Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 12:08:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Epifytní kapradiny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Šarik píše:
Podle fotky kterou jsi sem dávala je jí podobnější než Huperzia phlegmaria, kterou jsi uváděla... nebo se mi to zdá? :geek:

Je to možné.Rostlinu jsem kupovala v Drážďanech válí se to tam všude po stolech bez názvu. Pak ti na papírek napíší název.Mohli se seknout. Ta moje Huperzia jedna část snad roste a trošku žloutne druhá je zelená snad taky roste.Nové výhony jsou silnější jak původní rostlina.Jak to bude dál ví bůh. Něco podobného jsem viděla v Troji můžu ji o víkendu vyfotit jestli by věděli ,jen tak pro zajímavost Ale tam mají pěkný silný rostliny –taky bez názvu-nebo jsem tam žádný neviděla.Ta tvoje nově získaná je pěkná ještě tady je něco http://www.flickr.com/photos/tags/huperzia/?page=6

Vypadá dobře...pokud ty nové výhony jsou silnější a zelenější...vypadá to, že rostlina potřebovala nějaký čas na aklimatizaci...
Určitě bych později stála o nějaký výhonek. až se u tebe pořádně zabydlí...Za rok...dva... :mrgreen:


čtv 24. lis 2011 22:53:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Našla jsem foto dvou rostlin

Ted to teda střelím od boku –na snímku 3.je asi moje rostlina.V Botanický zahradě Troja ji mají u masožravek (horská část,chlazená) nejnižší teplotu píší 10-15°C s mýmí 13°C je to dobré-nevíme jestli je to právě ona.Na snímku2 snad Huperzia squarrosa tu jsem fotila určitě ve střední části skleníku (nížinná část)a rázem se mění teploty noční 20-26°C –třeba snense míň fakt nevím.Líbila se mě v Dráždanech taky ale do mých podmínek je moc teplomilná.Jestli je to takto měla jsem při výběru i kliku.Máš o ni(Huperzia squarrosa) nějaký info k pěstování?

Vypadá to jak říkáš - ta na snímku 3 -tvoje a na snímku 2 - moje...no jestli je zvyklá na pařák 20-26°C tak potěš...to abych ji dala v akvárku nad topení... :? ale tam už je narváno láčkovkami... Zatím je ve vitríně - teplota 20°C konstantní...neosychá....Uvidím, sleduji... :geek:
Obrázek

Díky za ty fotky z Faty(mají je teda pěkný :) )...a alespoň mám přibližnou teplotní představu... protože na netu o nich opravdu moc info nenacházím....Dostala jsem ohledně mé squarosy od pěstitele radu pouze: Nedávat moc velký květináč...má to radši těsnější..substrát osvědčený je hrubý rašeliník pomíchaný s pemzou. v zimě nehnojit...na jaro začít s jemným hnojením...


čtv 24. lis 2011 23:04:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šarik píše:
protože na netu o nich opravdu moc info nenacházím....

Zítra napíšu do botanický .Pošlu to i z těmi jejich rostlinami na mém fotu -docela by mě to zajímalo.Jestli odpoví hodím to sem. :)ta tvoje na fotu je dobrá :!:


pát 25. lis 2011 17:48:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šárik
No tak mám odpověď ;) kdo by to byl řekl s tou teplotou jsi na tom lépe.I já tedy také -uvidím, sleduji... :geek:
---------------------------
Citace:
Dobrý den
Vaše rostlina rozhodně není Huperzia phlegmatia, ale spíše druh H. tetrasticha nebo některý blízký druh (je jich několik velmi podobných). S pěstováním je to těžké, jsou to rostliny spíše z vyšších poloh tropických hor, ale nemusí to být pravidlem, teplota není zase tak důležitá, spíše vzdušná vlhkost. Naše rostliny dobře rostou jak v horské části, tak v zázemí v teplé, kde jsou teploty nad 20 °C. Rozmezí mezi 15- 25 °C je zcela v pořádku, méně bych asi dlouhodobě nedoporučila. Vzdušná vlhkost je rozhodující, také potřebují vzdušný, ale stále vlhký substrát (nám se osvědčila hodně hrubá vláknitá rašelina smíchaná s drobnými kousky pemzy nebo tufu – takže substrát dýchá a drží stále vodu. Spíše stíníme, přímé slunce není ideální, ale některé druhy ho snesou.

Zkušeností s pěstováním Huperzií není mnoho, sami spíše experimentujeme a hledáme nejlepší umístění a podmínky. Ani v botanických zahradách kromě H. squarrosa mnoho rostlin nenajdete, jsou krásné, ale chce to pěstitelský cit. Držím vám palce.

S pozdravem
Ing. Romana Rybková
Kurátor


pon 28. lis 2011 10:54:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
:geek: Tak koukněme se ... :geek: Zřejmě jsem tedy měla štěstí na tu nejméně náročnou(H. squarrosa) - snad ji nezahubím... no , uvidíme a sledujme... :D Budeme si držet palce.
Díky za zpřístupnění odpovědi.


pon 28. lis 2011 21:29:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Vždycky si říkám abych nezatěžovala -dotazu musí mít dost. Vstřícnost mě vždy potěší odpověď jsem měla za necelou hodinku.Na ten substrát jsem se ani neptala.Takže chválím Botanickou zahradu v Troji. ;)


úte 29. lis 2011 10:33:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Také chválím... Manžele Rybkovi jsou úžasní a skromní lidé... paní moc neznám, ale Vlastik Rybka nám mnohokrát (masožravkářům) přednášel na setkáních a jeho vědomosti jsou tak široké a bohaté... Vážně můj obdiv ... Je to nadšenec pro věc. Byla jsem s ním i v pěstitelském zázemí botanické Troja a to jsme tam strávili opravdu nejmíň dvě hodiny... Všechno jsem viděla .. ještě tohle podívejte, a tahle ta rostlina nám dělá to a to.... Byla jsem jak v ráji... :D


úte 29. lis 2011 12:17:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Můžu se přidat, znám je osobně oba dva.....Věra


úte 29. lis 2011 18:38:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
:mrgreen: Tedy rozhodně to není moje zásluha, protože ji mám teprve asi měsíc... ale kdyby nebyla výtrusná , řekla bych že pokvete... :lol:
Podívejte co mi na ní roste... ! Pokud to nejsou nějaké prapodivné puklice, ... :twisted: Mám radost!
ObrázekObrázekObrázek


ned 04. pro 2011 2:44:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Přesná formulace zní - "Výtrusnice ledvinovitého tvaru se otevírají příčnou štěrbinou a jsou umístěny v paždí sporofylů "No všimla jsem si jen toho co ti pošlu na fotce-a dál už nevím co se dělo nebo nedělo. :P Ty útvary mám dost často ,ale prvně jsem je zachytila ještě i v zeleném stavu.


Přílohy:
Poznámka: H. tetrasticha
k.jpg
k.jpg [ 185.71 KiB | Zobrazeno 3644 krát ]
úte 06. pro 2011 18:16:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron