Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:34:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 62  Další
 Naši zvířecí spolubydlící 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Někdy si říkám, že na tom useknutí pracky něco bylo. Ale ne, radši to beru zase zpět. Ale je mi to líto. Tohle nechápu a už se to nezmění. Budu nechápavá do konce svých dní


pon 07. pro 2015 13:34:34
Profil

Registrován: pát 30. kvě 2014 15:40:42
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Na dvou místech z otevřené sousedovy zahrady rozstříhali plot a odnesli vše co bylo nezakopané v zemi. Čarověníky a bonsaie odnesli i s miskami. Fakt byli "šikovní" a dobře věděli co dělají. Vždyť některé věci v mísách byly přes 40 let staré a já sám a to nejsem žádný drobek jsem měl potíže s tím pohnout jak byly velké. Odnesli vše, od kamenné lampy vyrobené sochařem na zakázku, až po kameny na dekoraci. Patrně to skončilo v Polsku. Nemá už cenu s tím znova začínat a i kdybych našel peníze na koupi nových, zřejmě bych se nedočkal toho, aby dorostly. Útěchou mi snad může být jen to, že se má práce někomu zalíbila do té míry, že ji musel mít.


pon 07. pro 2015 14:46:57
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Na to jsem znala takovou děsivou vikingskou kletbu, něco jako oni, jejich děti a děti jejich dětí, co se jim všechno má stát. http://inanna.virtualave.net/nidstang.html Může se to zdát kruté, teda určitě vzhledem k tomu koňovi, ale neukradli Vám jen majetek, ale i veliký kus Vašeho života. Na druhou stranu, Vaše zkušenosti a příchylnost k těm stromečkům Vám nevzali. A když se den před popravou ptali Sokrata na jeho přání, chtěl učebnici nevím jakého jazyka, divili se: Proč začínat před smrtí a on řekl: Kdy jindy? My s manželem jsme začali s orchidejemi před dvěma lety a je nám 62 roků. Těžko už v tom dosáhneme zběhlosti, ale budeme se učit a zpříjemní nám to stáří. Tedy pokud to udržíme v únosné míře. Tak Vám přeji, abyste se brzo oklepl a začal nanovo, s novou vervou. :P


pon 07. pro 2015 16:10:41
Profil

Registrován: pát 30. kvě 2014 15:40:42
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Děkuji všem, že cítíte lásku k přírodě tak jako já.
Ale teď pár obrázků k původnímu tématu. Najdete je zde:
http://smrkovjan.rajce.idnes.cz/Elaphe_guttata/


pon 07. pro 2015 18:18:21
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Lipo, to je tedy pořádná kletba.


pon 07. pro 2015 18:24:10
Profil

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Lipo, i já mám ráda všechno živé (no teda skoro, komáry nemusím, ale chápu že jsou prostě součástí přírody ;) ), a zabít koně jen abych mohla někoho proklít mi přijde barbarské, i když šlo o kus něčího života.ů
Chápu ale, že za vikingů byla asi jiná doba :-)

_________________
Martina


pon 07. pro 2015 18:56:10
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
smrkovjan: s těmi bonsaiemi je mi to líto, je to k vzteku. Ad E. guttata - já vydržel čekat na připuštění tak do třetího roku; když měla samice přes metr, nechal jsem je pářit. Dvakrát mi to uteklo pod rukama a malý samec odpářil samici kratší metru a ta pak rostla pomalu a snůšky byly malé. Fotky jsou pěkné, ta samice byla tedy pořádná ;) . A mláďata 35 cm je taky nadprůměr, moje rekordní mělo 33 čísel :-) . Nechám se inspirovat. Určitě napište víc, zkušeností není nikdy dost. Na lignocelu líhnout by mě například nenapadlo, resp. měl bych strach, sám jsem líhnul jen ve vermikulitu nebo v písku - příští rok chci zkusit perlit.
T.


pon 07. pro 2015 21:16:43
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Hadi nádherní! Snad se ti mláďata podaří..
Jinak z té krádeže je na pobl.... 20 let se s tím člověk piplá a pak přijde nějaký ..... je to smutné....


úte 08. pro 2015 10:45:39
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Moony píše:
Lipo, i já mám ráda všechno živé (no teda skoro, komáry nemusím, ale chápu že jsou prostě součástí přírody ;) ), a zabít koně jen abych mohla někoho proklít mi přijde barbarské, i když šlo o kus něčího života.ů
Chápu ale, že za vikingů byla asi jiná doba :-)

Inu, vezmi celá století, kdy byli koně používáni ve válkách, ještě myslím v minulém. A v dolech dřeli koně. A taky v zemědělství dostávali na frak. A myslím, že když takový starý kůň nemohl, tak ho ti chudí snědli, nekopali mu hrobeček. Jen boháči mohli nechat své oblíbené koně v klidu dožít. Jsem četla třeba v Heriotovi. Dnes je jiná doba, nechtěla bych se dožít toho, abych vařila posilující hovězí gulášek z koňského masa.


úte 08. pro 2015 13:09:36
Profil

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
lipo píše:
Moony píše:
Lipo, i já mám ráda všechno živé (no teda skoro, komáry nemusím, ale chápu že jsou prostě součástí přírody ;) ), a zabít koně jen abych mohla někoho proklít mi přijde barbarské, i když šlo o kus něčího života.ů
Chápu ale, že za vikingů byla asi jiná doba :-)

Inu, vezmi celá století, kdy byli koně používáni ve válkách, ještě myslím v minulém. A v dolech dřeli koně. A taky v zemědělství dostávali na frak. A myslím, že když takový starý kůň nemohl, tak ho ti chudí snědli, nekopali mu hrobeček. Jen boháči mohli nechat své oblíbené koně v klidu dožít. Jsem četla třeba v Heriotovi. Dnes je jiná doba, nechtěla bych se dožít toho, abych vařila posilující hovězí gulášek z koňského masa.


Nic proti tomu, že kůň byla jako potrava... I když já osobně bych to taky nedala :)
Jinak Herriott se dobře čte, je to ale směs skutečných zážitků a autorovy představivosti :)
Reagovala jsem na představu, že by se měl kůň zabít jen kvůli nějaké kletbě.
Ale to už jsem hodně mimo téma asi.

_________________
Martina


úte 08. pro 2015 15:25:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 62  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron