Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 15:40:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Venkovní kaly 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Mila.J píše:
Dobré je je skladovat v zimě zatažené tepleji(nad 10°C). Zasadit začátkem rašení do květináče. To je asi v ůnoru. Chtějí hodně světla. Pokud nemají hned s tvorbou listů dost světla, tepla, vody, tak nemusí kvést. Většinou to nedodržuji. Čekám na konec dubna, začátek května a rovnou vysadím ven do půdy. Je to horší. Lépe předpěstovat, pak vysadit. To bych ale musel mít květináče snad i u sousedů.

Tak to jsme na tom stejně, taky to nemám kam dát, jen teda já je držím při teplotě malinko pod deset, tak se potom nestává, že naraší brzy ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 03. čer 2011 23:44:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Venkovní kaly
jo jo, také s tím tak experimentuji. Hledám menší zlo. Ale optimální způsob to není. Aby měli co nejlepší výsledky, chtělo by to vyšší teplotu, tím kratší dobu dormance.


sob 04. čer 2011 20:58:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Jsem ráda , že jsem objevila tuto stránku. Minulý rok, jsem dostala krásnou žlutou kalu , po odkvětu jsem ji nechala přes zimu v květináči ve sklípku ve tmě asi 5-8°C. Protože se mi moc líbí objednala jsem si ještě asi 3 hlízy na jaře letos. Všechny šly do čerstvé hlíny , květináče myslím že né malé a mám je na východní straně na terase. A teď závěr- listy nádherný porost a květ ani u jedné :evil: a tak se ptám , kde jsem udělala chybu. Byly hnojené i zalévané... toto je současný stav, umiňuji zálivku, ale co dál :? Obrázek


úte 24. zář 2013 11:28:34
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Venkovní kaly
U těch malých bych si tipla, že jsou prostě malé. Ale ta velká už by kvést mohla. Když dobře přezimuje a bude mít dost světla příští rok, věřím, že už pokvete.


úte 24. zář 2013 13:09:05
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Ta velká , to je vlastně ta první , která při koupi byla kvetoucí . Myslím , že je dám příští rok na jihozápadní stranu, aby měly tedy víc slunce , nebo už nevím co jim podstrojit, aby kvetly mršky .. ;)


úte 24. zář 2013 17:43:51
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Venkovní kaly
evulka píše:
Ta velká , to je vlastně ta první , která při koupi byla kvetoucí . Myslím , že je dám příští rok na jihozápadní stranu, aby měly tedy víc slunce , nebo už nevím co jim podstrojit, aby kvetly mršky .. ;)

Kaly chtějí těžkou vyhnojenou zem, hodně vody a světla. Do substrátu bych přidal čerstvý hnůj, pod květináč misku s vodou a umístil na velmi světlé místo.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 24. zář 2013 18:13:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Jsem ráda za každou radu, děkuji ... :)


úte 24. zář 2013 18:17:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Mila.J píše:
Dobré je je skladovat v zimě zatažené tepleji(nad 10°C). Zasadit začátkem rašení do květináče. To je asi v ůnoru. Chtějí hodně světla. Pokud nemají hned s tvorbou listů dost světla, tepla, vody, tak nemusí kvést. Většinou to nedodržuji. Čekám na konec dubna, začátek května a rovnou vysadím ven do půdy. Je to horší. Lépe předpěstovat, pak vysadit. To bych ale musel mít květináče snad i u sousedů.

Haager ve své knize píše že se mají zimovat v teple, dokonce nad ústředním topením, prý pak lépe kvetou. Dají se sice pěstovat i venku, ale pocházejí z tropů a v místnosti na slunci je jim lépe.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne stř 25. zář 2013 6:31:23, celkově upraveno 1



úte 24. zář 2013 19:10:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Tak moc teple jsem je zimovat nikdy nezkoušel.
Po pravdě, moc tomu nevěřím. Celkem platí pravidlo o poměru tepla a světla.
Nechtěl bych je příliš vysokou teplotou hnát příliš brzy, rychle k růstu, když pro ně nebudu mít ůměrně tomu světla. Což teda rozhodně mít nemůžu.
Mám ale odzkoušené, že příliš studeně to nejde! Měl by si tu vhodnou teplotu najít každý sám. Čím bude vyšší, tím dřív polezou a budou mít tendenci se vytahovat, pokud nedostanou dost světla. Jestli to bude 10, nebo 15°C už není problém.


úte 24. zář 2013 20:15:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Venkovní kaly
Paphio píše:
Haager ve své knize píše že se mají zimovat v teple, dokonce nad ústředním topením, prý pak lépe kvetou. Dají se sice pěstovat i venku, ale pocházejí z tropů a v místnosti na slunci je jim lépe.


Před víc než 20 lety jsem je zimoval pod radiátorem a dnes, je zimuji jen při 5°C. Dobře kvetou i při chladném zimování, jen je sázím rovnou ven.


stř 25. zář 2013 12:49:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: