Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 07. čer 2024 5:40:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
 Platycerium 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Platycerium
HAKI píše:
pavelheger píše:
Parožnatky se mi moc líbí. Zatím ale mám je tuhle.

Pěkná- z fotky není vidět v čem je rostlina zasazená.Mě by strašně lákalo mít je někde upevněný jen na podložce na zdi nebo na kusu kůry. No - nemám ve skleníku zase tolik místa abych parožnatky rozšiřovala. Ještě se zeptám co to křesílko?Napadá mě jen že máš ve skleníku asi posezení -stoleček kafíčko :mrgreen: Proč bys vláčel kytky někam jinam abys je vyfotil.Ani nevím jestli tu byly nějaké tvoje fotky-jsem tu nováčkem.

Parožnatky mohou růst ve skleníku zavěšené bez jakékoli podložky. Ze sterilních listů si vytvoří jakýsi kornout a do toho koření. Časem se rostlina rozroste do všech stran a vypadá to moc pěkně.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 10. led 2011 16:42:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Platycerium
Radku, mám 3 rostliny(které se utvořily)v jednom květináčku 12 cm, bojím se to přesadit, možná ji věnuji botanické zahradě....


pon 10. led 2011 19:32:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Platycerium
Moje nové Platycerium coronarium
Příloha:
P1000126.jpg
P1000126.jpg [ 75.26 KiB | Zobrazeno 4316 krát ]


sob 30. dub 2011 18:38:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Platycerium
Věra píše:
Moje nové Platycerium coronarium
Příloha:
P1000126.jpg

Pěkná jen nevím jestli bych ji nezasadila nějak jinak ,aby mohla přirozeněji růst. A nemusela jsem s ní už nijak jinak do budoucna manipulovat.V Drážďanech opět nějaké druhy měli , no raději jsem tam moc nekoukala kdyby měli Platycerium madagascariense to by mě fakt zlomilo ;) -http://www.platyceriumferns.com/ ]e z Madagaskaru a je prý obývána mravenci ....no :mrgreen:


sob 30. dub 2011 19:44:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Platycerium
HAKI píše:
...V Drážďanech opět nějaké druhy měli , no raději jsem tam moc nekoukala kdyby měli Platycerium madagascariense to by mě fakt zlomilo ;) -http://www.platyceriumferns.com/ ]e z Madagaskaru a je prý obývána mravenci ....no :mrgreen:

Mravence bych momentálně v ZZ měl :mrgreen: tak že bych s po ní také podíval :lol:
Hezký den
Pavel


sob 30. dub 2011 19:53:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Platycerium
Tak to ti nepřeju okřídlení v podobě samiček královen a samečků -to jsme jednou měli doma a byl to tedy úkaz :D


sob 30. dub 2011 22:56:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Platycerium
Hanko, myslíš navázat ho na podložku? Je to semenáč, bojím se ,aby nezaschly kořínky....


ned 01. kvě 2011 11:34:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Platycerium
No nevím jestli já jsem ten pravý rádce.Na tu podložku by se mě to líbilo-ale ty ji máš doma tedy v sušších podmínkách.Netuším jak by rost přímo tento druh. V odkazu co jsem tu dala ten chlapík popisuje substrát na podložky -asi to je nějakej fanda parožnatek je dobrej.Má tam i foto jak vypadají výtrusnice na grande .A to tedy čumím jak to vypadá.
Mohu ti dát jen moji zkušenost z grande .Moc jsem si s ní nevěděla ze začátku rady. Rostlina byla na ležato (a taky neměla moc kořenů) skoro nerostla. Byla taková prostě divná.Ale když jsem ji dala na stojato, tak roste i v přírodě ta tvoje (přimontovala jsem ji dámskou punčochou) na ten košík stal se rychle obrat.Zalétám přímo do trofofylu kravincem .V zimě nehnojím.Stále roste. Měla jsem trochu obavu z mých 13°C v zimě , vlastně jsem ji i trochu nechtěně svítila v zimě.Kde jsi ji sehnala nakonec? ;)


Přílohy:
parožnatka.jpg
parožnatka.jpg [ 111.47 KiB | Zobrazeno 4251 krát ]
ned 01. kvě 2011 13:07:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Platycerium
HAKI píše:
Věra píše:
Moje nové Platycerium coronarium
Příloha:
P1000126.jpg

Pěkná jen nevím jestli bych ji nezasadila nějak jinak ,aby mohla přirozeněji růst. A nemusela jsem s ní už nijak jinak do budoucna manipulovat.V Drážďanech opět nějaké druhy měli , no raději jsem tam moc nekoukala kdyby měli Platycerium madagascariense to by mě fakt zlomilo ;) -http://www.platyceriumferns.com/ ]e z Madagaskaru a je prý obývána mravenci ....no :mrgreen:

To sháním taky, mám Cymbidiella rhodochila, která s ním roste v symbioze. Zatím jsem k ní zasadil bifurcatum. Co jsem slyšel. tak madagascariense se špatně vysévá.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 01. kvě 2011 17:00:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Platycerium
Když jsme byli na výstavě v botanické v Troji,tak jsem se zmínila místním pěstitelům a mám dvě, jsou v drobnější kůře....


ned 01. kvě 2011 17:27:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron