Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 13:45:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky... 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
HAKI píše:
JAK JSEM DOPADL..............
Dnes mě můj známý poslal fotku rostliny která mu přišla od Lukscheitera.Posuďte kytička (Dendrobium lasianthera) přišla bez substrátu z květem a co je nejhorší bez kořenů. Tak já nevím jestli to ta kytka vůbec dokáže dál ………

Haki, z toho bych si vůbec hlavu nedělal. Přece skoro všechny zámořské kytky vypadají stejně. Problém je v tom, že jsme si zvykli rozlišovat evropský standard a zámořský a když koupíme v Evropě zámořskou kytku za zámořské peníze, jsme z toho celí nesví :mrgreen:
Ta půjde jak z praku ;)
Hezký den
Pavel


čtv 31. kvě 2012 7:18:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
PŘIZNÁVÁM bez mučení Pavle tuhle odpověď od tebe jsem trochu i čekala-„jsi mistr vytáček“ myslím to dobře znáš mě.Lehounce odbočím-určitě jsi v práci ve vedení :) to mě teď uteklo ............trochu .
Ke kytce.Ale už něco přece víme.Já jsem začátečník v nákupu jiných rodů než Paphiopedilum a stejně můžu směle říci ,že např. kytky od Peruflora nebo Ecuagenera mají kořeny dobře obalené ale ne sestříhané.Ty kytky hned rostou.Třeba by stačilo málo –ty kořeny neufiknout.


čtv 31. kvě 2012 7:55:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
Hanko, Asiati obecně kořeny (alespoň co mám zkušenosti s Dendrobkama) stříhají. Vůbec to není problém, opravdu brzy pustí kořeny nové. Zrovna lasiantheru mám také ze stejného zdroje od loňska. Sice mi ještě nekvetla, ale dvě pahlízy narostly opravdu moc pěkné a vůbec s ní nebyl problém při zakořeňování. Doporučuji poměrně malý květník a rostlinu do květníku nejdříve ukotvit, teprve potom dát substrát.


čtv 31. kvě 2012 9:31:46
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
HAKI píše:
Jirko jde o tento text –
"Všechny rostliny z této kategorie jsou květuschopné a 95% z nich bude prodáváno "bare-root", tzn. bez podložky či zasazení."
Jasný ale už není napsáno kořeny které by se mohly na staré pahlíze větvit jsou v čudu ,nemusí to dopadnout dobře kořeny jsou přece nejdůležitější .Na tu novou malou pahlízku se nedá spoléhat kořeny nemá.Teda podle mě je to zásadní chyba.Mě by zajímal názor někoho zkušeného na Dendrobia kolik ta kytka má šancí.Tak se uvidí časem …………
případné P.S:nechceme nikomu ublížit je to názor.

U označení "bare- root" si myslím, že jde o rostlinu pěstovanou na podložce a oddělenou od ní a následně dělenou, protože v naprosté většině případů jsou to rostliny vždy bez kořenů. Myslím, že rostlina má velkou šanci na přežití.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 31. kvě 2012 11:15:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
DĚKUJU všem za názor. Po korespondenci po mailu vychází ještě toto .Kořeny po rozbalení importu byly odstřiženy z důvodu obavy uhnívání-u pěstitele .Jeden den před odesláním.No .........já se pak ozvu jak to dopadlo dál ;)


čtv 31. kvě 2012 11:25:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Jak jsem dopadla při koupi,lákavé nabídky...
Takhle běžně vypadají importované kytky. Neměl by být problém ji při troše péče dát do pořádku. Důležité je, aby jí rašil nový výhon nebo měla živá očka. Párkrát se mi u Lukscheitera stalo, že kytka vypadala pěkně, ale neobrazila, protože neměla z čeho.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 31. kvě 2012 11:44:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: