Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 24. zář 2024 20:54:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Elsner orchideen 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Elsner orchideen
mám otázku na zkušenější.
Čtu tady na firmu Elsner samou chválu, tak jsem si minulý týden s několika přáteli objednala nějaké kytky. No nějaké, je jich skoro třicet :lol:
Nevíte někdo, jak dlouho trvá převod peněz do zahraničí? Převáděla jsem peníze minulý týden ve středu, infolinka banky mě ujistila, že převod trvá jako tuzemský, cca 2 dny. Zprávu od Elsner zatím nemám a protože německy neumím, nemám ani možnost se zeptat jestli už platba dorazila, pomocí translátoru mi vyjdou takové žvásty, že tento způsob pro komunikaci zavrhuji také.
Díky za odpověď

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 12. lis 2012 10:19:28
Profil

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Nejlepší a nejrychlejší je platit kartou,dodavatel to má okamžitě a může hned poslat vyúčtování,tzn.se všemi náklady jako poštovné apod.Bohužel,také jsem se naučil jenom rodnou řeč,ale mám šikovnou ženu a s její pomocí to snadno zvládáme.Už jsem to provedl několikrát a bez problémů.Tak ať se to podaří!


pon 12. lis 2012 11:16:15
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Petře to vím a bývala bych tak taky raději platila, ale nemám na kartě nastavené zahraniční platby přes internet. Paní Elsner akceptuje ve vyjímečných případech i PayPal, ale ten nemám taky, takže zbýval jen převod nebo Eurogiro.
Eurogiro vyjde nejlevněji, platbu do Německa na bankovní účet spoplatňují 90 Kč, což je super, ale zase to trvá moc dlouho, dle infa pošty 7-10 dnů a nás tlačil čas kvůli počasí. KB si za převod 400 eur napočítala poplatek 1050 Kč, to je mazec :o

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 12. lis 2012 12:06:07
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Věrko,od Elsnera jsem kupoval několikrát,komunikují v angličtině bez problémů.
Zásilky od nich byly v naprostém pořádku,z Německa to šlo asi tři-čtyři dny,posílali to pro jistotu v pondělí.
Držím palce, pak se pochlub... :!: 8-)
P.S...možná nemůžou sehnat tak velkou krabici... :lol:

_________________
www.orchids.webnode.cz


pon 12. lis 2012 15:56:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Elsner orchideen
vidíš, to s tou krabicí mě nenapadlo, možná na tom něco bude :lol: :lol:
Dali jsme dohromady objednávku asi osmi lidí, takže v tom počtu jsme se zase až tak nerozšoupli.
Na seznamu byly
Oeonia oncidiflora, Rodriguezia decora, Rodriguezia gomezoides, Trichoglottis triflora, Bulbophyllum stormii, Lycaste aromatica, Catasetum pileatum, Dendrobium suzuki, Dendrobium wardianum, Cleisocentron merrillianum, Laelia liliputana, Sarcoglyphis spec., Sedirea japonica, Vanda alpina, Oncicium lanceanum, Encyclia cordigera, Dendrobium hemimelanoglossum, Dendrobium guangxiense, Dendrobium ypsilon, Acacallis fimbriata, Aerangis rhodosticta, Holcoglossum wangii, Phaius schlechteri
Některé ve více kusech, celkem 28 rostlin. Elsner nám potvrdil všechno, jen Oncidium lanceanum momentálně nemá.
Jsem na kytky moc zvědavá, objednala jsem si čtyři, nejvíc se těším na Cleisocentron merrillianum, viděla jsem ho u kamaráda, roste mu dobře, ale zatím nekvete, tak si dáme závody. Tak mě napadá, jestli se to už někomu v našem pásmu podařilo, aby to nebyla druhá Papilionanthe teres :lol: a taky jsem si vybrala první rupikolu Laelii liliputana. Ukousla jsem si velké sousto, já vím, čtu o ní, že nepatří mezi nejsnadnější, ale když mě se líbí nejvíc :oops:

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 12. lis 2012 16:15:50
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Elsner orchideen
tak přišel email, (Elsnerovi prý už sehnali krabici :lol: :lol: ) a balík dnes odeslali ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 12. lis 2012 18:19:31
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Spíš jim dorazily peníze. Wiol, spořitelna má ten převod levnější. Těším se na obrázky


pon 12. lis 2012 18:54:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Zdenka píše:
Spíš jim dorazily peníze. Wiol, spořitelna má ten převod levnější. Těším se na obrázky

Kdysi jsem od nich objednávala,bez problémů,orchideje posílají až dojdou peníze.


pon 12. lis 2012 19:38:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Elsner orchideen
tak s tím jsem samozřejmě počítala, že mi bez peněz kytky nepošlou ;)

Zdeni já vím, ptala jsem se na infolince, spořka má 1% ze zasílané částky, minimálně 220, maximálně 1500 Kč. V tomto případě by to tedy bylo 220 Kč. Netušili jsme, že KB je tak šíleně drahá. No víme pro příště

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 12. lis 2012 19:53:09
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Elsner orchideen
Tak pro ty, které to zajímá - balík dorazil dnes, tedy čtvrtý den po odeslání.
Kytky jsou naprosto super, bez vady a kazu. Dostali jsme Rodriguezii lanceolatu jako bonus, pět rostlin má květní stvoly nebo na květ nasazuje. Mě naprosto šokovala Laelia liliputana, v květináči je 12 pahlíz, to jsem nečekala.
Fotky dodám zítra nebo o víkendu :-)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 15. lis 2012 22:27:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: