Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 1:22:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Nepenthes Gentle 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Nepenthes Gentle
Olaw
Jestli bys mě mohl poradit s mojí rostlinou koukám na ni a nějak ji nerozumím. V srpnu10 jsem dostala do daru Nepenthes Gentle .Rostlinu jsem přesadila v misce má stále trochu vody. Potahala jsem ji po celém skleníku. Protože ji začaly fialovět listy. Ještě víc zfialověla –vypadá strašně co?Vyrostly dva listy i pastičky, ale teď šlus jen rostou listy pastičky netvoří.To je špatně . Vrchní list je konečně zelený ale pastička se mě zdá že zaschla. Dostatek stínu má snad až teď v rohu na stěně domu ve skleníku . Ale dole obráží nová rostlinka a má i pastičku. Co myslíš co se jí nelíbí -asi už ji nechám tam kde je .Míň než 15°C nemá vlhkost tak 80-90% je v takovém polostínu .Nebo jestli to je tak bouřlivá reakce na přesazení -to už se mě moc nezdá.

Takto vypadala po přesazení Obrázek

Takto dnes Obrázek ObrázekObrázek


sob 20. lis 2010 21:41:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Na zimu se jí tvorba láček omezí s poklesem teplot a zkrácením sluneční aktivity. Stagnuje. Na jaře začne bez problémů zase tvořit láčky. Pro tvorbu láček je důležitá vysoká vzdušná vlhkost a dostatek světla. Bohužel zimní krátké osvícení je většinou příčinou toho, že láčky nerostou. Musela by jsi přisvětlovat. To ztmavnutí je velkou intenzitou osvícení, jako to bývá třeba u Cattleyí. Kvůli tomu, že je to pouze krátkodobě, tak jí to nestačí na tvorbu láček. Přímé slunce jim pomáhá, tak se nemusíš bát. Teď mi láčky také netvoří a ještě jsem si jí schodil, takže jsem si všechny nové výhony polámal. Jsem kopyto.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 20. lis 2010 22:14:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
No kdoví jak to bude protože jak přisvětluji tak světlo částečně padá i na ni. No nemysli si taky jsem někdy jak slon . Tak dík .


sob 20. lis 2010 22:49:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Příloha:
PICT0044-2.JPG
PICT0044-2.JPG [ 143.72 KiB | Zobrazeno 8072 krát ]
Tka jsem si ji jednou pořídila, už je to pár let. Rostla do dýlky, snad 2m, láčky jen náznak, ale neutvořily se. Pak nějak onemocněla, tak šla. HAKI, ať se daří a ať má čím pojídat :P


ned 21. lis 2010 11:01:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Dneska jsem porovnávala a přece jenom roste Tak se těším až začne dělat pastičky, protože to je to nejhezčí na ni. Uvidím v létě jestli zase chytne tu strašnou fialovou barvu. Větší stín už ji nemůžu v zimní zahradě poskytnout. Zatím odrůstá zeleně.Roste i ta malá -nová .Tak snad to bude dobrý .
Obrázek


ned 23. led 2011 16:49:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
HAKI píše:
Dneska jsem porovnávala a přece jenom roste Tak se těším až začne dělat pastičky, protože to je to nejhezčí na ni. Uvidím v létě jestli zase chytne tu strašnou fialovou barvu. Větší stín už ji nemůžu v zimní zahradě poskytnout. Zatím odrůstá zeleně.Roste i ta malá -nová .Tak snad to bude dobrý .
Obrázek

:D Krásná zdravá kytka!!! vůbec bych se o ni nebála... Listy jí fialovějí přebytkem světla...je to její "pigmentová" ochrana...(jak už psal Jarda)... Jestli není na přímém slunci...a nespálí ji jarní ostré sluníčko...určitě se můžete těšit na láčky. Ta fialová jí ale i sluší... :mrgreen: Láčkovky potřebují na chvíli času(i půl roku) k adaptaci na nové prostředí.
Ať roste... :D


čtv 03. úno 2011 11:22:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Jéé to potěší. Substrát jsem vyčetla na Darwinianě i pěstování. Zvykat si musela i na přesazení a to jsem taky četla že může trvat nějaký čas a že to může být dost šok. No je vidět že se pomalu zabydluje ale láčky ještě mrška nedělá. Já si počkám :) protože ty láčky za to stojí.Občas jedu do skleníku Fata Morgana -jednou tam náhodou byla výstava těchto rostlin.Neuvěřitelný jaký tvary láček příroda vytvořila docela jsem na to koukala s takovou až úctou ke kytce . :mrgreen:


čtv 03. úno 2011 19:02:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Haki, červenání, pálení způsobuje krátkovlné světlo- studené. Teplejší to nedělá.


čtv 03. úno 2011 21:43:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Mila.J píše:
Haki, červenání, pálení způsobuje krátkovlné světlo- studené. Teplejší to nedělá.

To je možné ale moje zbarvení vzniklo v létě.To jsem nesvitila. Ale kytka byla z bytu tak najednou to do skleníku bylo asi moc hopem. Jinak já mám modro-červené spektrum v jedné lampě.


pát 04. úno 2011 16:46:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Ty fialové 77 jsou hodně studené. To zčervenání právě dost způsobují tyto. To ale neva. Alespoň u orchidejí. Často o to ochotněji kvetou.


pát 04. úno 2011 19:46:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron