Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 8:51:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 62  Další
 Naši zvířecí spolubydlící 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Jé to je škoda, že jsi nezavolala. Mohly jsme se potkat a popovídat....
Sabotovat - to je silné slovo. Já se tam vždy nejdříve těším, ale když pak mám fotit, tak jsem naštvaná - protože.... všude ti leze do záběru "nádherná zelená konstrukce", orchideje jsou v příšerných (na focení) světelných podmínkách, skla mají s mapami od vody.... většinou pro mě třeba dost zajímavá orchidej je umístěná tak, že zase nelze pořádně vyfotit, protože je tam ta konstrukce.... tak tohle mě vytáčí.....ale je to mou povahou....tak to neber tak vážně...a ostatní řeči se nás také netýkají - nepracujeme tam....tak to jsou jen takové "perly".... všude je něco, ale závidím berlíňanům jejich botanku. Asi tak.....
Tak prosím dej fotičky! Už jsi fotila novým foťákem? Jsem zvědavá...... :o


ned 15. lis 2015 11:27:18
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Příloha:
Bulbophyllum plumatum.jpg
Bulbophyllum plumatum.jpg [ 190.53 KiB | Zobrazeno 5636 krát ]

Příloha:
B. retusiusculum.jpg
B. retusiusculum.jpg [ 192.9 KiB | Zobrazeno 5636 krát ]

Příloha:
Aerangis biloba.jpg
Aerangis biloba.jpg [ 200.76 KiB | Zobrazeno 5636 krát ]

Příloha:
Gongora chocoensis.jpg
Gongora chocoensis.jpg [ 196.21 KiB | Zobrazeno 5636 krát ]

Stále starým, nový mi dosud nebyl předveden. Já se k tomu mám jako lačnej k ....


ned 15. lis 2015 11:47:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Tak ty Bulba mají moc pěkný plazivý po kůře a ještě kvetoucí -nádhera.


ned 15. lis 2015 13:31:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Bulba jsou super! Díky za foto!


ned 15. lis 2015 23:42:00
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Před mnoha lety jsem choval celkem dost hadů, sice běžné druhy, ale bylo to prima... Vlastně jsem od malička nejspíš nejvíc zaujat plazy a hlavně hady. V roce 2003 jsem se kvůli stěhování musel hadů vzdát a věnoval jsem je kamarádovi včetně tří párů užovek Panterophis (Elaphe) guttatus. To byli naprosto běžní hadi, bezproblémoví - klidná povaha, snadné množení, překrásný vzhled, přiměřená velikost. Postupem času zachvátila hadí zálibu divná móda - chov tzv. "designer morphs", různých barevných mutantů. Gutáty to postihlo v míře nevídané a dnes se na klasickou gutátu v přírodním zbarvení skoro nedá narazit. Kámoš ty moje hady pořád má, ale nemnoží je (používá je pro demonstraci při výuce ve škole ;) ), resp. mu snůšky vždy unikly a našel je až vyschlé a mrtvé. Tak jsem se kámoše zeptal, jestli by mi něco nepůjčil, že bych si ještě rychle odchoval nějaká klasická mláďata. Protože je to opravdu kamarád, půjčil mi bez řečí všechny gutáty, které ode mne měl, plus svého samce. Když jsem se díval do svých poznámek, zjistil jsem, že jedno zvíře, šedivá samice, bude na jaře 2016 slavit dvacáté narozeniny; ostatní nejsou o moc mladší - červený samec má 16 let, šedivější samec asi 14, červená samice 13. Oranžová samice je mladá, stáří nevím přesně. Tak snad na jaře půjde všechno dobře a budu moci přidat i fotky mláďat... Vzhledem k tomu, že se gutáty běžně dožívají kolem 15 let, rekord je 22 let a jedna nepotvrzená zpráva hovoří o zvířeti starém 32 let, je asi nejvyšší čas z těch hadů ještě získat nějaká mláďata.
T.


Přílohy:
samec červený_b_resize.JPG
samec červený_b_resize.JPG [ 123.72 KiB | Zobrazeno 5563 krát ]
samec šedivější_a_resize.JPG
samec šedivější_a_resize.JPG [ 77.36 KiB | Zobrazeno 5563 krát ]
samice červená_a_resize.JPG
samice červená_a_resize.JPG [ 135.56 KiB | Zobrazeno 5563 krát ]
samice šedivá_c_resize.JPG
samice šedivá_c_resize.JPG [ 93.12 KiB | Zobrazeno 5563 krát ]
samice oranžová_c_resize.JPG
samice oranžová_c_resize.JPG [ 92.29 KiB | Zobrazeno 5563 krát ]
ned 06. pro 2015 14:13:18
Profil

Registrován: pát 30. kvě 2014 15:40:42
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
tommy píše:
Před mnoha lety jsem choval celkem dost hadů, sice běžné druhy, ale bylo to prima... Vlastně jsem od malička nejspíš nejvíc zaujat plazy a hlavně hady. V roce 2003 jsem se kvůli stěhování musel hadů vzdát a věnoval jsem je kamarádovi včetně tří párů užovek Panterophis (Elaphe) guttatus. To byli naprosto běžní hadi, bezproblémoví - klidná povaha, snadné množení, překrásný vzhled, přiměřená velikost. Postupem času zachvátila hadí zálibu divná móda - chov tzv. "designer morphs", různých barevných mutantů. Gutáty to postihlo v míře nevídané a dnes se na klasickou gutátu v přírodním zbarvení skoro nedá narazit. Kámoš ty moje hady pořád má, ale nemnoží je (používá je pro demonstraci při výuce ve škole ;) ), resp. mu snůšky vždy unikly a našel je až vyschlé a mrtvé. Tak jsem se kámoše zeptal, jestli by mi něco nepůjčil, že bych si ještě rychle odchoval nějaká klasická mláďata. Protože je to opravdu kamarád, půjčil mi bez řečí všechny gutáty, které ode mne měl, plus svého samce. Když jsem se díval do svých poznámek, zjistil jsem, že jedno zvíře, šedivá samice, bude na jaře 2016 slavit dvacáté narozeniny; ostatní nejsou o moc mladší - červený samec má 16 let, šedivější samec asi 14, červená samice 13. Oranžová samice je mladá, stáří nevím přesně. Tak snad na jaře půjde všechno dobře a budu moci přidat i fotky mláďat... Vzhledem k tomu, že se gutáty běžně dožívají kolem 15 let, rekord je 22 let a jedna nepotvrzená zpráva hovoří o zvířeti starém 32 let, je asi nejvyšší čas z těch hadů ještě získat nějaká mláďata.
T.

S tou délkou života u červených guttat je to pravda. Sám jsem měl pár se kterým jsem začínal tu samou dobu. Zvířata jsem sehnal z NDR v roce 1982. Samec dorostl do délky 185 cm a zemřel ve stáří 31 let. Samice jej ještě o rok přežila. Měřila o 21 cm méně. Zajímavosti je, že ještě v roce své smrti snášela vejce. Samozřejmě již neoplozená.


ned 06. pro 2015 19:37:19
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
smrkovjan, díky za zajímavou informaci a za potvrzení, že naděje trvá. Nemáte nějaké fotky těch vašich zvířat? Musely se u vás mít dobře, když žily tak dlouho - takového věku bych chtěl u nich taky dosáhnout. A ta délka! Moje nejdelší samice (ta 13letá) měří 134 cm, takže do té vaší jí chybí ještě 30 cm, pokud počítám dobře. Škoda, že jsem o vás nevěděl, když ta vaše samice ještě snášela oplozená vejce - geneticky to musela být velmi cenná mláďata. Pokud vím, tak první gutáty u nás rozmnožoval Ivan Rehák v roce 1979 - možná že ty vaše byly po rodičích z přírody...
T.


ned 06. pro 2015 21:09:53
Profil

Registrován: pát 30. kvě 2014 15:40:42
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Určitě se o tomto tématu ještě rozepíšu. V té době se této červené verzi říkalo floridiana. Mláďat jsme odchovali hodně. Myslím si, že většina červených guttat v naší rep. má trošku krve z nich. Myslím si, že podstata jejich délky života a kondice spočívala v tom, že byly každoročně dlouho zimovány a hlavně připuštěny k páření byly okolo 4-5 roku života. V té době byly dostatečně dlouhé a oplatilo se to velikosti snůšky a hlavně kondicí a délkou vylíhlých mláďat. 35 cm délky bylo běžné. Když dnes vidím na burzách ty nudličky okolo 20 cm tak jsem z toho trošku rozpačitý. Fotky pohledám, ale teď řeším úplně jiné:
http://ostrava.idnes.cz/pestitel-z-seno ... zpravy_sme


pon 07. pro 2015 9:34:10
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Tak to čmajzli Vám, hajzlové. Vždy, když o takové lumpárně čtu, napadají mě tělesné tresty. :evil:


pon 07. pro 2015 9:51:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Je mě z toho taky smutno co lidi dokáží kvůli prachům ,který těm dotyčným stejně budou k ničemu .... :?


pon 07. pro 2015 9:55:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 62  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: