Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:22:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
 Doprovodné rostliny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. úno 2010 21:23:22
Příspěvky: 53
Příspěvek doprovodná rostliny
Dobry den nabízím nekolik rostlin - z prostorovych duvodu je dávám pryc.Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
pokud máte zájem kus a 30,- napiste mi sz


úte 20. dub 2010 12:26:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. úno 2010 21:23:22
Příspěvky: 53
Příspěvek Re: doprovodná rostliny
cotyledon crassula ,euphorbia trigona,euphorbia tirucalli,saxifraga sarmentosa,


úte 20. dub 2010 12:30:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: doprovodná rostliny
K orchidejím se lépe hodí kapradiny nebo drobné Peperomie. Nezakořeněné oddělky při osobní návštěvě v HK dám zdarma. Mail a stránkách
http://www.orchidey.estranky.cz/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. dub 2010 14:20:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Doprovodné rostliny
Paphio stále mluví o doprovodných peperomiích a kapradinách a tak se ptám - jak je to s přesazováním?
Sezazení orchideje s jinou rostlinou je nejen krásné, ale i prospěšné, to je jasné. Moc se mi to líbí, ale ještě jsem se do toho nepustila. Důvod je jediný. Bojím se, že nebudu vědět co s rostlinou při přesazení. Viděla jsem fotografie, kde kapradina velmi rychle a hustě prokořenila květináč. Jak to potom řešíte při výměně substrátu? Myslím, že taková spleť se nedá ani rozmotat, aniž by se kořeny nepoškodily? :)

Já mám nějaké doprovodné rostliny samozřejmě také, ale samostatně zasazené a jen postavené mezi orchidejemi.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 24. lis 2010 18:24:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
No právě. Žádné doprovodné rostliny nesázím. Ono vždy něco vyroste. Často právě kapradí. Je pěkné ,prospěšné, ale je třeba jej redukovat. Časem, až je příliš velké, urvu velkou část listů. Tak stále dokola. Jinak by zaplnilo ůplně květináč a příliš urychlovalo rozpad substrátu.


stř 24. lis 2010 20:51:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
děkuju za odpověď ;)
už jsem si myslela, že jsem za vola, když se na to ptám. Můj dotaz shlédlo 34 lidí a odpověď žádná :lol:
Ne, ale vážně by mě zajímalo, jak to dělá třeba Paphio i další, kteří sesazují kytky dohromady. Ráda se přiučím.
To s tou redukcí telené části mě nenapadlo, asi to taky zkusím.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 24. lis 2010 21:02:41
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
Peperomie nebo Sphyrospermum buxifolium určitě při přesazování nebudou dělat problémy, mají samy o sobě chabý kořenový systém. Paphio určitě odpoví sám s podrobnostmi, ale pokud si dobře pamatuju, tak psal, že čas od času vystříhává kusy oddenků kapradin z balu.
Já osobně bych se toho nebál zvlášť v bytě, tam nebudou kapradiny přerůstat orchideje a když, tak to určitě půjde dobře omezit výše zmíněným způsobem. Naopak mi přijde, že lépe prokořeněný květník je méně náchylný na přelití - doprovodné kytky přebytek rychle "zkonzumují".
Sám mám jen Biophytum sensitivum, časem bych rád doplnil další doprovodné rostliny.
T.


stř 24. lis 2010 21:24:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
tommy píše:
Já osobně bych se toho nebál zvlášť v bytě, tam nebudou kapradiny přerůstat orchideje a když, tak to určitě půjde dobře omezit výše zmíněným způsobem.
T.

No nesmí se to nechat zdivočet ale ty kapradiny rostou v bytě velice dobře. Občas to chce vyškubnout odsříhnout atd. Oddenky kapradin zalezou všude a tam se nedostaneš. Ale tato možnost se mě líbí -dál se ji držím. Kapradiny asi i trochu provzdušní substrát -no koukni na fotky .Ten Phalaenopsis je od Janemi(kapradina nebyla mírněna v růstu)-snad sem ještě chodí Pafík je od Paphia .Je třeba si představit že je to zarostlé dost na fest.
ObrázekObrázekObrázekObrázek


stř 24. lis 2010 22:00:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
A jak to pak tedy přesazujete? Dá se vůbec poznat, které kořeny jsou které?


stř 24. lis 2010 22:43:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Doprovodné rostliny
Já k orchidejím přisazuju anthurie, právě ze strachu z přelití orchidejí, ony vodu opravdu rychle odsají, ale moc bujně rostou, takže je občas odstřihávám, navíc to má ještě jednu výhodu, anthurky kvetou celý rok a i když zrovna nekvete orchidej je květináč celoročně rozkvetlý :D

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 25. lis 2010 0:04:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: