Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:14:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Zdenka píše:
Ano, No ID znamená žádná identifikace. Já si tu trpělivost udržuju ze zvědavosti, jednou se to snad povede a já budu vědět, kdo se mnou toli let bydlí. Teď mám několik oddělků a každý se pokouším pěstovat v jiných podmínkách - teplo, chladno, zalévat, sušit. A kdo by to řekl - rostou a nekvetou :(


Tak to už jenom pohrozit kompostem, u nás doma to tak docela funguje, případně tu rostlinku přímo před něho postavit, ať ví, co ho čeká ;) Přece už by měla mít rozum po tolika letech :lol:

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


stř 12. led 2011 18:57:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Zdenka píše:
Obrázek
Obrázek
Tohle je jedno z mých nejstarších. Není první, ale staré bude dost, odhaduji 15 - 20 let. Je to No ID, ještě mi nekvetlo a nekvetlo ani předchozím majitelům. Říkám mu "zelí". Při každém přesazování něco odpadne, to pošlu dál, ale každému jen roste. A roste pořád, jak to zelí. Nevím, co s ním.

Vzhledem k tomu jaké druhy tu byly před 20 lety dostupné by se mohlo jednat o Onc. sphacelatum nebo jeho hybrid. Pokud nekvete, tak bude mít asi málo světla.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 12. led 2011 21:04:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Oncidium sphacelatum, které jsem sem vložil, minulému majiteli nekvetlo přes 12 let, proto mi ho dal. Chtěl ho tehdy vyhodit. Mně nekvetlo asi 5 let. Už jsem na dním také lámal hůl a pak přišla náhoda. Protože jsem ho měl vsazené v košíku, a měla přijet návštěva, tak jsem veškeré kořeny obalil sphagnem aby to lépe vypadalo. Během dvou měsíců mělo skoro 20 květných stvolů. Od té doby jej nepřesazuji ale každoročně jen na kořeny přidám nové sphagnum. Kvete pravidelně a proto je to takový obr. Také jsem zkoušel to co Vy. Různá místa, substráty, teplo chlad, sušit, zalévat. Někdy je zapotřebí i náhody. Jinak má i dostatek světla a nemá dobu odpočinku. Je v teplém skleníku.


pát 14. led 2011 10:09:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Míra píše:
Oncidium sphacelatum, které jsem sem vložil, minulému majiteli nekvetlo přes 12 let, proto mi ho dal. Chtěl ho tehdy vyhodit. Mně nekvetlo asi 5 let. Už jsem na dním také lámal hůl a pak přišla náhoda. Protože jsem ho měl vsazené v košíku, a měla přijet návštěva, tak jsem veškeré kořeny obalil sphagnem aby to lépe vypadalo. Během dvou měsíců mělo skoro 20 květných stvolů. Od té doby jej nepřesazuji ale každoročně jen na kořeny přidám nové sphagnum. Kvete pravidelně a proto je to takový obr. Také jsem zkoušel to co Vy. Různá místa, substráty, teplo chlad, sušit, zalévat. Někdy je zapotřebí i náhody. Jinak má i dostatek světla a nemá dobu odpočinku. Je v teplém skleníku.

Já nemám sklení, takže takovýhle "obřík" v košíku pro mne není, ale zkusím mu něco k těm kořenům přidat. A hlavně to bude to světlo. V létě ho budu míň šetřit a půjde ven naplno, jen s lehkým přistíněním. Když si prohlížím obrázky co taky umí, byla by to nádhera. Ono na tom něco bude i v tom smyslu, že má rádo se rozrůstat mimo nádobu a zas tak úplně mu nevyhovuje snažit se ho pořád cpát dovnitř. Teď mu dávám větší volnost, zkusím zakrýt ty kořeny a v létě víc světla. Doufám, že se konečně zadaří. Podám hlášení :) a děkuji za rady.


pát 14. led 2011 11:16:09
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Večer pošlu foto, jak potom kvete.


pát 14. led 2011 13:34:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Mé, snad sphacelatum, fotky jsem tu měl, první roky také nekvetlo. Mám jej ůplně prostokořené. Až jsem začal poctivě zalévat, kvete pravidelně. Tedy jak kořeny uschnou, jdou do sudu. Venku to samozřejmě tak přesně nedělám. Každý druhý den bohatě stačí.


pát 14. led 2011 18:47:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Takže posílám foto rostliny obalovamé mechem.


Přílohy:
Onc. sphacelatum.JPG
Onc. sphacelatum.JPG [ 93.99 KiB | Zobrazeno 3737 krát ]
sob 15. led 2011 9:51:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Míra píše:
Takže posílám foto rostliny obalovamé mechem.

No tak to bych chtěla docílit taky. Zkusím s ním něco udělat a už se těším na nějaké to kvítko. Nádhera.


sob 15. led 2011 10:43:15
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Míra píše:
Takže posílám foto rostliny obalovamé mechem.

No to je skvost, opravdová krása :o


sob 15. led 2011 19:15:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 06. čer 2011 10:10:23
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Já a orchideje.. Začínám vlastně teď. Prostě jsem kupovala nábytek v IKEA a tam mají spoustu Phalů... Vždycky jsem orchideje obdivovala (v květinářstvích a na obrázcích). Táta třeba trval, aby máma měla jako svatební kytku orchideje (ikdyž je nesnáší), protože je rád určoval v přírodě. A já chodila po beskydech s ním. A když jsem byla v pubertě, dostala jsem foťák, a tak jsem chodila po loukách a fotila vemeníky a kruštíky a hlavinky a bradáčky a prstnatce...

A teď jsem tedy našla odvahu. Tak budu doufat, že květiny vydrží.


pon 06. čer 2011 19:16:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: