Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:14:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Skalka a skalničky 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Skalka a skalničky
No ne že bych se tak cítil, ale malý příklad. Od mala jsem s rodiči chodíval za ves, kde byla louka plná konikleců. Občas si někdo nějaký vydloubl a stálo ho to opovržení. Místní myslivci pranýřovali každého, kdo to udělal a ku větší slávě přírodní část, kde koniklece nerostly osadili borovicemi a ukazovali Hle, takhle se chrání příroda. Jenže koniklece potřebují světlo a sucho a borovice rostly jako z vody, vysazeny na jižní stráň. Jak mohutněly, tak ubývalo konikleců. Slunce vzaly borovice, sucho polostín, do kterého se dostaly. Tenkrát někdy jsem tam zašel a sebral semínka. Dneska už jsou vzomínky na tu lokalitu jen na černobílých fotkách. A v podobě stráňky u mě na zahradě, kde spokojeně prosperuje populace z té krásně lokality. Nemám dokonce žádné jiné současně kvetoucí druhy, aby se mi nezkřížily. A sešel se rok s rokem a pozemek koupil nový majitel. Pod strání udělal rybník, stráň vykácel. Po domluvě tam na jaře kus upravím a nasázím zpět část populace. Snad se zadaří. A co se týká striktní ochrany někde jsem četl, že černý obchod s chráněnými druhy dneska vydělává víc než obchod s narkotiky. Legální pěstění či chov by logicky srazil ceny. Jestli tedy ten řečený pes není zakopaný ještě jinde.


ned 20. lis 2016 14:01:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Skalka a skalničky
zahradnik píše:
Po domluvě tam na jaře kus upravím a nasázím zpět část populace. Snad se zadaří..

No tohle dostává velký smysl, to se musí podařit.Ten pocit uspokojení až louka zase pokvete musí člověka vystřelit až na měsíc. ;)


ned 20. lis 2016 14:52:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron