Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:36:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Coelogyne cristata 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
tommy: Děkuji za reakci. S tím souhlasím, je vidět že tomu rozumíte. Já ale nevím co na to rostliny? Stínění se používá pouze když je intenzita světla nadměrná. Tím, že zelená stínovka pohlcováním červené a modré snižuje toto množství dopadající na listy právě v té využitelné oblasti pro fotosyntézu tak vlastně plní svůj účel dobře? Je si to možné také zjednodušeně takto vyložit?
Pak by tedy zelená byla lepší než bílá nebo šedá?


úte 27. říj 2015 21:45:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Míra píše:
Karlos píše:
Zaruba: celý tento již starý hádavník vznikl jen proto, aby jeden pěstitel ukázal druhému že má pravdu. No pravdu měli tak trochu oba. Viděl jsem krásně nakvetlé C. cristata se scvrklými pahlízami, i s plnými. Obojí je možné, když to "ostatní" je příznivé. Pahlíza je prostě zásobárnou a dokáže se opakovaně měnit z plné na svrklou a opačně. C. cristata se dá pěstovat "tvrdě" na kůře, i "tučně" v květníku, záleží na přístupu. V prvním případě neroste tolik, má kratší internodia a kompaktnější růst.
Když tak pošlete fotky.

Proč myslíte Karlosi? To, co píšete je poněkud jinak. Moje cristata byla v té době pěstována více jak 40 let, takže nešlo o nějaké hádání ale dosti dlouhou dobu praktických zkušeností na rozdíl od defakto začátečníka, který věci o rostlině měl spíše vyčtené než vyzkoušené dloholetou praxí a to je poněkud rozdíl. V mnohém i Vy tady píšete věci z praxe vědátorů jako jsou např. manželé Bakerovi ale skutečnost bývá mnohdy zcela jiná.

Rozhodně nesouhlasím s tím, že by měl věci vyčtené, ta praxe tu taky byla a jeho scvrklou kytku jsem viděl a pravidelně mu kvete. Já jí stejně jako většina z nás až tolik vyschnout nenechávám. Teď bych tuhle diskusi velmi rád utnul, protože se nemůžou vyjádřit obě strany a rozhodně by to nebylo fér. Téma Coelogyne cristata tu je, tak nechápu, proč se opět šťouráme v tomto a neřešíme věci v příslušném vláknu. Myslím, že tato část vlákna je právem na kompostu a narozdíl od kompostu reálného, není vhodné tento kompost přehazovat :mrgreen:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 27. říj 2015 22:49:12
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Orchidejky: opětovné přehazování tu snad nehorzí. Nikdo o něj už nemá zájem. Co takhle nějaký nový založit?:-)


úte 27. říj 2015 23:32:06
Profil ICQ

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Příloha:
Coelogyne cristata.jpg
Coelogyne cristata.jpg [ 195.51 KiB | Zobrazeno 4149 krát ]

Tuto rostlinu mám 4 roky a nekvetla. Letos byla celou sezonu zavěšená v bříze a máčená sporadicky. Pahlízy byly scvrklé. Při nedávném intenzivním dešti se takto nasály a udělaly něco. Bude to už konečně květ?


stř 28. říj 2015 7:45:30
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
zaruba píše:
tommy: Děkuji za reakci. S tím souhlasím, je vidět že tomu rozumíte. Já ale nevím co na to rostliny? Stínění se používá pouze když je intenzita světla nadměrná. Tím, že zelená stínovka pohlcováním červené a modré snižuje toto množství dopadající na listy právě v té využitelné oblasti pro fotosyntézu tak vlastně plní svůj účel dobře? Je si to možné také zjednodušeně takto vyložit?
Pak by tedy zelená byla lepší než bílá nebo šedá?
No dejme tomu, že o fotosyntéze určité všeobecné povědomí mám, ale do hloubky nejdu... K barvě stínovky: jestli se zelená nedělá prostě proto, že se na ni líp kouká než na tu šedou či bílou, na kterých by asi brzo bylo vidět zašpinění? Nevím, jen hádám.
T.


stř 28. říj 2015 9:37:29
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Tak pěkně popořádku.
orchidejky: Z příspěvku Karlos je patrné že to myslel obecně a ne na p. Míru.
Karlos: Myslíte to v legraci ale někdo by to mohl vzít vážně. Nejsme tu přeci jako v parlamentu abychom se hádali jako staré báby :lol:
lipo: Nechtěl bych se mýlit, ale vypadá to na květ, podle toho rozšířeného konce. Podle velikosti pahlízy bych tipoval alespoň 5květů na stvolu.
tommy: Nebo je zelená protože se nejčastěji používá na ploty aby nečuměli sousedé a nejlépe tedy splývá s přírodou. To mě tedy ale nikam dál neposunulo - bohužel. Také mě napadá, že když rostlina roste v listnatém lese tak se tam odráží více zelené světlo než třeba ve městě, takže je světlo v lese více do zelena. :lol: Hlavně na tuhle poslední nepodstatnost ani nereagujte.


stř 28. říj 2015 10:12:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
lipo píše:
Příloha:
Coelogyne cristata.jpg

Tuto rostlinu mám 4 roky a nekvetla. Letos byla celou sezonu zavěšená v bříze a máčená sporadicky. Pahlízy byly scvrklé. Při nedávném intenzivním dešti se takto nasály a udělaly něco. Bude to už konečně květ?

Pokud bude v chladnu a mít dost světla, tak ano. Má už má taky založeno, dokud jsem ji míval v teplejším prostředí často to zasychalo. Nyní vykvétají všechny, ale mám ji opravdu v chladnu kolem deseti stupňů.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 28. říj 2015 13:13:25
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Mám nastaveno minimum na 15 stupňů, ale jak zasvitne slunce, pak je mnohem víc. A je přímo pod makrolonem na jižní expozici, tak se snad zadaří. Dík.


stř 28. říj 2015 13:47:16
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Mě kvete až koncem února. Teď je ještě venku a není na ní vidět nic. Max. teplotu má tak 12°C a minimum cca 2-3°C. Hlavně to skutečně nepřehnat s tou teplotou. Květy v chladu také déle vydrží.


stř 28. říj 2015 15:32:00
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Přátelé pojďmě diskuzi o Coel. cristata přesunout do správného šuplíčku: viewtopic.php?f=55&t=125&start=500
Tady je dobrých myšlenek škoda :lol:
Díky a hezký den
Pavel


stř 28. říj 2015 21:49:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: