Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 9:00:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Pestovanie rašeliníka 
Autor Zpráva

Registrován: ned 09. led 2011 19:47:35
Příspěvky: 8
Příspěvek Pestovanie rašeliníka
Dobrý deň. Koncom januára si chcem zaobstarať rašeliník. P/ovie mi prosím niekto, ako ho mám pestovať? :) Vďaka. :D


úte 11. led 2011 17:20:54
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
vilpa píše:
Dobrý deň. Koncom januára si chcem zaobstarať rašeliník. P/ovie mi prosím niekto, ako ho mám pestovať? :) Vďaka. :D

Tady je to rozebíráno:
viewtopic.php?f=46&t=816


úte 11. led 2011 17:29:26
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Maslím, že je lepší si na něj dojít. Pěstování v pytlích sice jde ale podle mně je kvalita pěstovaného rašeliníku doma daleko nižší než přírodního.


čtv 13. led 2011 7:32:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Jejda...jenom moc nedrancujte přírodu.... on je jaksi chráněný.... :D

Na jiném fóru už jsem to ukazovala...tak ti co to uvidí podruhé ať prominou....
ale já pěstuju rašeliník úplně jednoduše takto v keramické míse na zahrádce...Odtud si chodím uždibovat po libosti... Vůbec se o něj nestarám, roste si takto , krytý severní stranou domu......Drobet pozornosti potřebuje poze v létě, kdy u nás málo prší a třeba sem tam dolít vodu...
ObrázekObrázek


čtv 13. led 2011 19:37:14
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Šarik,to je nápad!.Zkusila jsem si založit takové malé rašeliništátko,vedle skalky,kde teda svítí jen ráno a drží se tam dost voda skoro pořád.Vypadá to,že se chytl a poroste,takže se těším.Snad to dobře dopadne. :P


čtv 13. led 2011 19:43:42
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Myslím, že rašeliník chráněný není. Navíc pokud se natrhá tak do 3 týdnů je to místo nádherně zarostlé a nepoznáte, že by se tam trhal. Myslím, že HAKI mi to potvrdí. Byla u mně na rašeliníku dvakrát v rozmezí asi měsíce? Nevím ale ne dlouho po sobě a může potvrdit, že to vůbec nebylo znát a poprvé s ní byly další dvě osoby. Opravdu s tím není problém.


čtv 13. led 2011 19:52:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Míra píše:
Myslím, že rašeliník chráněný není. Navíc pokud se natrhá tak do 3 týdnů je to místo nádherně zarostlé a nepoznáte, že by se tam trhal. Myslím, že HAKI mi to potvrdí. Byla u mně na rašeliníku dvakrát v rozmezí asi měsíce? Nevím ale ne dlouho po sobě a může potvrdit, že to vůbec nebylo znát a poprvé s ní byly další dvě osoby. Opravdu s tím není problém.

Ano myslím že by neměl být problém se sběrem rašeliníku v místech, která nepatří mezi chráněná – rezervace, chráněné oblasti atd. Pokud je to s mírou...
Jenže např. já jsem z nejjižnější moravy a nejbižší přírodní rašeliniště mám stovky km daleko..... :D Trakže raději šup s mísou rašeliníku na zahrádku... :lol:


čtv 13. led 2011 20:04:42
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Šarik píše:
ObrázekObrázek

Tak tenhle dokonce vypadá líp než z lesa, kde je plný jehličí (tedy alespoň u nás)
Hezký den
Pavel


čtv 13. led 2011 21:38:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Děkuju za příspěvky, v mechám se vůbec nevyznám (zatím), protože nebyl důvod je studovat. Až včera jsem zjistila, že to co jsem posbírala na procházce se psem je vlastně rašeliník. U nás roste na každém rohu.


čtv 13. led 2011 23:31:07
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pestovanie rašeliníka
Kyra píše:
Děkuju za příspěvky, v mechám se vůbec nevyznám (zatím), protože nebyl důvod je studovat. Až včera jsem zjistila, že to co jsem posbírala na procházce se psem je vlastně rašeliník. U nás roste na každém rohu.

Jestli to není bělomech. Je mu trochu podobný, ale má úplně jiné vlastnosti. Rašeliník zase tak běžný není. Foto by nebylo?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 13. led 2011 23:33:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: