Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:43:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Sophronitis 
Autor Zpráva

Registrován: pon 04. bře 2013 1:26:01
Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Sophronitis
Romane vy komentujete něco o čem tu není vůbec řeč. Tady nejde vůbec
o to, jestli je obecně něco špatného na prodeji kytky, která se mně nelíbí (na tom nic špatného pochopitleně není),
tak jako zde nejde o to, jestli je Hanky kytka skutečně zavirovaná nebo není.


sob 23. lis 2013 19:19:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Sophronitis
No tak tohle je fakt silný kafe :cry: . Radek už tady několikrát zmínil, že to dle něj viroza není a ani omylem nevěřím, že zrovna on by prodal cokoliv u čeho by měl podezření. Haki, promiň, ale kytku i s propadlými fleky jsi přece viděla, když jsi jí kupovala. Chápu Tvoje rozčarování puntíkatým květem, ale tohle je úplně nešťastnej způsob řešení sporu. Nevím, jestli jsi Radka vůbec před tím požádala o vrácení peněz :?:, nebo to řešíš až tady a takovým (dle mého) nefér způsobem :?:


sob 23. lis 2013 19:22:34
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Sophronitis
DrRoman: Váš názor vychází z toho, že s viry zatím ještě nemáte ty "špatné" zkušenosti a můžete si dovolit vidět za těmi flíčky něco jiného. My zkušení už ale víme své! Třeba je to u Vás jen otázka času. Virózy se projevují dost typicky a u téhle kytky jsem od začátku měl názor, že je to vir, no a když tu máme fotku květu, není vůbec co řešit. Laboratorní zkoušky si může dovolit jen málokdo a mnohdy je to stejně naprosto zbytečné. Problém s virózami ale určitě na toto fórum nevrhá nějaký negativní stín, právě naopak si myslím, že by se tím orchidejáři zabývat měli. Do budoucna určitě.
Jsou pěstitelé, co si myslí, že virózy jsou součást přírody a nemá cenu je nějak řešit, protože tu jsou, byly a budou. To je opravdu špatný přístup, neboť v přírodě kytky prakticky virózní nejsou a nákaza souvisí čistě se sbírkami. Zahraniční prodejci by měli prodávat pouze zdravý materiál a td. To by to byl pěkný bordel, kdybyste si koupil zavirovanou kytku a ta vám v méně dokonalých podmínkách začala chřadnout........ Tady jde hlavně o to, naučit se rozeznávat symptomy od houbových infekcí, což není nemožné a udržovat si sbírku aspoň teoreticky čistou. Já vím je to drsné zničit žehem něco, co mi dělalo radost roky, ale furt je to lepší, než přístup opačný.


sob 23. lis 2013 19:29:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sophronitis
kajmii píše:
No tak tohle je fakt silný kafe :cry: .

Jedno je jistý kajmii ty se tu moc neobjevuješ pak přijdeš a posuzuješ.Projdi si pořádně diskusi ale udělej to pořádně slovo“VIROZA „u mě nenajdeš spíš pochybnosti co to vlastně je a kytka se takto projevuje už u 3majitele.Tedy co já vím.To samé „VRÁCENÍ PENĚZ“nechci navrhuji jinou možnost půjde nepůjde…tohle totiž není jediná kytka na světe co můžu mít.Tak jen abys byla v obraze-víš.


sob 23. lis 2013 19:35:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Sophronitis
Haki: Doporučuji kremaci. Na jaře objednat od p. Kacerovského novou a doufat že zdravou.


sob 23. lis 2013 19:39:12
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Sophronitis
Že tu málo přispívám neznamená, že to tu nečtu a už vůbec to snad neznamená, že bych nemohla vyjádřit svůj názor :? . A posuzuji to, co je tu napsaný, jiný informace nemám. Neposuzuju oprávněnost Tvých obav, ale formu jakou je projevuješ. Nedovedu si představit, že bych od např. Evy koupila divnou kytku a neřešila to nejdřív s ní. Ptám se znova: mluvila jsi o tý kytce nebo možném vrácení peněz nebo jiným řešení nejdřív s Radkem a on to zamítl, nebo to řešíš až tady? To je totiž podle mě v tomhle případě stěžejní.


sob 23. lis 2013 19:43:27
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sophronitis
Kajmii nemám co skrývat na forum to sem patří .Bavíme se přece o kytkách jaké máme zkušenosti a to se vším všudy.O čem se chceš jinak bavit nejsou jen radosti ale i starosti obavy atd.Nikoho nenapadám píšu jen fakta. Samo řekni svůj názor ale předtím si dej čas a přečti si vše co jsem napsala je tu několik stran.Aby to sedělo a budeš mít třeba jasno.Nakonec nevím proč bych se měla obhajovat .


sob 23. lis 2013 20:00:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Sophronitis
HAKI píše:
Kajmii nemám co skrývat na forum to sem patří .Bavíme se přece o kytkách jaké máme zkušenosti a to se vším všudy.O čem se chceš jinak bavit nejsou jen radosti ale i starosti obavy atd.Nikoho nenapadám píšu jen fakta. Samo řekni svůj názor ale předtím si dej čas a přečti si vše co jsem napsala je tu několik stran.Aby to sedělo .

No to evidentně nemá smysl. Myslím si, že je tu teď Radek prezentován jako padouch, co schválně prodal možná virozní kytku a to se mi přirozeně nelíbí. Já to tak cítím a určitě nejsem jediná. Proto jsem chtěla vědět, jestli měl možnost se k problému nějak postavit předtím, než jsi to takhle zveřejnila. To je celý...netřeba za tím hledat něco jinýho. I kdybych si přečetla všechny Tvoje příspěvky stokrát, nic by to nezměnilo.


sob 23. lis 2013 20:06:59
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Sophronitis
Tak nevím ale když budu vědět, že rostlina kvete poněkud prapodivně, tak nebudu zdůrazňovat, že vím i o tom, že takto kvetla i u předchozího majitele a klidně naprosto bez varování ji střelím. Bylo by jiná, kdyby mně kvetla v pořádku a u HAKI ne. Tady ale byla zveřejněna fotka od původního majitele již s takovouto chybou. Také by bylo jiná, kdyby řekl HAKI, že jde o kytku, která má tuto vadu a ona ji i tak chtěla. To, co píše Roman nelze také brát. Zbavovat se kytek, které mně přestaly bavit je věc jiná než se zbavovat kytek, které se mi nelíbí ze zdravotního hlediska, což je tento případ, a že to minulý majitel nevěděl je také podivné, když píše, že ví, že takto kvetla i u jeho kamaráda. Kamarád ještě není záruka zdravé kytky. A Kajmi, Haki sem dala foto a komentář. Bylo na bývalém majiteli, co s tím udělá. To, že kytka má flíčky na listu nic neznamená. Ty se vytvoří i kapkami na listu v zimním období a přitom rostlinu neohrozí. Ano mnohdy se stane, že rostlina vykáže nějakou flekatost za delší dobu. Potom je to ale relativní, zda jde o problém prodejce nebo nového pěstitele. Co se týká diskuze nevidím důvod, proč by se tady nemohly objevit i věci, kdo koho zklamal a proč. Někomu to prochází a admin to pošle do kompostu a do druhých se opřeme. Máme-li kritizovat dodavatele, tak nejen ty zahraniční. Ona totiž kvalita prodávaných rostlin není jen o zdravotním stavu ale i o jejich velikosti, kdy mnozí prodávají tak ubohé oddělky, že již předem vědí, že to kupci odejde a nevadí jim to. Je to hodně i o tom, jak si kdo svého image váží.


sob 23. lis 2013 20:47:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Sophronitis
Celou dobu se tu koušu do rtu a i když vím, že vše se otočí proti mě odpovím. Nechci nijak upírat právo Haki na to být naštvaná, upřímně asi bych byl taky. Radka znám, proto můj soud není zcela objektivní, ale v mých očích je to skvělý pěstitel a jeho skleník je prostě něco v mých očích dokonalého a možná to zaslepuje můj úsudek, takže proto se ke sporu Haki a Radka nevyjádřím, je to mezi nimi a v mých zaslepených očích se to tak mělo i řešit. Jen se vyjádřím k té smršti tu. Trochu už mě nebaví ta viróza mánie a díky tomu ji i začínám podceňovat. Každá kytka s flíčkem, křivým listem je okamžitě virózní. Kdyby byly sbírky opravdu tolik zavirované jak tu vidíme, tak je to vlastně stejně jedno, protože každý má zaručeně zavirovanou kytku. U nás byla obvodní lékařka, která psala diagnózy pro sousedky lidí, kteří si našli čas a dorazili k ní. Psala je jen tak podle popisu jejich sousedů a bez potřeby vyšetření, to mi tu něco připomíná. Nechci to zlehčovat, prevence je rozhodně důležitá. No a další věc je pro mě nepřekousnutelná. Chtěl jsem si jednou objednat kytky od jednoho pěstitele a na jednom z našich srazů jsem se o tom zmínil a všichni mě odrazovali. Nic neber, je to flekatý a stejně ti to chcípne. Ceny byly příznivé a já i přes to odolal. Nakonec mi několik přátel doneslo kytky a řeklo, zkus s nima něco udělat, nám prostě nejdou, stále flekatí a nerostou a jsou s nimi problémy. To je normální, ne každý má podmínky pro všechny kytky. Překvapením pro mě bylo, že pochází od jednoho člověka. No a on tu teď soudí. Nicméně většina těch ošklivých kytek, které by tu byly okamžitě označené za virózní mi jdou a některé už ukázaly zdravé květy. takže nesuďme, nejsme-li znalí situace, nesuďme nemáme-li čisté svědomí a nesuďme jsme-li přáteli někoho ze zúčastněných, to platí na mě.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 23. lis 2013 22:16:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron