Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:43:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Míra píše:
Oncidium sphacelatum, které jsem sem vložil, minulému majiteli nekvetlo přes 12 let, proto mi ho dal. Chtěl ho tehdy vyhodit. Mně nekvetlo asi 5 let. Už jsem na dním také lámal hůl a pak přišla náhoda. Protože jsem ho měl vsazené v košíku, a měla přijet návštěva, tak jsem veškeré kořeny obalil sphagnem aby to lépe vypadalo. Během dvou měsíců mělo skoro 20 květných stvolů. Od té doby jej nepřesazuji ale každoročně jen na kořeny přidám nové sphagnum. Kvete pravidelně a proto je to takový obr. Také jsem zkoušel to co Vy. Různá místa, substráty, teplo chlad, sušit, zalévat. Někdy je zapotřebí i náhody. Jinak má i dostatek světla a nemá dobu odpočinku. Je v teplém skleníku.

Četl jsem si ve staré Roezlianě z r. 83 č.13a jeden maďarský pěstitel tam uvádí stejnou zkušenost, totiž že neqetoucí O. sphacelatum začalo qést když přikryl kořeny mechem.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 18. dub 2017 8:26:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: MOJE PRVNÍ ORCHIDEJ
Já je mám pořád volné. Kvést začala zintenzivněním zálivky.


úte 18. dub 2017 21:15:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: