Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:15:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Proč si koncem roku trochu nezavzpomínat. ;) Na fotu je můj první Phalaenopsis( jediný má jméno Hubert) - první orchidej.Zdědila jsem ji roku 2005 i jsem ji téhož roku koupila. Možná tenkrát při koupi v zahradnictví mě něco osvítilo-a za to jsem velice ráda. Stalo se ze mě to co jsem. Jen přemýšlím Phalaenopsis přijde do prodeje asi jako 5letý? Plus mínus autobus ho mám tedy 10let. Starší hybridy vydržely mnohé snad i 20let .Jakou asi životnost má moje kytička. Taky mě napadá jak a s jakou kytičkou jste začínali vy,pamatujete se ještě?
Obrázek

Oprava roku :mrgreen: kdybych pěstovala od r.95 joj to bych byla už mazááák-nebo možné ne. ;)


Naposledy upravil HAKI dne sob 25. pro 2010 11:58:32, celkově upraveno 1



pát 24. pro 2010 15:01:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Jeje, pamatuju. Byla to Blettila striata asi před 15ti lety. Později (o dost později) jsem pořídil v botanické zahradě v Malešicích Paphiopedilum Harrisianum a Phaius tankervillae, ale ten vzhledem k tomu, že jsem se v té době přestěhoval do suchého panelového bytu, zašel. Pak už to šlo ráz na ráz. Dokonce jsem měl i takto bílý Phalaenopsis a pak ještě takový ten fialový, ale ty šli rychle :roll: . Nějak jsem jim dodnes nepřišel na chuť. No, a pak už jenom botanika a botanika. Občas co mi kdo přinesl na záchranu, ale to šlo taky do háje :oops: . Nějak se s těmi komerčními hybridy nekamarádím..... :lol: :lol: :lol:
Obrázek

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 25. pro 2010 0:39:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
olaw píše:
Jeje, pamatuju. Byla to Blettila striata asi před 15ti lety.

Tak to koukám asi před 15lety ? Uf uf to už máš kytky tak dlouho?


sob 25. pro 2010 1:46:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Moje první byla dárek od kolegyň v práci k svátku v roce 2005. Jenže jsem ji nezvěčnila, protože mě ani nenapadlo, že mě to tak uchvátí. Tak jednu fotku mám z 06, kdy nekvetla a pak od 07 kvete velmi bohatě každý rok.[attachment=0]PICT0061-1.JPG[/attachment


Přílohy:
PICT0061-1.JPG
PICT0061-1.JPG [ 106.49 KiB | Zobrazeno 6828 krát ]


Naposledy upravil nina dne sob 25. pro 2010 11:28:52, celkově upraveno 1

sob 25. pro 2010 11:20:31
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Dlouho jsem měl tu Bletillu, ale další orchideje jsem si začal pořizovat tak před 8mi lety. Díky ní tíhnu spíš k terestritům. Ještě si vzpomínám, když jsem byl na škole, tak jsem si z botanické v Malešicích vzal Coelogyne cristatu, ale absolutně jsem netušil, jak se pěstuje a tak jsem jí trouba dal do akvaria na pařez a do tmy a ještě do tepla :lol: . Taky zašla. To mi bylo asi šestnáct, takže před dvanácti lety. No, když si člověk veme, že bude rok 2011, tak ho akorát napadne, že to děsně letí.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil olaw dne sob 25. pro 2010 11:27:07, celkově upraveno 1



sob 25. pro 2010 11:22:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
nina píše:
Moje první byla dárek od kolegyň v práci k svátku v roce 2005. Jenže jsem ji nnezvěčnila, protože mě ani nenapadlo, že mě to tak uchvátí. Tak jednu fotku mám z 06, kdy nekvetla a pak od 07 kvete velmi bohatě každý rok.
Příloha:
PICT0061-1.JPG
Příloha:
PICT0162.JPG

No, panečku, to je taky slušný stvol. Líbí se mi kytky s velkými stvoly a nebo naopak malinký prckové, jako je třeba Dresslerella....
:arrow: http://farm3.static.flickr.com/2569/408 ... fc8cd0.jpg

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 25. pro 2010 11:25:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ

No tak to je pěkná chlupatinka


sob 25. pro 2010 12:07:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Tohle téma se mi akorát hodí,protože mi rozkvetl falenák s nejzajímavějším příběhem. Není teda úplně první, první bylo zřejmě něco oncidiovitýho z výprodeje asi před šesti lety, ale to jsem netušila ani, že je to orchidej a utopila to během pár dnů od koupě. Takže za první počítám radši Alfréda. Bylo to někdy v říjnu 08, kdy můj ted už přítel jel koupit nějaký brikety do Obi a já chtěla jet s ním. Tenkrát asi netušil, jak jsem do něj zamilovaná, tak jsem musela říct, že si jedu pro novou kytku. Co vám budu povídat, kytky mě vůbec nezajímaly, tak jsem popadla nejlevnější rostlinu co tam měli ve výprodeji za 59kč a v hroznym stavu. Ten den jsme ještě jeli do hospody a chudák nebohá kytka musela vydržet do tří ráno zavěšená na opěradlu židle, kde do ní všichni pořád strkali. Byl to fakt zajímavej večer, jeli jsme tramkou na černo, kamarád málem pozvracel policisty, co k nám naneštěstí nastoupili, takže jsme museli vystoupit o několik stanic dřív a pak hodinu čekat na noční autobus a ještě dojít několik kiláků pěšky. Tenkrát byla pěkná zima a Alfréd se vzpamatovával opravdu dlouho, několikrát jsem ho měla venku z květníku, že půjde na kompost. Asi před půl rokem začal vypadat líp a před týdnem rozkvetl. Ani jsem nedoufala, že by byl jiný než bílý nebo fialový, tak z něj mám moc radost.


Přílohy:
Alfred.JPG
Alfred.JPG [ 57.57 KiB | Zobrazeno 6796 krát ]
sob 25. pro 2010 15:48:54
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Zajímavé téma. Přispěji také se svou trochou do mlýna.
Moje první orchidej (jako i mnohému z vás) už dávno odešla do věčných lovišť. Ale pravděpodobně mou první dosud žijící orchidejí je Odontoglossum grande. Už léta ho pěstuji a za tu dobu se mnou prožilo mnoho dobrého i zlého. Na dobré časy vzpomínat nebudu, protože když vám orchidej pěkně bez problémů přirůstá a kvete, tak na tom až tak moc zajímavého neshledávám. Vzpomínám však na dvě nemilé události, které se vryly do paměti mé a možná i té nebohé rostliny.
První byla hned v počátku pěstování tohoto krásného druhu, kdy jsem měl rostlinu umístěnou na otevřeném okně předsíně rodinného domku.Tam došlo při otevření vchodových dveří k průvanu a následnému přibouchnutí okenice. Díky tomu rostlina spadla z prvního patra na dlažbu dvora. Ta se pochopitelně dost výrazně poškodila a několik let trvalo, než vůbec začala znovu růst. Už jsem začínal mít pocit, že mi to asi nikdy neodpustí.
Druhá nezapomenutelné událost pro ni, ale hlavně pro mne bylo předloňské krupobití, které s podivem přečkala celkem v pohodě, leč stala se svědkem pro ostatní druhy téměř apokalyptickým zážitkem, který mnohé nepřežily. Tou dobou jsem byl na cestě do Hradce Králové a mí blízcí stáli před nemilým rozhodnutím mi tuto nepříjemnou událost oznámit.
I tak nevinný koníček, jako je pěstování orchidejí přináší neočekávaná dramata, o kterých by se dal bezmála napsat román...


Přílohy:
Ross. grande.JPG
Ross. grande.JPG [ 69.97 KiB | Zobrazeno 6776 krát ]
Odm. grande-rostlina.JPG
Odm. grande-rostlina.JPG [ 53.89 KiB | Zobrazeno 6776 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne ned 26. pro 2010 18:34:15, celkově upraveno 1

sob 25. pro 2010 18:42:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Moje první setkání s orchidejí byl klasický růžový Phalaenopsis, žijící dodnes. Nikdy jsem ničemu nedávala jméno,ale toto jsem pojmenovala po mé dceři žijící v Německu... Sarlote......
Příloha:
DSC00648.JPG
DSC00648.JPG [ 48.07 KiB | Zobrazeno 6772 krát ]

Bylo to myslím před 8 lety....


sob 25. pro 2010 18:49:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron