Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:57:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 MR - dejte jim nažrat, bestiím 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: MR - Co to ta moje bestie ulovila?
Šarik píše:
:D Jasně...nechceme nikoho tímto vláknem nabádat k umělému krmení masožravek!!! vůbec mne nenapadlo, že to tak může vpadat.. :shock: To pardon...
Takže nekrmit! Já sama to taky nedělám, popravdě se ani moc nestarám, jestli něco chytily... ale pokud se mi naskytne takový pěkný snímeček... neodolám a vyfotím..
A k tomu by toto vlákno mělo sloužit, ne? - Taky by se mohl změnit tedy název " Co to ta moje bestie ulovila?"

( I když, pokud je masožravka venku a loví sama na vlastní pěst - je povětšinou plná hmyzu a tak to má být i v přírodě, ne? :) Nejsem takový šílenec a barbar, abych kvůli estetické vizáži zacpávala sarraceniím láčky vatou atd. Jak to někteří praktikují.
A taky zkuste zabránit venkovní mucholapce aby tolik nejedla... :D)

Takže pravidlo "NEKRMIT" platí především pro nadšence, který má jednu mucholapku na okně a přespříliš se jí věnuje.

Cože se dělá????? :o Jak vatou ucpávat - vycpávat jako bobra????? :lol:
Mě ten černej zadek s nohama připadal jako "broučkovej" :lol: .

Karlos - já přísahám na svůj chlupatej pupek, že je vážně nekrmím, to si mucholapka ulovila sama (asi jako náhradu za tu vysvobozenou můru :P ). Ale je zřejmě fakt co píšeš, mamča má mucholapku, která celý léto byla na zahradě, takže žrádlo pomalu v každý pasti. A teď jí vypadá velmi nezdravě až nemocně :roll:


pát 21. říj 2011 21:36:27
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Můžu to srovnávat, věřte mi. Nejde ani o kremní, klidně to mohou být mouchy zachycené ve sleníku, ale každopádně v přírodě se nezdaj mucholapky tak vychytané. Pamatuju na svých asi 18 let, kdy jsem rostliny dal ven a prakticky za dva dny se uzavřely všechny pasti. Tak to ale v přírodě nefunguje. Většina uzavřených pastí = zelený růst, velké pasti, ale bez červeného vybarvení..............


sob 22. říj 2011 2:59:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Karlos píše:
Můžu to srovnávat, věřte mi. Nejde ani o kremní, klidně to mohou být mouchy zachycené ve sleníku, ale každopádně v přírodě se nezdaj mucholapky tak vychytané. Pamatuju na svých asi 18 let, kdy jsem rostliny dal ven a prakticky za dva dny se uzavřely všechny pasti. Tak to ale v přírodě nefunguje. Většina uzavřených pastí = zelený růst, velké pasti, ale bez červeného vybarvení..............

Nezlobte se, ale jak to tedy funguje odle vašeho názoru v přírodě?


sob 22. říj 2011 18:38:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Karlos píše:
Můžu to srovnávat, věřte mi. Nejde ani o kremní, klidně to mohou být mouchy zachycené ve sleníku, ale každopádně v přírodě se nezdaj mucholapky tak vychytané. Pamatuju na svých asi 18 let, kdy jsem rostliny dal ven a prakticky za dva dny se uzavřely všechny pasti. Tak to ale v přírodě nefunguje. Většina uzavřených pastí = zelený růst, velké pasti, ale bez červeného vybarvení..............

Já bych ještě doplnila dotaz Šarika - jak tedy mají vlastně vypadat na první pohled zdravé vitální mucholapky? Já jsem nabyla přesvědčení (ani nevím kde), že by měly být vybarvené a s velkýma pastma, ale teď jsem zmatená jak lesní včela :? . Jediný co mě ještě napadá je poznatek, že ty pasti zavřou i při nějaký manipulaci (jednou jsem jí přemisťovala a past jí pošimral list z vedlejší rostliny a bylo "zavřeno" na tři dny) takže v přírodě to může být klidně i následek větru a okolních trav nebo jí čidla pošimrá nějaký smetí.


sob 22. říj 2011 19:18:57
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Např. pan Studnička ve své knížce zmiňuje, že název mucholapka není v souladu s nalezenou kořistí na lokalitách, tedy asi tam těch much do pastí moc nenaletí, protože kytky jsou schované ve vegetaci. Kořistí je hlavně lezoucí hmyz a protože mucholapek je většinou na lokalitách hodně, nezbude toho hmyzu na jednotlivé rostliny asi mnoho. Je fakt že nevím jak to v té přírodě funguje, protože jsem tam nebyl, navíc fotografie z lokalit jsou pořizovány většinou v zimě či na jaře, kdy jsou růžice přízemní a pasti pěkně vybarvené a v tomto období hmyz asi není tolik aktivní, naproti tomu v létě může naopak docházet k častému uzavírání pastí.... kdo ví. Osobně jsem ale vypozoroval, že mouchy jsou u nás na valašsku nejčastější kořist a to dokonce i ve skleníku, kde je jich celkem hodně a díky špatnému větrání se z něj stává jakási past na hmyz.
Nechci se v tom rejpat, řeším tady už fakt prkotiny a o to hůř že vědomě. Ve finále to může být pěstitelům fuk jak jejich rostliny vypadají, listy se stejně obměňují a rostlina vypadá v průběhu roku různě. Chtěl jsem jen upozornit na reakci z překrmení.... a zbytečnost přikrmování.

Apolenka:
http://www.flytrapcare.com/phpBB3/north ... t8409.html


sob 22. říj 2011 19:22:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Ok. - :D Tak jsme se shodli, že rostliny vědomě nepřikrmovat . ! Sláva..
Jak je to ve skleníku nevím, (nemám) Já pěstuji mucholapky volně venku a musím říci, že nejčastější kořistí jsou pestřenky a sekáči (to pak z pastička koukají jen dlouhatánské nohy - jako fousy) v jídle je nijak neomezuji popravdě spíše se absolutně nestarám...nemají posklapované všechny pasti nikdy...a myslím, že v dobré kondici jsou.Obrázek

Ty fotky jsou pěkné..ale fotograf v přírodě také přece vyhlíží k focení jen ty nejkrásnější a výstavní kusy... :mrgreen: ;) ...krokodýl je super - drsňák... :mrgreen:


sob 22. říj 2011 20:50:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Nakrmené nebo nenakrmené - jsou prostě úžasné. Hana


ned 23. říj 2011 7:02:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Šarik píše:
Ok. - :D Tak jsme se shodli, že rostliny vědomě nepřikrmovat . ! Sláva..
Jak je to ve skleníku nevím, (nemám) Já pěstuji mucholapky volně venku a musím říci, že nejčastější kořistí jsou pestřenky a sekáči (to pak z pastička koukají jen dlouhatánské nohy - jako fousy) v jídle je nijak neomezuji popravdě spíše se absolutně nestarám...nemají posklapované všechny pasti nikdy...a myslím, že v dobré kondici jsou.Obrázek

Ty fotky jsou pěkné..ale fotograf v přírodě také přece vyhlíží k focení jen ty nejkrásnější a výstavní kusy... :mrgreen: ;) ...krokodýl je super - drsňák... :mrgreen:

Zeptám se blbě: to i v zimě je máte venku? Zatím mám tedy jednu k mým Pinquicolám, je ve skleníku,ale tam je skoro jako venku,jen v noci jsou chráněné před mrazem.....díky za odpověď Věra


ned 23. říj 2011 14:47:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Věra píše:
Zeptám se blbě: to i v zimě je máte venku? Zatím mám tedy jednu k mým Pinquicolám, je ve skleníku,ale tam je skoro jako venku,jen v noci jsou chráněné před mrazem.....díky za odpověď Věra

Ne, v zimě je zimuju v nevytápěné kotelně tepl. 5 - 15°C. Snižuju zálivku na pouze jemně vlhký substrát. Ve skleníku, který nezmrzne je to bezva - já tu možnost nemám. Také je spousta lidí , kteří mají zahradní rašeliniště nechává normálně přes zimu v něm....Mucholapka na zimu zatahuje...listy odejdou a na jaře zase vyraší..


ned 23. říj 2011 23:19:39
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Jo jo, taky se mi zadařilo a když na jaře začala vytahovat první lístky, tak přiletěl kosák a bylo po mucholapce. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 24. říj 2011 18:20:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: