Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:55:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Vítejte! 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Vítejte!
víte proč je tu málo příspěvků a málo přispěvovatelů ? Již jsem o tom psala v jiném vláknu, lidé se ostýchají nebo se skrývají do anonymity - viz tabulka - podotýkám, že je poledne, ale večer to vypadá stejně:

okopírováno z hlavní stránky dole, druhý registrovaný jsem já.
Celkem je online 10 uživatelů :: 2 registrovaných, 1 skrytý a 7 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 100 uživatelů dne 28 říj 2012, 11:41



nebojte se zeptat, pochlubit s tím, co se vám nepovedlo, zeptat se na rady nebo si postěžovat, co vám nejde. Od toho tady toto fórum vždy bylo. I my, co jsme tu delší dobu, jsme na začátku řešily každý "čudlík" (a řešíme ho dodnes :D ) každý, byť sebemenší nárůst rostliny. A je úplně jedno, zda je to phal z marketu nebo těžce sehnatelná botanika.


pát 21. říj 2016 10:22:21
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Vítejte!
Přesně, nikdo se nikoho nebál zeptat. A bylo tu docela živo :-)


pát 21. říj 2016 10:33:37
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Vítejte!
Zdenka píše:
Přesně, nikdo se nikoho nebál zeptat. A bylo tu docela živo :-)

A myslíte že na fórum lidé nechodí protože se bojí? Mě napadají i jiné důvody.


pát 21. říj 2016 11:14:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Vítejte!
zaruba píše:
Zdenka píše:
Přesně, nikdo se nikoho nebál zeptat. A bylo tu docela živo :-)

A myslíte že na fórum lidé nechodí protože se bojí? Mě napadají i jiné důvody.


Pane Zárubo, myslím, že zpráva byla určená těm ostýchavým a mezi ty Vy rozhodně nepatříte :lol: :lol: :lol: , nechte to na nich samotných, mně ty SZ nevadí, já nemám problém odpověď osobně, pokud si to někdo přeje a právě i o tom se v nich píše ;)


pát 21. říj 2016 11:35:21
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Vítejte!
EvaJ píše:
zaruba píše:
Zdenka píše:
Přesně, nikdo se nikoho nebál zeptat. A bylo tu docela živo :-)

A myslíte že na fórum lidé nechodí protože se bojí? Mě napadají i jiné důvody.


Pane Zárubo, myslím, že zpráva byla určená těm ostýchavým a mezi ty Vy rozhodně nepatříte :lol: :lol: :lol: , nechte to na nich samotných, mně ty SZ nevadí, já nemám problém odpověď osobně, pokud si to někdo přeje a právě i o tom se v nich píše ;)

EvaJ: No vidíte ta reakce. Nálepkujete moje povahové vlastnosti zase s nějakým předsudkem! Já měl na mysli úbytek členů vymíráním starších a nezájmem mladých podobně jako je to u kaktusářů a nebo sto dalších důvodů. Také v roce 2012 jsme měli jako klub kaktusářů více členů. Je to mimo jiné i přirozené vymírání zájmových činností v této společnosti.


pát 21. říj 2016 12:20:29
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Vítejte!
Něco na fórum dát s obavou, že si na mně někdo smlsne, není strach, je to nechuť, raději nic, než si zase přečíst, co jsem za troubu. Už jsem několikrát vyhodila forum z lišty, ale je tu několik lidí, kterým důvěřuji a kterých se neostýchám zeptat, protože jsem se přesvědčila, že jsou nejen mnohem zkušenější pěstitelé, ale i moudří lidé, kteří podpoří a pochválí i moje nepatrné úspěchy, tak jsem se znovu vrátila. A pak, když cítím, že tito přátelští lidé, jako je paní Zdena, jsou napadáni, tak mám dvě možnosti, zastat se a nebo ignorovat. Kdysi jsem se zastala pana orchidejky a bylo naznačeno, že nakonec já zažehla nesvár. Alespoň mi to tak přišlo. A tedy jak je ve fóru situace, že se členové obávají se postavit na něčí stranu, už to, abych tak řekla, nepřináší radost sem chodit. Pro mě je cennější povzbuzení, než rada, kterou si mohu nalézt i jinde. Jsem prd pěstitel, když mi něco vykvete, je to tím, že mám skleník a v něm všeliká udělátka. Tak byste řekli, proč se do toho montuje, ale každý z vás začínal, že? :P


pát 21. říj 2016 12:34:14
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Vítejte!
lipo: Já myslím, že stavění se za někoho, nebo proti někomu ničemu nepomůže. Lepší je rozebírat tu pěstitelskou tematiku aby se něco člověk dozvěděl a toho se držet. Já se určitě nad nikoho nechci vyvyšovat a také nepohrdám ani nikým kdo má třeba 10 rostlinek. Jednou budu muset sbírky redukovat a nakonec tak skončím také. Vůbec mi není jasné, že je moje osoba druhými takto chápána.
S některými názory jsem ale nesouhlasil a tím jsem si vysloužil nálepku "pan chytrý". Vždy mi šlo ale pouze o to, aby se to nějak vyjasnilo, což bude ku prospěchu rostlin. Když někdo napsal, že v čisté piniovce je možno pěstovat pouze půl roku, pak je nepoužitelná a já viděl jak mi v ní krásně rostliny rostou i třetím rokem, tak jsem chtěl vědět jak je to možné. Připadalo mi zbytečné aby po takovémto prohlášení někteří třeba přesazovali do jiných substrátů ap. Z takovýchto nesouhlasů s něčím to pak přerostlo někdy v hádku. Ale přeci není možné aby měli pravdu obě strany a nebo se to musí specifikovat pro určité podmínky.
Za hlavní smysl fóra jsem považoval to, aby se jeho účastníci posouvali dopředu a postupně jsme zdokonalovali své techniky a násobili své úspěchy. Trávit čas přešlapováním na místě přece není prospěšné pro nikoho.


pát 21. říj 2016 13:19:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vítejte!
zaruba píše:
lipo: Já myslím, že stavění se za někoho, nebo proti někomu ničemu nepomůže. Lepší je rozebírat tu pěstitelskou tematiku aby se něco člověk dozvěděl a toho se držet. Já se určitě nad nikoho nechci vyvyšovat a také nepohrdám ani nikým kdo má třeba 10 rostlinek. Jednou budu muset sbírky redukovat a nakonec tak skončím také. Vůbec mi není jasné, že je moje osoba druhými takto chápána.
S některými názory jsem ale nesouhlasil a tím jsem si vysloužil nálepku "pan chytrý". Vždy mi šlo ale pouze o to, aby se to nějak vyjasnilo, což bude ku prospěchu rostlin. Když někdo napsal, že v čisté piniovce je možno pěstovat pouze půl roku, pak je nepoužitelná a já viděl jak mi v ní krásně rostliny rostou i třetím rokem, tak jsem chtěl vědět jak je to možné. Připadalo mi zbytečné aby po takovémto prohlášení někteří třeba přesazovali do jiných substrátů ap. Z takovýchto nesouhlasů s něčím to pak přerostlo někdy v hádku. Ale přeci není možné aby měli pravdu obě strany a nebo se to musí specifikovat pro určité podmínky.
Za hlavní smysl fóra jsem považoval to, aby se jeho účastníci posouvali dopředu a postupně jsme zdokonalovali své techniky a násobili své úspěchy. Trávit čas přešlapováním na místě přece není prospěšné pro nikoho.


Druh substrátu záleží na tom co pěstujeme a v jakých podmínkách. Pokud více zaléváme a máme vyšší vlhkost pak je možné že něco v čisté piniovce hnije...Myslete prosím nežli se začnete hádat. Děkuji.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 21. říj 2016 13:56:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Vítejte!
Paphio píše:
zaruba píše:
lipo: Já myslím, že stavění se za někoho, nebo proti někomu ničemu nepomůže. Lepší je rozebírat tu pěstitelskou tematiku aby se něco člověk dozvěděl a toho se držet. Já se určitě nad nikoho nechci vyvyšovat a také nepohrdám ani nikým kdo má třeba 10 rostlinek. Jednou budu muset sbírky redukovat a nakonec tak skončím také. Vůbec mi není jasné, že je moje osoba druhými takto chápána.
S některými názory jsem ale nesouhlasil a tím jsem si vysloužil nálepku "pan chytrý". Vždy mi šlo ale pouze o to, aby se to nějak vyjasnilo, což bude ku prospěchu rostlin. Když někdo napsal, že v čisté piniovce je možno pěstovat pouze půl roku, pak je nepoužitelná a já viděl jak mi v ní krásně rostliny rostou i třetím rokem, tak jsem chtěl vědět jak je to možné. Připadalo mi zbytečné aby po takovémto prohlášení někteří třeba přesazovali do jiných substrátů ap. Z takovýchto nesouhlasů s něčím to pak přerostlo někdy v hádku. Ale přeci není možné aby měli pravdu obě strany a nebo se to musí specifikovat pro určité podmínky.
Za hlavní smysl fóra jsem považoval to, aby se jeho účastníci posouvali dopředu a postupně jsme zdokonalovali své techniky a násobili své úspěchy. Trávit čas přešlapováním na místě přece není prospěšné pro nikoho.


Druh substrátu záleží na tom co pěstujeme a v jakých podmínkách. Pokud více zaléváme a máme vyšší vlhkost pak je možné že něco v čisté piniovce hnije...Myslete prosím nežli se začnete hádat. Děkuji.

Paphio: Jenže to v té diskusi nezaznělo! Až když jsem se v tom začal pitvat tak vyplulo na povrch, že tuším virens tu piniovku měl celou zimu někde ve vlhku v igelitoném pytli. Suché vyjádření že piniovka je po půl roce nepoužitelná kvůli vysokému Ph je dost matoucí výrok! Všichni na tomto fóru nejsou tak fundovaní jako Vy- jestli jste si nevšiml!


pát 21. říj 2016 16:40:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Vítejte!
Pane Zárubo, toto vlákno se jmenuje VÍTEJTE a tedy opět Váš příspěvek o kůře sem vůbec nepatří. Založte si nové vlákno - kůra nebo vlákno chci se hádat, nebo já už nevím jaké, ale držte se témat. Jen bych ještě chtěla připomenout, že před pár hodinami jste napsal toto:

Abych se vyvaroval těchto diskusí do budoucna, tak budu uveřejňovat pouze fotky svých rostlin a pokud někdo z návštěvníků usoudí, že se mne chce na něco zeptat tak odpovím na vznesený dotaz. Sám nikomu nic "radit ani rozporovat" nebudu. Ať si píše každý co chce.

PROSÍM TEDY ADMINA, ABY OPĚT TYTO PŘÍSPĚVKY VYHODIL NA KOMPOST. DĚKUJI !!


pát 21. říj 2016 17:41:28
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: