Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 5:40:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Nepenthes Gentle 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Jsem tu znovu a musím se smát.Ta velká nic nedělá jen roste.Tím že nic nedělá myslím nedělá pastičky na který já čekám .Do té malé jsem vkládala naděje že zazáří. A ona vytvořila něco jak tykadlo snad to je semeník -fakt se v tom nevyznám takže to muže být úplně něco jiného. :mrgreen: No ......kde k tomu přišla ,netuším ;)


Přílohy:
11.jpg
11.jpg [ 146.97 KiB | Zobrazeno 4665 krát ]
22.jpg
22.jpg [ 80.56 KiB | Zobrazeno 4665 krát ]
sob 26. bře 2011 17:38:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Takže- láčkovky maji jednopohlavní květy a jsou dvoudomé, k zdárnému opyleni je potreba mít rostlinu samici a samce .To u mě nebylo .Nikde jsem foto semeníku nenašla takže zase nic nevím.Ale květy prý strašně smrděj-to má logiku lákají opylovače. Další věc ty malý rostliny by se prý měly odstranit-vyčerpávají tu větší .Hm.......


sob 26. bře 2011 18:20:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
mám Nepenthes nějaký bezejmenný hybrid. Vloni byl ve vitríně, kde se mu docela líbilo a před zimou jsem ho přestěhovala do skleníku. Je pověšený až u střechy. A už dělá pěknou pastičku. Až bude hotovo, dám fotku.


sob 26. bře 2011 18:40:29
Profil ICQ

Registrován: pát 07. led 2011 13:46:59
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
HAKI píše:
Jsem tu znovu a musím se smát.Ta velká nic nedělá jen roste.Tím že nic nedělá myslím nedělá pastičky na který já čekám .Do té malé jsem vkládala naděje že zazáří. A ona vytvořila něco jak tykadlo snad to je semeník -fakt se v tom nevyznám takže to muže být úplně něco jiného. :mrgreen: No ......kde k tomu přišla ,netuším ;)


To tykadlo je nový list a ten semeník na konci je zárodek láčky.

Láčkovky jsou sice dvoudomé, ale kříží se dobře mezi sebou - kdyby někomu kvetla, tak na mosožravkářských fórech jsou vlákna na to, komu co kvete a kdo nabízí pyl. Dá se posílat poštou.

Květy vypadají takhle (Nepenthes × mixta - Nepenthes northiana × maxima) a že by nějak extra smrděly... to se mi nezdá.


Přílohy:
nep_mixta01.jpg
nep_mixta01.jpg [ 134.69 KiB | Zobrazeno 4642 krát ]

_________________
DejF
http://www.carniplants.cz
sob 26. bře 2011 19:07:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Tak to jsem na to tedy zvědavá jak to bude pokračovat. Chvilku jsem si myslela že to bude toto- http://sjatkac.webovastranka.cz/image/5 ... _kvet2.jpg . Ale to určitě vytvoří až dospělá rostlina. Že květ smrdí to se píše přímo na Darwiniana ale i to se dá vysvětlit -každý má asi možná jiný nos. :) Tak děkuju a co ty malé rostlinky měly by se odstranit?


sob 26. bře 2011 19:52:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Hlásím že tykadlo se přeměnilo v list :D ale přece jen nějaká změna nakonec přišla .Konečně se to rozjíždí .


Přílohy:
L.jpg
L.jpg [ 100.48 KiB | Zobrazeno 4584 krát ]
ned 01. kvě 2011 10:07:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Květy opravdu strašně smrdí- něco mezi starým hadrem a hmm, jak to napsat- některým ženám by to možná vonělo...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 01. kvě 2011 11:22:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Haki, tak jak to vypadá s tvou "Gentle" ? Já sem musím přiložit polínko, neboť láčkovek není nikdy dost... :mrgreen:
Moje Gentle byla už tak rozrostlá, že přerostla do stádia "šplhám a kvetu a neláčkuji..." to tak tyhlety liánovité rostlinky mají... ;) Začnou šplhat do výšin a nedělají konvičky...
Protože už byla přes celé okno a začala zase kvést... a víme květ je sice zajímavý , ale já už vím že je to kluk, tak jsem ho ani nepotřebovala nechat naplno rozkvést, stejně mi samička nekvete...
Květ jsem mu brzy ufikla a rostlinu nařízkovala aby mne nevytlačila z baráku. Mimochodem s tím smradem to není tak hrozné - je to trochu taková zatuchlina, ale ufikla jsem květ spíš proto, že nechci aby se rostlina vysilovala, když ji chci řízkovat.
všechno v pohodě... mateční rostlina začala podrůstat a konečně zase láčkuje....ale řízky mne začaly zlobit - kořínky mají teprve tenounké, nestojí skoro za řeč, ale začaly místo a by vyháněly normální listy kvést. !!! Jakoby byly ještě od "matky" naprogramované na kvetení a teď nena ne přepnout... tak chodím , kolem nich uštipuju zuřivě květy a z krásně tvarovaných řízků jsou pomalu ale jistě pokroucené pařáty... :evil: :evil: :evil:

ObrázekObrázekObrázek


pát 28. říj 2011 18:30:19
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Moje N. x (možná) Ventrata už bude mít brzy 2 metry. Láčky na těch nejdelších výhonech také netvoří, ale na kvetení se nemá. To já bych s květy napoprvé rozhodně nepohrdnul :mrgreen:
Hezký den
Pavel


pát 28. říj 2011 19:15:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Já ji zítra vyfotím . Je to tak že jakoby podrůstá , ty nové výhony lačkují ,ale ta velká ne a ne. Jinak teda ty květy jsou parádní :P tak takhle dlouhatánskou ji teda nemám.Já mám takové mrně.


pát 28. říj 2011 19:26:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron