Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 10:20:54



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 MR - dejte jim nažrat, bestiím 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
apolenka píše:
Tohle si ulovil můj největší lovec (co do počtu) rosnatka kapská, poprvé jsem viděla stočení listu do ruličky kolem úlovku Obrázek

..a tohle překvápko mě čekalo včera u mucholapky a bo můra (cca1-1,5 cm) pro mě není "hnusná mouchovitá hmyzovitá", ale motýl a ještě žila, pomohla jsem jí z toho sevření. Měla sice trochu pocuchanej kožíšek, ale ve stínu kapradiny si poté snad rány vylízala ;) . Na jedný z těch fotek jsou krásně vidět ty tři čidla na vnitřní straně pasti :geek:
ObrázekObrázekObrázek

:lol: :D "apolenko"- a co může tedy tvoje chudinka mucholapka baštit? Můrečku jí nedovolíš...? :D Ne ...vážně - krásné rostliny v super kondici.. chválím.. :)


úte 18. říj 2011 17:46:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Šarik - můru jsem jí sice nedovolila sežrat, ale teď se jí otevřela po dlouhé době jedna past a podle zbytku pruhovanýho kabátku si pochutnala na vose. Ty pasti musí mít neuvěřitelnou sílu :shock: . Jinak děkuju za pochvalu masožravek, já se neohroženě pustila i do dalších, tak jen doufám, že všechny saracénie, tučnice, mucholapka, láčkovka a hlavně Cephalotus folicularis a Nepenthes hookeriana (poslední dvě jsou mý mazlíci) přežijí se mnou zimu stejně v pohodě jako moje první MR minulou :P .
ObrázekObrázekObrázek

chybí ještě poslední přírůstek (pořád je ve foťáku) a to saracenia psittacina, taky krásná :)


stř 19. říj 2011 1:22:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
apolenko - pěkní mazlíčci...vypadají dobře.. :D
Cephalotus jsem už třikrát umrtvila... tak už to nepokouším...nemám na něj zřejmě podmínky...ale jsou to úžasné papulky..a "hookeriana" je mu v téhle velikosti těmi láčičkami dos podobná, ne? :D
a psitacinu nám pak taky přihoď ať se pokochám....je to taky moje oblíbenkyně . Měla jsem ji celé léto venku, tak je teď pěkně vybarvená...ale už jsem ji musela zazimovat doma...
Obrázek

Jo, a vosa nemá proti mucholapce šanci... :twisted: ale mou sarracenii minor vykousala a odletěla... :x Obrázek


stř 19. říj 2011 19:12:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
:mrgreen: a abychom byli věrni tématu tohoto vlákna.... tak koukejte co papkají moje bestie...
ObrázekObrázekObrázeka tahleta prťavá sarracenie se nenechá zahanbit.. :lol: Obrázek


stř 19. říj 2011 19:23:13
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
No tak musím uznat, že takhle hladovýho mrňouse jsem ještě neviděl :lol: Asi půjdu taky něco zkousnout :mrgreen:
Hezký den
PAvel


stř 19. říj 2011 20:34:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Šarik píše:
:mrgreen: a abychom byli věrni tématu tohoto vlákna.... tak koukejte co papkají moje bestie...
ObrázekObrázekObrázeka tahleta prťavá sarracenie se nenechá zahanbit.. :lol: Obrázek

ježíši...co to sežrala za brouka? :o :lol: Kdybych to neviděla vyfocený, tak tomu nevěřím :D . Tu psittacinu máš krásně vybarvenou, ta moje je zelenáč, před měsícem koupenej, takže já si na její červenání počkám do příštího roku (když se mnou přežije) :oops: .


stř 19. říj 2011 21:32:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
pavelheger píše:
No tak musím uznat, že takhle hladovýho mrňouse jsem ještě neviděl :lol: Asi půjdu taky něco zkousnout :mrgreen:
Hezký den
PAvel

:lol: Já to ještě taky neviděla...v takhle malé pastičce.. :lol: ... že se tam ta moucha zašprajcovala...asi měla na nektárek fakt chuť..

apolenko - fakt je to jen obyč moucha. :mrgreen:


stř 19. říj 2011 22:56:54
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Upozorňuju, že masožravky vypadají dobře když jsou hladové, takže nějaké přikromování nemá vůbec smysl. Konkrétně u mucholapek postrádá význam, neboť s každou mouchou navíc se mění růst a rostlina přichází o pěkné vybarvení. Vyloženě červené a hezké pasti jsou u rostlin s nedotčenými pastmi. Nažraná mucholapka je zelená a působí přehnojeně. Pochopitelně další podmínkou úspěšného pěstování je maximum světla.


čtv 20. říj 2011 9:37:51
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MR - dejte jim nažrat, bestiím
Doporučená dieta je 1 moucha za měsíc.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 20. říj 2011 14:57:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek MR - Co to ta moje bestie ulovila?
:D Jasně...nechceme nikoho tímto vláknem nabádat k umělému krmení masožravek!!! vůbec mne nenapadlo, že to tak může vpadat.. :shock: To pardon...
Takže nekrmit! Já sama to taky nedělám, popravdě se ani moc nestarám, jestli něco chytily... ale pokud se mi naskytne takový pěkný snímeček... neodolám a vyfotím..
A k tomu by toto vlákno mělo sloužit, ne? - Taky by se mohl změnit tedy název " Co to ta moje bestie ulovila?"

( I když, pokud je masožravka venku a loví sama na vlastní pěst - je povětšinou plná hmyzu a tak to má být i v přírodě, ne? :) Nejsem takový šílenec a barbar, abych kvůli estetické vizáži zacpávala sarraceniím láčky vatou atd. Jak to někteří praktikují.
A taky zkuste zabránit venkovní mucholapce aby tolik nejedla... :D)

Takže pravidlo "NEKRMIT" platí především pro nadšence, který má jednu mucholapku na okně a přespříliš se jí věnuje.


čtv 20. říj 2011 16:21:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: