Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 12:01:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Každý jsme nějak střelený 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
olaw píše:
Jo jo, to překvapují. Náš kocour nás překvapil kameny a pískem v močáku. :cry:
Prý z velmi kvalitního žrádla.

Prý se jim nemá dávat barevné krmení. Jen to hnědé. To mám přímo od chovatelky, od které mám našeho kocoura.


ned 27. lis 2011 19:28:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Teď se to netýká vůbec rostlin ani zvířat, včera jsem pletla na zahradních hrábích....
Příloha:
P1000507.jpg
P1000507.jpg [ 94.74 KiB | Zobrazeno 3418 krát ]


ned 27. lis 2011 19:36:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Zdenka píše:
olaw píše:
Jo jo, to překvapují. Náš kocour nás překvapil kameny a pískem v močáku. :cry:
Prý z velmi kvalitního žrádla.

Prý se jim nemá dávat barevné krmení. Jen to hnědé. To mám přímo od chovatelky, od které mám našeho kocoura.

My jsme mu dávali také na doporučení chovatelky. Prý nic jiného nedává.
Veterinářka nám řekla, že to má vysoké množství bílkovin, které měni PH v moči a tím vznikají kameny.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 27. lis 2011 19:52:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Jardo náš kocour má FLUTD taky a už od 4 měsíců, tak ze žrádla to asi nebude. Podle většiny veterinářů není jasný proč se to tvoří. Máme doživotní dietu :-(.


ned 27. lis 2011 22:22:04
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
No, mně bylo řečeno právě to, že se mu změní PH moči. Zatím jsme hledali vhodnou stravu a vše je na úpravu PH, tak na tom něco bude.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 27. lis 2011 22:50:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
olaw píše:
No, mně bylo řečeno právě to, že se mu změní PH moči. Zatím jsme hledali vhodnou stravu a vše je na úpravu PH, tak na tom něco bude.

Podle toho, co jsem načetla to bude tak, že má nějakou poruchu a to žrádlo neumí zpracovat, tak musí mít speciální dietu jako třeba při cukrovce. Ale kdoví...My máme Hills c/d, moc toho na trhu bohužel není a zdravé kočce ta dieta uškodí (proto je na recept). Zaklepu to, ale kocourek měl zánět jen dvakrát a už dlouho je vpoho, tak to asi zabírá. Ale ty speciální konzervy vůbec nechce, potvora jedna :evil:


ned 27. lis 2011 23:03:55
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Dříve nebyla žádná zvláštní strava ani pro kočky, ani pro psy a zvířata byla nádherná a zdravá. Kamarád zvěrolékař mi říkal, že s nástupem granulí stouplo neskutečně procento onemocnění zvířat rakovinou a dalšími nemocemi. Svým psům také dávám granule ale i vařím a obzvláště přes zimu. Do horkého žrádla strouhám čerstvou zeleninu, která ale již nesmí přejít varem. Můj nejstarší vlk táhne již 14 křížek a je to prostě borec proti psům mladším, které mají přistěhovalci z měst. Jejich psi jsou v 10-12 letech poloslepí, hluší a sotva se belhají. Ono obejít se psem 200 metrů pro něj není žádný pohyb. Můj stařec ještě běhá se smečkou 5km u kola a bez větších problémů V postroji od mlada tahal dřevo na sáňkách a děti. Po námaze všichni dostanou velkého panáka 10° piva jako iontový nápoj a nemá to chybu. Jsem sám zvědav, jak dlouho ještě Dag vydrží, zatím nemá žádný problém ale s koncem už musím počítat to je prostě život. Už by defakto neměl být protože velcí psi to balí ve věku od 10 do 13 let. Ale vůbec mi nebude vadit, když tady ve zdraví ještě pár let pobude. Pokud zdráv nebude, dodržím psí otčenáš jako u všech, které jsem kdy měl.


Přílohy:
Dag.jpg
Dag.jpg [ 153.42 KiB | Zobrazeno 3364 krát ]
pon 28. lis 2011 11:00:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Máte Míro pravdu, ale co naplat, když ty naši kocouři žijí v bytě a ven prostě nechodí. Musíme se snažit jim zabezpečit co nejlepší podmínky. Je to stejné, jako s kytkama in situ a doma na parapetu. Musíme dělat, co je možné


pon 28. lis 2011 12:31:40
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Míra píše:
Dříve nebyla žádná zvláštní strava ani pro kočky, ani pro psy a zvířata byla nádherná a zdravá. Kamarád zvěrolékař mi říkal, že s nástupem granulí stouplo neskutečně procento onemocnění zvířat rakovinou a dalšími nemocemi. Svým psům také dávám granule ale i vařím a obzvláště přes zimu. Do horkého žrádla strouhám čerstvou zeleninu, která ale již nesmí přejít varem. Můj nejstarší vlk táhne již 14 křížek a je to prostě borec proti psům mladším, které mají přistěhovalci z měst. Jejich psi jsou v 10-12 letech poloslepí, hluší a sotva se belhají. Ono obejít se psem 200 metrů pro něj není žádný pohyb. Můj stařec ještě běhá se smečkou 5km u kola a bez větších problémů V postroji od mlada tahal dřevo na sáňkách a děti. Po námaze všichni dostanou velkého panáka 10° piva jako iontový nápoj a nemá to chybu. Jsem sám zvědav, jak dlouho ještě Dag vydrží, zatím nemá žádný problém ale s koncem už musím počítat to je prostě život. Už by defakto neměl být protože velcí psi to balí ve věku od 10 do 13 let. Ale vůbec mi nebude vadit, když tady ve zdraví ještě pár let pobude. Pokud zdráv nebude, dodržím psí otčenáš jako u všech, které jsem kdy měl.


Jo, to je "pokrok". Také jsem měla perské kočky - bohužel už nejsou mezi námi - odešly před 8 a 6 lety - koucour a kočička - oba se ale dožili 17ti let. A krmili jsme převážně hovězím, drůbežími krky, žaludky atd. Protože když jsem si je pořizovala, tak ani nic jiného nebylo. Když jsem jim dala vařenou rybku, tak to bylo něco....jo, jo, stýská se mi po těch kožíšcích, ale díky manželově alergii mám smůlu (musela jsem je pak nechat dožít u rodičů, ale ti už jsou staří, takže žádná další kočka se nerýsuje... :cry: ). A v podstatě ty zvířata také lituji, pokud jedí celý svůj život jen "sušenky" nebo konzervy. Když si představím, že bych byla živa také jen tímto krmením, asi by se mi to nelíbilo....


čtv 01. pro 2011 18:47:28
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Každý jsme nějak střelený
Asi to ty zvířátka takhle nemají. Když tomu mému miláčkovi nabídnu něco jiného, tak ostrouhám, nechce...


čtv 01. pro 2011 19:31:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: