Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 25. čer 2024 8:19:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 62  Další
 Naši zvířecí spolubydlící 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
jitol píše:
Teddy je opravdu kouzelné štěňátko, tak ať je hlavně zdravý a má šťastný spokojený psí život-je to Schi-tsu že ano? Jinak opravdu upřímnou soustrast za Matýska-znám to bohužel moc dobře a Vy asi také, protože pořídit si dalšího člena rodiny je jediný lék (navíc 17let-to je opravdu obdivuhodný věk). Každý pejsek je jedinečný a je to osobnost-však ten malý vám ji také jistě brzy ukáže....tak přeji, ať jste spolu šťastní a prožijete spoustu krásných společných chvil.

jitol a všichni, díky, Teddy se opravdu činí, aby se do rodiny začlenil, respektive už si nás všechny získal svoji povahou a štěněcím skotačením. Ano, je to Shih-tzu


čtv 01. pro 2011 13:54:29
Profil ICQ

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící - CHVOSTOSKOCI
Z vlákna Masožravé rostliny - sem se to bude hodit líp :mrgreen:
Chvostoskoci a jejich chov.
Zkusím nezapomenout vyfotit, předem to alespoň popíšu: chov je velmi jednoduchý, do plastové krabice se dají kusy dřevěného uhlí, velikost asi jako vlašský ořech, ale moc se s tím vybírat není potřeba, hlavně aby tam nebyl ten prach (a musí to být uhlí, ne ty brikety na grilování, které se teď často prodávají); někdo si dává práci s tím, že to promývá, já s tím neztrácím čas :) . Napustí se tam voda tak do jednoho centimetru výšky, přidá násada chvostoskoků a krmí se - buď sušeným droždím, já radši Tetraminem. Množí se exponenciálně - kámoš je před lety někde sehnal, cestou se mu to rozsypalo a začínal chov se TŘEMI kusy (velikosti zhruba 2 mm :mrgreen: ), po půl roce už měl deset krabic plných kvalitního krmení pro žáby. Ta "kultura" je skoro nesmrtelná, mám některé krabice už dva roky a jen dolévám vodu a sypu droždí nebo Tetramin. Nesmí se do toho dostat draví roztoči, ti rychle sežerou chvostoskoky a žábám nechutnají; je lepší mít víc krabic a při sebemenším podezření na kontaminaci chovu ihned postiženou krabici zlikvidovat a založit znova. Když chci nakrmit žabky, otevřu terárko, vyndám s krabice uhlík úplně pokrytý chvostoskoky a fouknu... pro čerstvě metamorfované žabky velké třeba centimetr nebo i méně jediný způsob, jak je rozkrmit; po třech nedělích už zvládnou čerstvě vylíhlého cvrčka.
T.


čtv 15. pro 2011 0:29:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
tommy - to zní báječně!!!! Děkuji za osvětu... Já se chovu hmyzožravců vždy vyhýbala pouze z důvodu obyvy z chovu tech krmných zvířátek ...Naprosto mne děsí představa uprchlých cvrčků, cvrkajících za postelí a pod. :shock: Chvostoskočí líheň by mi doma asi nevadila... :mrgreen:


čtv 15. pro 2011 0:43:17
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Tak tedy chvostoskoci, ale fotil jsem to před chvílí s bleskem, protože za denního světla jsem to samozřejmě nestihl, takže se to uhlí leskne.
Pak fotka tropických stínek, chovaných ve stejném typu krabice, ale na lignocelu.
Pak ještě fotka jednoho terária, žáby se bohužel fotí nerady, takže jakmile to otevřu, zmizí v bromelii vzadu (Neoregelia 'Fireball'). Zatím to ještě není moc zarostlé, tak za rok by to mohlo vypadat zajímavě (stěny budou porostlé markgravií, doufám).
Poslední fotka - hroznýšek z Keni - ten žere myši, ne chvostoskoky a stínky, ale když už se to jmenuje "Naši zvířecí spolubydlící"... :mrgreen:
V týdnu sem dám fotky cvrčkárny - Šariku, chvostoskoci jako základ diety jsou málo, resp. si nedovedu představit druh zvířete, kterému by to stačilo. Slouží jen na to rozkrmení čerstvě metamorfovaných žab, které pak ale musí přejít na cvrčky...
T.


Přílohy:
chvostoskoci.jpg
chvostoskoci.jpg [ 133.08 KiB | Zobrazeno 4221 krát ]
Trichorhina tomentosa.jpg
Trichorhina tomentosa.jpg [ 152.51 KiB | Zobrazeno 4221 krát ]
terárko.jpg
terárko.jpg [ 156.96 KiB | Zobrazeno 4221 krát ]
Eryx colubrinus loveridgei.jpg
Eryx colubrinus loveridgei.jpg [ 130.69 KiB | Zobrazeno 4221 krát ]
ned 18. pro 2011 21:49:10
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Terárko s broméliemi a potažmo žabkami se mi líbí moc, hroznýš taky, ti hmyzové už méně, ale hlad je hlad i pro zvířátka. Docela obdivuji vaši manželku :D


ned 18. pro 2011 21:56:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Tommy-Jak to tak čtu důležitý je vysvětlení. Tak řeknu partnerovi/ce –budu chovat žabičky….no ukaž jak vypadají.Jééé ty jsou hezký .Tak jo no .Toho druhého vůbec nenapadne co to vše obnáší .Musím prostě mít chvostoskoky na rozkrmení to je přece jasný. :lol: Jinak to nejde udělat atd …..Musím říci že z kytkama to je taky tak. Nikdy bych neřekla kam to vše povede poté co jsem se stala majitelkou prvního Phalaenopsisu.
Eryx colubrinus loveridgei- jsou tam dva kousky? Nebo je ještě nějakej podhrabanej v lignocelu (asi)?To zákoutí pro žabky je pěkný asi musíš mít svoji spešl místnost pro tuhle zálibu. Takový svůj koutek kam člověk zaleze. No a taky to dá určitě dost práce,no dobrý jinak.


pon 19. pro 2011 16:51:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Tommy - krásné nahlédnutí pod pokličku....a jasně chvostoskokami bych žádné pořádné zvižátku neuživila...to raději zůstanu u babičky hadičky...ta papá i mrtvé králičky... :mrgreen: (a myšky mi nevadí...)

Pěknej hroznýšek... ta moje je spíše tkanička...Zde ji hlídá při koupání (už se k stáru hůře svléká) , kocour Macek.
Obrázek

PS : V tom terárku, není to tam Anemia rotundifolia? Nedávno mi odešla do věčných rašelinišť...nebyla by odnož? ;) Prosííím...Za něco vyměním...


pon 19. pro 2011 23:15:47
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Zdenka píše:
Docela obdivuji vaši manželku :D
Já taky ;) .
HAKI píše:
Jak to tak čtu důležitý je vysvětlení.
Tak to je vystiženo naprosto přesně, tzv. metoda dílčích informací :mrgreen: . Ba ne, třeba chvostoskoci u nás bydleli už před žábami...
HAKI píše:
Eryx colubrinus loveridgei- jsou tam dva kousky?
Na fotce je jen jeden, celkem jich tam je pět ;) .
HAKI píše:
To zákoutí pro žabky je pěkný asi musíš mít svoji spešl místnost pro tuhle zálibu.
To byla podmínka, když jsme stavěli - "chovej si co chceš, ale musí to být jen v "rybárně". Tak se toho držím ;) .
Šarik píše:
V tom terárku, není to tam Anemia rotundifolia?
Anemia asi ne, spíš je to obyčejné Adiantum (capillus-veneris?). Měl jsem schovanou borovou borku ze svých starých terárií a asi na ní zůstaly výtrusy - netík jsem v terárkách kdysi měl, anemii ne.
T.


úte 20. pro 2011 1:58:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Anemii naštěstí nemám, je to blbá krevní choroba česky chudokrevnost...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. pro 2011 15:55:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Naši zvířecí spolubydlící
Taky jsme trošku povyrostly,9měsíců. :P


Přílohy:
PC206988.JPG
PC206988.JPG [ 92.15 KiB | Zobrazeno 4125 krát ]
úte 20. pro 2011 16:14:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 615 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 62  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron