Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:19:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Platycerium 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Platycerium
Ty máš ty kapradíčka zmáknutý. Napáječky mám na období vegetace kdy je teplo a více vody se odpaří. P. coronarium mám úplně u závěsu s ložnici. V noci tam je nejnižší teplota 15 C. Přes den ale 21C. Snad to dá. Pro jistotu to druhé mám v obýváku kde je teplo. Já mám ty kytky hodně různorodý co se týče nároků na teplotu. P. bifurkatum tam roste, ale jak budou prosperovat ty ostatní nevím. Ty noční nízké teploty snad tolik nevadí. Mám dvě vánoční hvězdy. Jedná je v malinkém květináči a má teploty v noci cca 13-15C a je v pohodě. Druhá je ve větším květníku takže není tak prokořeněná a ta trpí. Vždy záleží na více faktorech. Že ale nemám pro kapradí vhodné podmínky je mi jasné. Bude to zkouška co vydrží :-)
Já se ani nedivím že je nikdo moc nepěstuje. V dospělosti zaberou spoustu místa a ani nekvetou. Vzhled mají ale zvláštní podobně jako kaktusy :cry:


stř 13. lis 2019 23:14:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Platycerium
Nedávno jsem koupil mladou "rostlinku" Platycerium Superbum. Docela povyrostla. Žádná velká péče. Je zatím u východního okna nevytápěného pokoje. Jednou týdně proleju ve sprše. Doufám, že to u mě s růstem nebude moc přehánět.


Přílohy:
PS.jpg
PS.jpg [ 56.42 KiB | Zobrazeno 1456 krát ]
sob 11. pro 2021 10:12:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: