Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 23. čer 2024 22:06:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 702 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Další
 FOTKY PODLE NÁLADY 2 
Autor Zpráva

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
tak další obyvatel našeho jezírka :lol: jsem zvědavá, co s tím....nemáte radu? Myslela jsem, že bych je opatrně vyndala a odnesla do rybníka.

Obrázek Obrázek

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


pon 22. dub 2013 6:59:43
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
No asi by to chtělo, jinak budete mít pěkný koncert :lol:


pon 22. dub 2013 7:15:10
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
No, kdyby bylo rozhodnutí na mě, tak bych si je v jezírku nechal. Škodu nenadělají ;)
Hezký den
Pavel


pon 22. dub 2013 8:28:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
mě by tam taky nevadili, ale mám strach, až z pulců budou žabičky :cry: nechci po nich šlapat po zahradě :roll:

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


pon 22. dub 2013 9:35:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
kaacka3 píše:
tak další obyvatel našeho jezírka :lol: jsem zvědavá, co s tím....nemáte radu? Myslela jsem, že bych je opatrně vyndala a odnesla do rybníka.

Obrázek Obrázek

Krásné korále Kačko....


pon 22. dub 2013 13:51:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 11. srp 2009 11:45:17
Příspěvky: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
My máme na jezírku každoročně takovouhle nadílku. Předloni jsem tam dokonce napočítala deset žabiček- ropuchy i skokany. A nemusíte se bát- zahradu plnou žab nemáme- jen sem tam nějakou. Vžycky se vylíhnou pulci a pak jsou najednou pryč. Jestli se oně postarají ryby - máme tam 4 jelce a ty masem nepohrdnou nebo Žofka užovka nebo divoký kačeny, co se tam snaží na jaře zahnízdit, to nevím, ale příroda si sama poradí.


pon 22. dub 2013 15:54:36
Profil

Registrován: ned 24. bře 2013 10:00:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
To jsem si vzpomnela na vypraveni skorotchyne. Maji na zahrade rybnicek, tak na jare zakoupili nekolik kousku rybek s tim, ze je jednou odlovi a sni. Par dnu tam vydrzely, ale jednou rano prilitly volavky, neco tam asi hodinu kutily a v rybnicku nezbyla rybka ani jedna. Takze bych se tech zabek nebala...a kdyby doslo k nejakemu premnozeni, tak doporucuji si od nejakeho chovatele zapujcit na par dnu kajmanku dravou :twisted:


pon 22. dub 2013 16:29:08
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
kaacka3 píše:
tak další obyvatel našeho jezírka :lol: jsem zvědavá, co s tím....nemáte radu? Myslela jsem, že bych je opatrně vyndala a odnesla do rybníka.
Tak tohle mi nedá - mám žáby moc rád, jsou to asi moje nejoblíbenější zvířata. Ropucha obecná na obrázku je dokonce i z pohledu člověka "užitečná", loví na zahrádkách hmyz a jiné bezobratlé, považované za škodlivé. Někde jsem kdysi četl, že v Anglii si je dříve lidé dokonce kvůli tomu kupovali na zahrádky. To je ovšem celkem k ničemu, protože ropuchy (stejně jako mnoho dalších našich obojživelníků) zůstávají věrné místu, kde se narodily, a vrací se tam v dospělosti, aby daly život dalším generacím - proto je tak důležité pro udržení těchhle zvířat v krajině chránit jejich rozmnožovací místa. Protože jsou poměrně dlouhověké, dokážou nenápadně překonat období, kdy na lokalitě žádná voda není (pokud se tůňka obnoví dejme tomu po několika letech, dokáže se populace překvapivě rychle "zvetit").
Koncertů se v tomhle případě není třeba obávat, ropucha obecná má tichý hlas, samci se málokdy překřikují; na rozdíl od zelených skokanů zůstávají ve vodě jen krátce na jaře, ihned po spáření (samice) nebo pár dnů po něm (samci) vodu opouštějí a žijí po zbytek roku na souši. Mají perfektní orientační smysl (viz vracení do vody, kde se narodily - i několik kilometrů) a dodržují "jízdní řád" - pokud ji jeden den nakdete kolem jedenácté v jahodách, bude tam s velkou pravděpodobností zítra kolem jedenácté zase! Ale je pravda, že hlavní aktivita je v noci.
Zahradní jezírka jsou pro obojživelníky pravým požehnáním, protože představují často jedinou možnost, jak se tahle zvířata v krajině mohou udržet. Pamatuju se, jak mi kamrád vyprávěl, že si na nově získané zahrádce v Praze vybudoval jezírko a druhý rok při podzimním čištění tam našel mrtvou samici čolka velkého. Na jaře nainstaloval kontrolní bariéru (zabrání obojživelníkům dostat se do vody, aniž by je člověk viděl) a od té doby už deset let sleduje, jak mu populace houstne - před pěti lety tam měl přes stovku dospělých čolků...
Takže, kaacka3 - já Vám závidím. Jezírko nemám z určitých rodinných důvodů, tak si alespoň v mělkých maltovnících pěstuju trpasličí lekníny, a z koupaliště v naší obci, které se vždycky "musí" čistit v době, kdy tam kladou ropuchy, si přinesu nějakou snůšku a nechám pulce vyrůst a metamorfovat v těch mininádržích. A až jednou to jezírko bude, tak tam hned prvním rokem budu mít několik párů pro mne nejzajímavějších zvířat, co znám ;) .
T.


pon 22. dub 2013 21:47:44
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Tak to jsem se poučila :P , nevím jaký druh žáby má Kačka na obrázku a žáby mi nevadí, ale jako mladé děvče ;) jsme bydleli u rybníka a v létě, ten každo-noční koncert, to bylo něco :lol: ale mělo to i svou poezii, bylo léto a prázdniny...a nevím co to bylo za žabky , ale řvaly náramně :lol:


úte 23. dub 2013 6:15:40
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
evulka píše:
Tak to jsem se poučila :P , nevím jaký druh žáby má Kačka na obrázku a žáby mi nevadí, ale jako mladé děvče ;) jsme bydleli u rybníka a v létě, ten každo-noční koncert, to bylo něco :lol: ale mělo to i svou poezii, bylo léto a prázdniny...a nevím co to bylo za žabky , ale řvaly náramně :lol:
No je to právě ta zmiňovaná ropucha obecná. Na dětství mám stejné vzpomínky - dodnes se pamatuju, jak jsem během prázdnin u babičky a dědy usínal u otevřeného okna a někde v dálce řvali zelení skokani (to jsem ovšem zjistil až mnohem později).... Ti jediní koncertují i přes léto, spolu s rosničkami, ale ty skřehotají v létě jednotlivě a na stromech, ne ve vodě.
Teď je to jiné. V návesním rybníčku je zelených skokanů pár a už jsem byl dotazován, jak by je bylo nejlepší vyhubit, protože noční skřehotání velmi ruší místní občany, znavené večerním pobytem v hospodě u piva :( .
T.


úte 23. dub 2013 8:23:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 702 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron