Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 10:36:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Nepenthes Gentle 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Ta teplota tedy nic moc -noční zimní 14°C v tom rohu u domu možná možná 15°C.Přes den je vytápěno na 19°C ale je víc podle toho jak svítí slunko.Možná by spíš chtěla pokles teplot k17°C ?Ale u mě se řídí vše potřebami orchidejí-hlavně pafíků.Tak vyšší teplota se mě nehodí.Ještě- jak přisvětluju měla jsem lampu minulý rok blíž k rostlině -a to ji pak v zimě vadilo. Ale teď je lampa dál .Tu přední rostlinu co roste jak zelí jsem trochu prosekala kvůli sluníčku ,ale v létě zase to přistínění je takto lepši .Je to nejtmavší kout v zimní zahradě ,ale stejně to furt bylo moc bez té rostliny co vypadá jak strom :lol: .Já jsem Neperthes dostala do daru -tak tam kde je už ji asi nechám .Ale původní majitel to je Vladas a ten mě tvrdil že bude mít pastičku na každém listu -původně byla v bytě tak u mě je to jiný.


ned 30. říj 2011 18:07:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
V bytě to měla podle mne spíš horší... v zimní zahradě bývá vyšší RVV tak to by se jí mělo líbit víc u tebe... ;)
Ale na teplotu jsem se ptala pro to, že láčkovka by potřebovala spíše tepleji...je tropická rostlina a není zvyklá na zimní pauzy...u nás ji má spíše z donucení...kdyby na ni přes zimu svítila lampa zlobit se fakt nebude..(ale nemyslím, že bys měla schválně kvůli ní pálit elektriku:-)) ale ta teplota 14°C bude pro ni spíše hraniční... :shock: Ideál je však v létě v zimě stejný: 21-30°C Někteří chtějí-li aby jim to láčkovalo i zimě dokonce přitápí . No jestli ji nemáš kam dát není co řešit...nechtěla jsem tě tím rozhodit... myslím, že ty tvoje teploty taky přežije, jen neporoste.. najede až na jaře při zvednutí teploty a svitu.


ned 30. říj 2011 18:23:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
V pohodě zatím žije :) Jen to světlo mám modro-červené spektrum v jedné lampě trošku červenala a kroutila se když na ni svítilo .RVV mám někdy k 90% no i víc. S tou teplotou prohrávám to mě je jasný -tak si musím počkat nam jaro i ona . :mrgreen:


ned 30. říj 2011 18:32:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
:mrgreen: tak počkejte...taky čekám...ve světlech se nevyznám...já nesvítím a na techniku jsem tupá...tak se ani nesnažím a pěstuji to co mi jde i bez svícení.. :mrgreen:


ned 30. říj 2011 19:24:37
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
HAKI píše:
Trochu jsem tu přední rostlinu ořezala(ani nevím co to je).
Fatsia japonica.
T.


ned 30. říj 2011 19:26:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
tommy píše:
HAKI píše:
Trochu jsem tu přední rostlinu ořezala(ani nevím co to je).
Fatsia japonica.
T.

Ježiši ona i pokvete-koukala jsem na to .Ale díky jsi fakt v určování dobrej.Zapisuju a to okamžitě.


ned 30. říj 2011 21:38:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Šarik píše:
Pěkně ti vyrostla Haki :) , za chvíli budeš řízkovat...anebo ti vykvete, smraďošek. :mrgreen:

No zatím nic netlačí. :) Ale těším se jestli někdy udělá květ-kdy vlastně kvete,který měsíc ?Teď obráží odspodu takže je košatější.No a přes dva roky jsem ji nepřesadila ...no v srpnu to budou 3roky -to je asi špatně ?To řízkování je nutný ?–možná ji nechám tak jak roste ,místa tam má dost. Na to přesazování se teda netěším to bude strašný ;) je tam různě uvázaná a zabarikádovaná.


čtv 11. črc 2013 8:02:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
No jestli tě neomezuje místo, klidně ji tedy nech lijánovatět... :D Dej pak vědět, kdy přesáhne hranici dvou metrů... :mrgreen:
A kvetou jak se jim zachce, nejčastěji ale během dlouhých světelných dnů.


sob 20. črc 2013 23:22:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Šárko hlásím že už liánovatím :mrgreen: .Nechávám jí osudu kam poroste . Je taky už přesazená ,zima se přežila.
Jen je zvláštní jedna věc. Původní rostlina- výhony jsou ty delší mají zelené láčky. Menší výhony mají láčky barevné .Musím říct ty zelený jsou docela dobrý .


Přílohy:
láčky.jpg
láčky.jpg [ 195.54 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
Nepenthes.jpg
Nepenthes.jpg [ 194.64 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
ned 22. kvě 2016 10:48:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Nepenthes Gentle
Mimochodem láčkovky snášejí hnojení podobně jako orchideje. Však taky rostou v podobném prostředí. Samozřejmě lepší je to nepřehánět, ale jde to a má to i pozitivní efekt.


pon 23. kvě 2016 16:37:44
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: