Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 24. čer 2024 15:15:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 62  Další
 Naši zvířecí spolubydlící 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Snad sem mohu dát vzpomínku na našeho kokrovčíka (kokr x jezevčík) Barču. Jednou jsem měl návštěvu, a tak jsem dotírající zvíře zavřel v kuchyni, kde jsem měl na stole oběd- vepřo knedlo zelo. Když návštěva odešla a šel jsem do kuchyně, tak z talíře vše zmizelo včetně knedlíků a zelí a byl dočita vylízán. . Bestie radostně vrtěla ocasem a tak mě přešla chuť na výprask...Alespoň po sobě na rozdíl od dcer umyla nádobí...


Přílohy:
Barča.JPG
Barča.JPG [ 52.7 KiB | Zobrazeno 4351 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
sob 25. čer 2011 9:18:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Paphio píše:
Bestie radostně vrtěla ocasem a tak mě přešla chuť na výprask...Alespoň po sobě na rozdíl od dcer umyla nádobí...

Ale ty rostlince koukám Barča neublížila. :D Jak to tak poslouchám všude okolo ty děti jsou dělaný snad přes kopírák.


sob 25. čer 2011 9:38:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
HAKI píše:
olaw píše:
Takhle to u nás vypadá na vánoce.

Moc se v tom nevyznám -co to je za ryby? Jestli je to to co vzdáleně tuším tak to jsou spíš sběratelské kousky na pánvičku nehodící . :?jo srandičky-máš to focený v říjnu.

Jo jo, srandičky. :lol: :lol: :lol: :lol:
Zrovna jsem jim čistil akvárium, jsou to takový rybí dobytci. :lol: Do kýble se opravdu nevejdou, tak zbývá jen napustit vana.
Jedná se o vrubozubce paví a dnes bych jim do akvárka nestrčil ani ruku, natož jim ho celé čistit. :lol: :lol: :lol: :lol:
Občas jim na přilepšenou hodím živou myšku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 25. čer 2011 11:25:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
HAKI píše:
Dnešní ráno je takové poučné. Dalmatin a to tedy čumím -byl také používán jako pohraniční pes, který hlídal v minulosti hranice mezi Mletačkou Dalmacií a Tureckou Bosnou.Pracovní uplatnění dalmatina bylo podle měnící se potřeby člověka různé - byl psem loveckým, válečným, pohraničním a později i doprovodným psem při jízdě na koních nebo na kočárových spřeženích. Asi je to tak jak si to člověk vychová tak to má- i to je důvod proč nebudu mít nikdy pejska.
Zásadní je neposuzovat jakákoliv zvířata lidskými měřítky. Zvířata mají svoji vlastní inteligenci založenou na jiných věcech než je ta naše. To, že se pes nechá vycvičit snadněji nebo méně snadno je lidský pohled,. Zvíře jedná podle účelnosti. Potřebuju - nepotřebuju. Plemeno méně závislé na člověku nepotřebuje poslouchat tolik povelů. Neznamená to, že je méně inteligentní, možná spíš naopak. Možná to znamená hlavně to, že člověk ho nepochopil. Když svoje požadavky přizpůsobí potřebám a povaze svého psa, může dosáhnout netušeného i u "hloupých" plemen.


sob 25. čer 2011 12:00:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
olaw píše:
:
Občas jim na přilepšenou hodím živou myšku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jo jasně už to tu bylo ale je to šikovně ukryto ve "stavbě skleníku "- http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=18&t=38&hilit=ryby&start=50uplně jsem na to zapoměla,že ty ryby máš.Moc fotek tam tedy nezbylo -ale dobrý .Ty potvory vyrostou 30-40cm jsou v teplý vodě -to je náročný koníček ;) Ale dospělé kousky jsou moc pěkně barevně vyvedený. Myšky-uf to pak chlupy lítaj co? :mrgreen: to by ti doma dali :twisted:


sob 25. čer 2011 12:25:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Paphio píše:
Snad sem mohu dát vzpomínku na našeho kokrovčíka (kokr x jezevčík) Barču. Jednou jsem měl návštěvu, a tak jsem dotírající zvíře zavřel v kuchyni, kde jsem měl na stole oběd- vepřo knedlo zelo. Když návštěva odešla a šel jsem do kuchyně, tak z talíře vše zmizelo včetně knedlíků a zelí a byl dočita vylízán. . Bestie radostně vrtěla ocasem a tak mě přešla chuť na výprask...Alespoň po sobě na rozdíl od dcer umyla nádobí...

To mě připomělo Holinku-velkého černého špice, byla neuvěřitelně žravá. Jedny vánoce se tak nějak "vofrňovala" nad psíma pamlskama pod stromečkem a tak mě napadlo se jít kouknout do kuchyně, jestli nevyluxovala odpaďák. Odpadkový koš to nebyl, vyluxovala celou mísu zbylých smažených řízků, tedy něco kolem 1,5 kila, nám tam nechala voslintaný 3 kousky :roll: . To jsem o ní měla docela strach :? ...


sob 25. čer 2011 14:47:19
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Nám zas ovčák vyluksoval kuchynskou linku s ptáčkama na oběd.Byly hezky zabalení a nachystaní na pánvičku.Tenkrát byl fofr oběd,vařené kolínka s vajíčkama.No co můžete tomu psovi udělat,když ho při tom nechytnete.. :mrgreen:


sob 25. čer 2011 16:19:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Náš pes měl nejradši bábovku, dokonce radši než maso. Koupili jsme si ho za dvě stovky podvyživennýho a smutnýho od lidí, co ho chtěli utratit, aby si koupili štěnátko :evil: :evil: :evil: Byl to vlčák a poslouchal jen tátu a mě. Škoda, že nemáme ani jednu digitální fotku, už odpočívá v zemi pod ořešákem :cry:


sob 25. čer 2011 16:29:14
Profil ICQ

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
hanka2 píše:
Nám zas ovčák vyluksoval kuchynskou linku s ptáčkama na oběd.Byly hezky zabalení a nachystaní na pánvičku.Tenkrát byl fofr oběd,vařené kolínka s vajíčkama.No co můžete tomu psovi udělat,když ho při tom nechytnete.. :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: Nám ta menší, mladší, sežrala vyuzený koleno. Celý, nechala jen ohlodanou kost. Tehdy vypadala, jako kdyby sežrala meloun. Tak jsem si holt udělali k večeři topinky. :twisted: :twisted: :twisted:


sob 25. čer 2011 17:20:51
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
HAKI píše:
wiolan píše:
Karlos píše:
Bígli mi připadaj děsně hloupí. Sorry:-)

souhlas a stejně tak dalmatini.



Dnešní ráno je takové poučné. Dalmatin a to tedy čumím -byl také používán jako pohraniční pes, který hlídal v minulosti hranice mezi Mletačkou Dalmacií a Tureckou Bosnou.Pracovní uplatnění dalmatina bylo podle měnící se potřeby člověka různé - byl psem loveckým, válečným, pohraničním a později i doprovodným psem při jízdě na koních nebo na kočárových spřeženích. Asi je to tak jak si to člověk vychová tak to má- i to je důvod proč nebudu mít nikdy pejska.


No nevím, jaké měli tehdy nároky ale Dalmatin je opravdu jen okrasný pes. Jinak Veroniko, ta důslednost se netýká jen Bíglů ale naprosto všech psů. Bez důslednosti se pes nedá vycvičit. Bohužel lidé si nevybírají psa podle toho co umí, nebo co je mu dáno ale podle vzhledu nebo módy. Přitom ale potom chtějí něco, co ten pes vůbec nemusí umět, protože mu to není dáno a nebo obráceně, že má vlastnost, která se jim nehodí, jako například nepočítají s tím, že lovecký pes, jakmile je sám a uteče slepice, tak prostě loví. Navíc nejsou ochotni se psovi patřičně věnovat a být právě důslední. Potom říkají, že je to pes k ničemu a hodně jich končí v útulku. Moji psi nenosí obojky a chodí se mnou do lesa naprosto volně. Není žádný problém, když někoho potkám a to i se psem nebo se psi. Je to ale tvrdý výcvik a obzvláště, pokud 2 metry před nimi vyrazí srnčí. To je odnaučit bylo docela pracné ale dnes se ani nehnou. Tím se ale stávají svobodní. Poslušnost znamená svobodu pohybu a to je to hlavní. Pes = dlouhá a tvrdá práce. Tedy pokud nechci mít neposlušného bouďáka, který se dusí na vodítku při každé procházce.


sob 25. čer 2011 20:05:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 62  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: