Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:39:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Epifytní kapradiny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Přesná formulace zní - "Výtrusnice ledvinovitého tvaru se otevírají příčnou štěrbinou a jsou umístěny v paždí sporofylů "No všimla jsem si jen toho co ti pošlu na fotce-a dál už nevím co se dělo nebo nedělo. :P Ty útvary mám dost často ,ale prvně jsem je zachytila ještě i v zeleném stavu.

:D Aha...hezký... a výtrusy se tedy nedějí? Zkoušela jsi ji množit?


úte 06. pro 2011 19:30:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šarik píše:
:D Aha...hezký... a výtrusy se tedy nedějí? Zkoušela jsi ji množit?

To se dělají ale nevím jestli u mě -budu to pozorovat .Množit jsem nezkoušela moc na to nejsem přijde mě to strašně piplavý :)


úte 06. pro 2011 19:46:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Zdravím účastníky fóra,
právě se snažím dohledat nějaké informace k pěstování rostlin rodu Huperzia ( mám právě objednanou H. phlegmaria u Ecuagenery ) Narazil jsem zde na toto doporučení níže.
Máte někdo další nějakou zkušenost? Děkuji a přeji hezký den

Vaše rostlina rozhodně není Huperzia phlegmatia, ale spíše druh H. tetrasticha nebo některý blízký druh (je jich několik velmi podobných). S pěstováním je to těžké, jsou to rostliny spíše z vyšších poloh tropických hor, ale nemusí to být pravidlem, teplota není zase tak důležitá, spíše vzdušná vlhkost. Naše rostliny dobře rostou jak v horské části, tak v zázemí v teplé, kde jsou teploty nad 20 °C. Rozmezí mezi 15- 25 °C je zcela v pořádku, méně bych asi dlouhodobě nedoporučila. Vzdušná vlhkost je rozhodující, také potřebují vzdušný, ale stále vlhký substrát (nám se osvědčila hodně hrubá vláknitá rašelina smíchaná s drobnými kousky pemzy nebo tufu – takže substrát dýchá a drží stále vodu. Spíše stíníme, přímé slunce není ideální, ale některé druhy ho snesou.

Zkušeností s pěstováním Huperzií není mnoho, sami spíše experimentujeme a hledáme nejlepší umístění a podmínky. Ani v botanických zahradách kromě H. squarrosa mnoho rostlin nenajdete, jsou krásné, ale chce to pěstitelský cit. Držím vám palce.

S pozdravem
Ing. Romana Rybková
Kurátor[/quote][/quote]


úte 23. kvě 2023 12:40:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Čert píše:
Zdravím účastníky fóra,

Ahoj no tak se hlásím jak to dopadlo.Postupně Huperzia odešla. Možná nižší teplota 13°C .Škoda byla krásná.


úte 23. kvě 2023 15:17:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Čert píše:
Zdravím účastníky fóra,

Ahoj no tak se hlásím jak to dopadlo.Postupně Huperzia odešla. Možná nižší teplota 13°C .Škoda byla krásná.


To mě mrzí. Moc si od toho neslibuji, ale zkusím jí.


ned 28. kvě 2023 18:05:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron