Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23. dub 2024 23:37:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Nepenthes Gentle 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Při nadbytku dusíku a nedostatku světla jsou láčky zelené. I pestrolisté rostliny hnojené dusíkem sezelenají.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 23. kvě 2016 22:04:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Paphio: vycházím z toho, že komerční pěstitelé láčkovek normálně hnojí(Borneo Exotics). Na jednu stranu epifytické orchideje hnojíme, na druhou terestrické láčkovky nikoliv, podle hesla masožravky se nikdy nehnojí...
Jenže substráty, které láčkovky osidlují prostě podle mě jsou na živiny bohatší, než čistá rašelina, nebo rašeliník(natož pak kůra, polystyren, písek, uhlí) a to i s přihlednutím k faktu, že jsou to masožravky. Však stačí slabý roztok, občas a pak kořenový bal prolít čistou vodou. Přeci se nejedná jen o dusík, ale také zbylé živiny, plus mikroprvky.....
Takové ty obří N. 'Miranda' co se prodávají v květinářstvích na tuty byly hnojeny a věřím že dost.
Poloviční, nebo čtvrteční kristalon plod a květ jednou měsíčně v růstovém období myslím si rozhodně neuškodí. Je otázkou co na to velikost láček. Na netu jsem četl příspěvky pěstitelů, kteří tvrdili že jejich rostlinám se daří líp a mají větší láčky.


pon 23. kvě 2016 23:40:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Paphio píše:
Při nadbytku dusíku a nedostatku světla jsou láčky zelené.


Pošlu ještě spodní část kde Nepenthes roste. Tam jsou láčky stejné jako každý rok. Má najednou láček víc než jiný roky . Je to světlejší místo. Dál Nepenthes roste pod částečnou stříškou u domu -možná má v těch místech naopak málo světla. Nikdy jsem ji nehnojila soudila jsem že to nepotřebuje a něco si uloví sama. Za chvilku bude mimo stříšku a pak zase naopak v létě bude na moc světle pak ji budu muset přišmiknout.V zz je to trošku těžší v každém koutě je jiný světlo.


Přílohy:
Lačky.jpg
Lačky.jpg [ 195.66 KiB | Zobrazeno 2493 krát ]
úte 24. kvě 2016 7:25:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Tak to je normální že horní láčky jsou tvarově jiné a nemají to vybarvení jako láčky spodní.


úte 24. kvě 2016 16:21:52
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron