Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 9:39:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. bře 2010 9:49:31
Příspěvky: 67
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Tak já svoji první orchidej dostala k narozeninám od rodičů asi před 6 nebo 7 lety. Byl to růžový phalaenopsis, který brzy odkvetl a pak jsem se ho snařila asi 3 roky donutit kvést. Rostl krásně, ale květy nic, jednou dokonce udělal keiku. Mezitím jsem si pořídila další kousek, také odkvetl a pak už taky nic. No, a pak jsme se přestěhovali, a zázračná okna na jihovýchod udělala svoje, kvete a tvoří stvol téměř neustále, jako by mi to teď chtěl vrátit.


Přílohy:
P1030639u.jpg
P1030639u.jpg [ 169.31 KiB | Zobrazeno 3803 krát ]
sob 25. pro 2010 20:40:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
jana.goldova píše:
No, a pak jsme se přestěhovali, a zázračná okna na jihovýchod udělala svoje, kvete a tvoří stvol téměř neustále, jako by mi to teď chtěl vrátit.

Tak to je pěkný -na těch oknech je určitě i víc světla.
Já dám ještě pro mne velice zajímavý příklad Jany Kukuczkové-jak rozdělila před časem Phalaenopsis a tím ho i omladila.Myslím že s tím tvým už by to taky šlo. Jana je členem i tohoto fora a poradí ti.Třeba už v jiném vlákně. ;)
http://haki1.rajce.idnes.cz/Phalaenopsis-presazeni/#40-Podekovani_Jane_Kukuczkove_za_peknou_fotodokumentaci_k_omlazeni_Phalaenopsisu-16.08.08.jpg


sob 25. pro 2010 20:50:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Jinak pěkný příběhy píšete je to sranda když si na své začátky vzpomenu.Jak byl člověk totálně vykulenej-no to jsem nakonec stále :lol:


sob 25. pro 2010 20:53:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
HAKI, tak to dělení je parádní. A s těma začátkama, to je pravda. Taky mi spousta kytek zašla a celá nešťastná jsem nevěděla proč. Vzpomínám, jak jsem hledala na internetu, kam se vrtnout o dotazy a podělit se a tady jsem se zabydlela, že ani jinam moc nelezu. Pár knížek, ale diskuze je nenahraditelná. Je to rychlý, v rodným jazyce a velmi obsáhlý. Tak děkuji za toto fórum. :P


sob 25. pro 2010 22:23:54
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Moje první orchidej byla nějaká pleionka v roce 1985. Tenkrát u nás v městečku začala fungovat zahrádkářská prodejna a já tam chodil každý den cestou ze školy. Na jaře se objevily kelímky s divným zeleným vajíčkem a protáhlým ocáskem vyrůstajícím po straně. Za tehdy neuvěřitelnou cenu 100 korun československých (padly na to všechny prachy, který jsem měl v piksle) jsem si jedno to vejce koupil a donesl domů. Dal jsem ho do terárka a svítil na něj lampou, pečlivě několikrát denně rosil a ten ocásek statečnej rozkvetl! Ovšem během několika málo dnů přišel samozřejmě konec jak květu, tak celé kytky - ale já už byl lapenej a ztracenej.
Takže to je asi vysvětlení, proč se mi dodneška pleionky líbí nejvíc ze všech orchidejí a přes různé odbočky k jiným orchidejím nebo vůbec jiným kytkám se k nim pořád vracím.
Nejstarší mou žijící orchidejí je ale "překvapivě" falenopsis, takovej ten typ, co dělá keiki v květenství. Dostal jsem ho někdy v roce 90 nebo 91 ze starých skleníků fyziologie rostlin pod Viničnou 5 (chodil jsem tam na něj zírat, měli tam jeden košík a mě fascinovalo, jak ty keiki kvetou, aniž by byly odděleny a zasazeny, rovnou na svých mateřských květních stvolech - nakonec to moje postávání ve skleníku přestalo dr. Daňka bavit a jednu kytku mi uštípnul) a přežil se mnou od té doby všechno, čtvero stěhování a další věci, o kterých nechci mluvit. Momentálně je ve formě malé keiki a snad zase sílí, protože za poslední půlrok zdvojnásobil počet listů (ze dvou na čtyři) a já se těším, že zase někdy pokvete ;) .
T.


sob 25. pro 2010 23:19:56
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
nina píše:
Moje první byla dárek od kolegyň v práci k svátku v roce 2005. Jenže jsem ji nezvěčnila, protože mě ani nenapadlo, že mě to tak uchvátí. Tak jednu fotku mám z 06, kdy nekvetla a pak od 07 kvete velmi bohatě každý rok.
Hezká, řekl bych, že je to Colmanara Wildcat.
T.


sob 25. pro 2010 23:31:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
tommy píše:
ale já už byl lapenej a ztracenej.

lapenej a ztracenej-je to tak.Já si ještě zavzpomínám-moje první návštěva u orchideáře byla u p.Kláta. Říkám známému - musím říci dceři aby šla raději se mnou , bůhví co to je za chlapa :P To jsem pana Kláta ještě neznala.Tenkrát mě sám pozval -a to mě bylo strašně podezřelý. :mrgreen: Říkám známému- aby mě třeba nechtěl zabít .Dostala jsem od něj odpověď-Hanko to by byla krásná smrt -smrt v orchidejích . Tímto se omlouvám Paphiovi za tuhle koninu.


ned 26. pro 2010 9:31:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
nina píše:
Pár knížek, ale diskuze je nenahraditelná.

Knihy jsou fajn ale ta osobní zkušenost je nad zlato.Vědět kde se mám zeptat ,když už nevím kudy kam. Já jsem začínala na Livingu -hodně jsem se tam naučila.Vždycky je to o lidech , kteří chtějí ......... a to je fajn. ;)


ned 26. pro 2010 9:37:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Kajmi, tak to je kytka opravdu vzácná. Tak ať se daří, nejen jí.


ned 26. pro 2010 10:40:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
mé první setkání s orchidejmi bylo asi před 30ti léty,když jsem byl za otcem v práci(tehdy skleníky OKR Rekultivace Havířov) .tehdy mě orchiše nezajimaly byl to bílé růžové a fialové phaly a nějaké denrobka co tam pěstovali.Tehdy mě zajímaly kaktusy.Svou první orchidej jsem si koupil v roce 2005 a byl to phal
Obrázek,Obrázek ,je to sice vořech,ale kvete skoro pořád a letos to bylo 8 měsíců vkuse měsíc pauza a už zas kvete

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


ned 26. pro 2010 10:57:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: