Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:45:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Catasetum pileatum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Catasetum pileatum
Zdenka píše:
Citace z vlákna Catasetum schmidtianum:
No, já bych fakt vodu ještě nedávala. Ten výhonek se uleje. V tomhle stadiu je rozumné přivázat starou pahlízu na klacek a zapíchnout do substrátu tak, aby byla těsně nad ním a mladý výhon taky. Pak počkat, až se kořeny zanoří samy do substrátu a budou mít aspoň tak 7 - 8 cm. Pak začít zalévat. To je podle mé zkušenosti.

Co pak následovalo, je možno si v příslušném vlákně přečíst.


Je mi fakt líto, že nějak i s odstupem doby nechápete o co v té konfrontaci názorů kterou zmiňujete šlo :cry:
Já jak v předchozím příspěvku, tak tenkráte rozporuji zejména to, že by se mělo na sucho čekat až kořeny dosáhnou 7cm a do té doby nerosit ani nevlhčit substrát. Na té mini rostlince Catasetum denticulatum mám kořínky cca 1cm a už je rosím. Nesmí se voda ale dostat mezi listy. Další dohady byly jestli ustřihávat nebo neustřihávat kořeny před obdobím dormance, kde jste vytrhla z kontextu mou citaci při přesazování a dokazovala tím, že něco jiného dělám a něco jiného píši.
Myslím, že všem už je jasné že já prostě u slabé rostlinky Catasetum xy, která koření rosím už centimetrové kořeny které raší a neustřihávám staré kořeny u velkých rostlin před dormancí!!! Dokonce jsem rosil přípravkem Sviton Plus se kterým mám dobrou zkušenost.
V ničem o čem byla ta stará diskuse jsem názor nezměnil. To, že nějak musím uchytit starou pahlízu a že ji nezahrabu do piniovky a nezaliji, když není celá ale torzo, je snad jasné a také jsem to nikomu jinému nikdy nedoporučoval.
Já jsem si myslel, že je to za námi, ale teď z toho mám pocit, že stále číháte až budete moci ukázat všem, že Vy jste ta co měla pravdu. Skoro si myslím, že účastníky tohoto fóra podceňujete, když si myslíte že si již tenkráte neudělali vlastní názor na celou diskusi. Tak trochu mi přišlo líto, že někteří kvůli kamarádství zahodili objektivitu a stavěli se na stranu nesmyslných důkazů a obvinění. To že samamalo rosil a kořeny už mu lezou z košíku je Vám také jedno protože Vám více než o to Catasetum schmidtianum jde o to, kdo bude mít na tomto fóru na vrch. Tenkráte, jsem tu diskusi ukončil v duchu přísloví "moudřejší ustoupí" což jak vidno jste nerozdýchala do dnešního dne :P
Je mi líto, že to takhle natvrdo musím napsat ženě, ale hlupáka ze sebe dělat nenechám!


stř 19. říj 2016 15:46:41
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Řekla bych, že opak je pravdou, ale přít se s vámi prostě nebudu. Nikomu jsem neradila stříhat kořeny, to jste si tam vydedukoval. Na nikoho nečíhám, vy se jen nedokážete vyrovnat s jiným názorem, než je ten váš. A když se usvědčíte sám, zaútočíte.Tímto rezignuji na diskuzi s vámi, nemá to smysl.


stř 19. říj 2016 19:55:54
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Zdenka píše:
Řekla bych, že opak je pravdou, ale přít se s vámi prostě nebudu. Nikomu jsem neradila stříhat kořeny, to jste si tam vydedukoval. Na nikoho nečíhám, vy se jen nedokážete vyrovnat s jiným názorem, než je ten váš. A když se usvědčíte sám, zaútočíte.Tímto rezignuji na diskuzi s vámi, nemá to smysl.

Za účelem "usvědčení" před ostatními jste napsala svůj citát i příspěvek. Takže jsem se neusvědčil sám, ale snažíte se o to Vy.
Škoda jen, že jste nenapsala z čeho jste mě usvědčila, protože v obou diskusích stále píši totéž. Asi u Vás v pěstování a zálivce existují pouze dva termíny, a to zálivka, nebo sucho. Jemnější stupnici kde je mezi tím ještě rosení kořínků či substrátu v okolí kořínků již nejste schopna pojmout. Jeden centimetr délky nebo 8cm, také nerozlišujete. Ve svých závěrech jste úplně mimo mísu celé diskuse. Nafotíte svoje Cataseta, která jsou evidentně v horší kondici než ta moje, ale ani to Vás nevede k zamyšlení. Když nevidíte tyto rozdíly tak asi stěží můžete něco odpozorovat na rostlinách.
Pro příště bude asi nejlepší, když si nebudete všímat toho co píši a co je stejně určeno jiným a já budu dělat totéž. Ostatně jsem si ani nevšiml, že by jste tu prezentovala nějaká vlastní doporučení či zkušenosti, ale pouze papouškujete co jste si někde našla na internetu.
Škoda jen, že neznám věk účastníků tohoto fóra, protože pak by možná byly některé názory tady omluvitelné a tato diskuse by z mé strany mohla skončit daleko dříve. Napsal jsem vše co mi leželo na srdci a tím už končím.


čtv 20. říj 2016 7:57:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
zaruba píše:
Zdenka píše:
Citace z vlákna Catasetum schmidtianum:
No, já bych fakt vodu ještě nedávala. Ten výhonek se uleje. V tomhle stadiu je rozumné přivázat starou pahlízu na klacek a zapíchnout do substrátu tak, aby byla těsně nad ním a mladý výhon taky. Pak počkat, až se kořeny zanoří samy do substrátu a budou mít aspoň tak 7 - 8 cm. Pak začít zalévat. To je podle mé zkušenosti.

Co pak následovalo, je možno si v příslušném vlákně přečíst.


Je mi fakt líto, že nějak i s odstupem doby nechápete o co v té konfrontaci názorů kterou zmiňujete šlo :cry:
Já jak v předchozím příspěvku, tak tenkráte rozporuji zejména to, že by se mělo na sucho čekat až kořeny dosáhnou 7cm a do té doby nerosit ani nevlhčit substrát. Na té mini rostlince Catasetum denticulatum mám kořínky cca 1cm a už je rosím. Nesmí se voda ale dostat mezi listy. Další dohady byly jestli ustřihávat nebo neustřihávat kořeny před obdobím dormance, kde jste vytrhla z kontextu mou citaci při přesazování a dokazovala tím, že něco jiného dělám a něco jiného píši.
Myslím, že všem už je jasné že já prostě u slabé rostlinky Catasetum xy, která koření rosím už centimetrové kořeny které raší a neustřihávám staré kořeny u velkých rostlin před dormancí!!! Dokonce jsem rosil přípravkem Sviton Plus se kterým mám dobrou zkušenost.
V ničem o čem byla ta stará diskuse jsem názor nezměnil. To, že nějak musím uchytit starou pahlízu a že ji nezahrabu do piniovky a nezaliji, když není celá ale torzo, je snad jasné a také jsem to nikomu jinému nikdy nedoporučoval.
Já jsem si myslel, že je to za námi, ale teď z toho mám pocit, že stále číháte až budete moci ukázat všem, že Vy jste ta co měla pravdu. Skoro si myslím, že účastníky tohoto fóra podceňujete, když si myslíte že si již tenkráte neudělali vlastní názor na celou diskusi. Tak trochu mi přišlo líto, že někteří kvůli kamarádství zahodili objektivitu a stavěli se na stranu nesmyslných důkazů a obvinění. To že samamalo rosil a kořeny už mu lezou z košíku je Vám také jedno protože Vám více než o to Catasetum schmidtianum jde o to, kdo bude mít na tomto fóru na vrch. Tenkráte, jsem tu diskusi ukončil v duchu přísloví "moudřejší ustoupí" což jak vidno jste nerozdýchala do dnešního dne :P
Je mi líto, že to takhle natvrdo musím napsat ženě, ale hlupáka ze sebe dělat nenechám!


Fred Carke je také toho názoru, že se má začít teprve zalévat až jsou kořínky delší. Je to nejúspěšnější pěstitel a šlechtitel Cataset na světě. A prosím, nedělejte z toho tady žvanírnu. Kdysi to dělal pan M. a kromě toho že se konečně urazil a odešel odradil také další. Děkuji za pochopení. Na eventuelní agresívní žvásty nebudu odpovídat.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 20. říj 2016 9:24:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Paphio: Já vím, psal jste to hned tenkráte s dovětkem "já sám nevím" - to mi přišlo v pořádku. Promiňte mi, že u mne a možná i samamala funguje něco jinak než u Freda Clarka v jeho velkopěstírně a dovolil jsem si s ním nesouhlasit. Já popisuji své zkušenosti a je mi jedno k čemu dospěl třeba mistr světa. Ostatně já myslím, že stačí pouze zdravý rozum na to aby člověk usoudil, že malým kořínkům vyhovuje pouze málo vody a oschnout a čím jsou delší a je jich více tak potřeba vody je větší. Je to přímá úměra.
Těžko obhajovat, že do 8cm má být kořen pouze v suchu a pak ze dne na den se má namočit celý květináč- což je doporučení které tu prezentujete tím Fredem- mistrem světa. A co když je rostlina tak slabá že prostě nevytlačí kořeny 8cm dlouhé- tak ji podle Freda necháte chcípnout. Jiný ale bude pravidelně rosit a přidá i stimulátor zakořeňování a rostlina se zlehounka zotaví a přežije. V přírodě i malé kořínky na jaře v období sucha dostávají v noci rosu a omývá je mlha. Možná by jste se na to mohl jet podívat, když jen slepě citujete útržek z článku. Myslel jsem, že takovéhle věci vysvětluje spíše někdo malým dětem, nikoli odborníkům na orchideje pokročilejšího věku. Nebudu všechno opakovat o tom, že v pěstírně mohou věci fungovat jinak než v malé sbírečce atd, atd.
Ano, možná jsou tu žvanilové na fóru, zrovna tak jako lidé, kteří si nechávají své zkušenosti pod pokličkou a "neradi se svěřují" a toto pak o nich koluje v soukromé korespondenci. Skoro myslím je lepší být otevřený a nenechávat si své zkušenosti pro sebe!
Takovou radost abych se urazil a odešel jsem kvůli nějakému jednotlivci, kterému vadí že mu někdo šlape na paty nikomu neudělám.


čtv 20. říj 2016 12:08:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
před časem jsem z tohoto fóra odešla právě pro velmi netaktní prosazování "jen já mám pravdu" pana M. Neměla jsem chuť stresovat se ještě tím, že mě někdo osočí nebo mě nazve hlupákem. Kdysi toto fórum bylo skutečné fórum, kde se každý, i úplný začátečník, pochlubil s tím, co se mu daří a co ne. Proběhla diskuse poměrně velkého počtu účastníků, vyměnily se názory, ale nikdo nikoho neosočoval .
Je mi smutno, že to tu vypadá naprosto stejně. Je tady několik stovek registrovaných lidí a vyjadřuje se jen pár odvážných. Ostatní se uchylují k SZ. I to chápu a nemám s tím problém popovídat nebo poradit přes SZ.
Fórum není proto, abychom se tady napadali a osočovali, ale abychom si přátelsky popovídali o svém koníčku.
Navrhuji, aby v této fázi zasáhl admin. Bylo by mi líto, kdyby zrovna Zdenka (a mj. pane Zárubo, věkově je možná starší než vy, když už Vás to tak zajímá) odsud odešla.
Skoro všichni jsme začínali na marketových phalech, někdo se postupně posunul dál, někdo zůstal na půl cesty, někdo zůstal i u těch hybridních phalů. Všechno je pěkné, když se daří. Každý má jiné možnosti, podmínky, finance, atd. Důležité je ta radost a nadšení z každého úspěchu.
Pokud jste pane Zárubo tolik přesvědčen o tom, že správně je to právě tak, jak to děláte vy, protože jste byl někde v zahraničí, možná by bylo vhodné, kdybyste si založil vlastní fórum. Případně prosím, přestaňte osočovat a odrazovat od příspěvků ostatní členy.
Děkuji


čtv 20. říj 2016 17:05:17
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Chtěl jsem mlčet, ale už mě tohle taky nebaví, je to trapné. Pan M odešel a začali zase přispívat ti co dlouho nepřispívali, přichází trošku pohoda. Zkuste ze sebe nedělat za každou cenu netaktního mistra světa a nedělat ze sebe toho hlupáka, to totiž nedělá Zdenička, toho teď ze sebe děláte sám.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 20. říj 2016 20:47:20
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
No, to bych si sama přála, aby tady zase měli prostor všichni a nejen ti "nejchytřejší". Jsem ráda, že jste se ozvali. :P :P :P


pát 21. říj 2016 4:28:26
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
"Takovou radost abych se urazil a odešel jsem kvůli nějakému jednotlivci, kterému vadí že mu někdo šlape na paty nikomu neudělám."

To je škoda a nemohl by jste se urazit a odejít kvůli více lidem?


pát 21. říj 2016 5:32:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Pokud vím, tak jsem byl první, kdo odpověděl Panu samamalo na jeho otázku "co s rostlinou včíl ?" Sdělil jsem mu svou osobní zkušenost se zakořeňováním importních pahlíz tohoto rodu- na rozdíl od ostatních. Můj postup začal zpochybňovat Paphio a přidala se i Paní Zdena a začali argumentovat údaji které vyčetli u Freda Clarka - tedy ne osobní zkušeností. Takže nevím, kdo není schopen akceptovat doporučení někoho jiného na tomto fóru!! Navíc mám pocit, že Paphio nemá ani žádná Cataseta, takže jenom přečetl co jiný píše. Jak se ukázalo, tak mé doporučení bylo správné, protože Pan samamalo už má kořeny u Cataseta asi delší než 8cm a rosení je nezahubilo. K tomu ale všichni zúčastnění mlčí- protože by to ještě podpořilo "pana chytrého", který tu rozporuje některá zažitá vyjádření odborníků a to by se někomu nehodilo! Např. že piniovka je po půl roce nepoužitelná kvůli zásaditosti. Mě v ní všechno roste i po třech letech pěstování. Podobnými rozpory a také argumentací z cest po Mexiku jsem si vysloužil nálepku "pan chytrý" a stal jsem se "trnem v oku" některým zúčastněným.

EvaJ: Že se někdo snaží vytrženými citacemi, zamlžováním rozdílů a návratem k ukončené diskusi ze mne dělat hlupáka Vám nevadí a mlčíte, ale že jsem se ohradil a někoho osočil je nepřípustné. Trochu nevyvážený nestranný přístup! Já jsem nikdy nikoho z fóra nevyháněl a myslím, že ani nikomu nebráním aby psal své příspěvky. Tady už jsem ale dostal doporučení od dvou účastníků diskuse že bych měl odejít aby měli klid a mohli psát jako dříve. Forum, ale jak píšete je pro všechny a ne jenom pro několik zúčastněných kteří se nedokáží smířit s tím že přistoupil někdo další kdo má vlastní názory i zkušenosti a také čas to někomu sdělit. O tom, kdo je jaký pěstitel vypovídají jeho rostliny a kvetení a ne "žvásty"- abych použil výraz Pana Kláta. Že bych Vás označil za hlupáka mít obavu nemusíte. Ostatně všechny nálepky od některých účastníků fóra jsem už zchytal já :P

Orchidejky: Vás nějak neznám, akorát se mi doneslo SZ, že musíte dělat zahradníka na zámku Kačina aby jste si tam mohl umístit sbírku orchidejí pro kterou nemáte vlastní prostory. Co je na tom pravdy nevím a je mi to upřímně jedno. Vy mne asi znáte ještě méně a oplácet Vám nálepku hlupáka nebudu, ostatně myslím, že celá diskuse běžela mimo Vás, protože přispíváte pouze příležitostně.

Lipo: Vám se omlouvám, že svými příspěvky a fotkami kvetoucích rostlin jsem Vás odradil od psaní vašich osobních pěstitelských zkušeností. Klidně ale pište i dávejte fotky- mě to na rozdíl od Vás vadit nebude.

Tímto bych nějak s dovolením zúčastněných celou diskusi ukončil. Byl bych také radši, zrovna jako Vy, kdyby tu jednotliví účastníci psali své osobní zkušenosti s pěstováním orchidejí než aby se žvanilo a citovaly se neověřené názory jiných. Právě za tímto účelem jsem na fórum vstoupil- abych se něco dozvěděl. Takových příspěvků se tu ale objevuje" jako šafránu". Myslím, že aktivních je tu tak okolo 10ti lidí a odchod některých z nich není dobrý nápad. Sám o tom rozhodně neuvažuji a doufám, že celou diskusi někdo šoupne na kompost :P


pát 21. říj 2016 7:04:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: