Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:39:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Coelogyne cristata 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
olaw píše:
Přesně tak, Scvrknutí pahlíz je pro cristatu typické. Při kvetení obzvlášť. Stačí jen opatrně začít zalévat, ona se sama nacucá.
Ještě lepší by bylo foto, aby jsme viděli, jak na tom je.

Naprostá blbost. Aby dobře rostla a kvetla nemá ráda přílišné přesazování. V růstu nemohou pahlízy svraštět. Naopak musejí být nalité, k prasknutí. Pokud jdou na indikaci květů, tak mohou nepatrně svrasknout ale ne moc. Nikdy je nemám "typicky scvrklé". Pak to je jeden květ vedle druhého jinak sice možná pokvete ale jako noty na buben. A nezlobte se, jeden kvítek u velké rostliny není úspěch ale neúspěch.


sob 03. bře 2012 19:31:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Míra píše:
olaw píše:
Přesně tak, Scvrknutí pahlíz je pro cristatu typické. Při kvetení obzvlášť. Stačí jen opatrně začít zalévat, ona se sama nacucá.
Ještě lepší by bylo foto, aby jsme viděli, jak na tom je.

Naprostá blbost. Aby dobře rostla a kvetla nemá ráda přílišné přesazování. V růstu nemohou pahlízy svraštět. Naopak musejí být nalité, k prasknutí. Pokud jdou na indikaci květů, tak mohou nepatrně svrasknout ale ne moc. Nikdy je nemám "typicky scvrklé". Pak to je jeden květ vedle druhého jinak sice možná pokvete ale jako noty na buben. A nezlobte se, jeden kvítek u velké rostliny není úspěch ale neúspěch.

Pane Mandlíku, ještě jsem si do dneška nevšiml, že by na vaše příspěvky někdo reagoval tím, že je to naprostá blbost. Dnes musím říct, že když jste si začal, tak si to dovolím říct také. Těch naprostých blbostí jste tu už napovídal víc než dost.

Pokud máte doma vůbec nějakou Coelogyne cristatu, tak se na ni běžte podívat. Zjistíte, že pahlízy na ni jsou scvrklé a je to pro ni typické! Za tím si stojím a pokud vaše nemá, tak jste u mě lhář.


Přílohy:
P1100485.JPG
P1100485.JPG [ 176.3 KiB | Zobrazeno 9423 krát ]

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/
sob 10. bře 2012 11:55:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Míra píše:
Naprostá blbost.

olaw píše:
Těch naprostých blbostí jste tu už napovídal víc než dost..... tak jste u mě lhář.

To Olaw
Četla jsem to už ráno-a nějak to ve mě uzrálo při přesazování pafíčka. Možná p.Mandlík měl volit tady na foru jiné přirovnání –za to dostal od tebe odpověď .Dost drsnou cílenou odpověď z které je mě trochu smutno pane Moderátore Olawe. A ještě přídaveček "lhář"-nenapadá mě co by z té případné lži mohl p.Madlík mít.No nic.. omlouvám se že do toho vstupuji.


sob 10. bře 2012 16:17:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
olaw píše:
Míra píše:
olaw píše:
Přesně tak, Scvrknutí pahlíz je pro cristatu typické. Při kvetení obzvlášť. Stačí jen opatrně začít zalévat, ona se sama nacucá.
Ještě lepší by bylo foto, aby jsme viděli, jak na tom je.

Naprostá blbost. Aby dobře rostla a kvetla nemá ráda přílišné přesazování. V růstu nemohou pahlízy svraštět. Naopak musejí být nalité, k prasknutí. Pokud jdou na indikaci květů, tak mohou nepatrně svrasknout ale ne moc. Nikdy je nemám "typicky scvrklé". Pak to je jeden květ vedle druhého jinak sice možná pokvete ale jako noty na buben. A nezlobte se, jeden kvítek u velké rostliny není úspěch ale neúspěch.


Vážený, pěstuji tyto rostliny daleko déle než Vy. Nechci aby můj přízpěvěk vypadal jako chlubení ale C. cristatu mám jako první rostlinu a pokud máte zdravý rozum, tak víte, že snímky jsou datovány čili každý přesně ví, kdy to bylo foceno. Zatím jsem neviděl, že by někdo měl takto nakvetlou Coelogyne jako já. Možná, že se snažíte pěstovat podle nejnovějších poznatků nebo podle toho, co píší botanici. Já to pěstuji podle Varáčka , který vydal knížku v roce 1922. Zatím mám rostlinu na rozdíl od Vás o průměru skoro 70cm a obalenou květem. Tři kvítky na rostlině není úspěch ale neúspěch. Samozřejmě záleží na síle rostliny. To co jsem napsal, za tím si stojím. Proto máte asi ty výsledky takové, jaké je máte. Já jsem napsal jenom že je blbost nechat pahlízy scvrknou ale Vy jste vyrazil s urážkami a to dost neomalenými. Psal jsem zde dost věcí, ,které mnohé zajímají ale protože Vy patříte mezi pár lidí, kteří dvě stránky vzdychají a píší jen kraviny jako to bych chtěl a podobně, tak mnozí z nich využívají SZ na dotazy k tématům, které jsem sem dal. V první řadě zneužíváte své pravomoci abyste dal jasně najevo, kdo jste. Měl byste se ale zamyslet, proč na této diskuzi dotazy chodí přes SZ a ne veřejně. Až Vaším pěstováním dotáhnete Coelogine cristatu tam, kam já pak si můžeme popovídat a já patřím mezi lidi, kteří dokáží nejen uznat svůj omyl ale vzdát Vám i čest, pokud to předvedete. Nezlobte se ale Jindra Dušek, který byl můj kamarád tak na moje pěstování koukal jako péro z gauče a kroutil hlavou a nezlobte se proti Vám to byl pan NĚKDO!!!!!!!!!!


sob 10. bře 2012 20:41:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Pan kolář má taky takovou a taky scvrklou. Proč se stále potřebujete hádat, to vám to všude kolem sebe nestačí. Nevím, jestli jsou to erupce na slunci, ale poslední dobou se setkávám jen s arogancí, machrováním a napúadáním kohokoli, řešte si svoje spory v sz a neotravujte ostatní členy, nebaví mě sem chodit a číst kdo jak dlouho co má, jak to má scvrklé a jak toho druhého nejlépe osočit. Na jednom fóru jsem to zažil a odešel jsem, nerad bych odcházel i odsud ;) Lidi kde je lidskost a tolerance názorů druhých. Pane Mandlíku neberte to jako útok na vaši osobu, ale jako snahu o přátelskou atmosféru na tomto fóru. Máme koníčka pro zábavu a ne proto abychom se mohli pohádat ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 10. bře 2012 20:52:54
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Já to beru tak, že jsem zřejmě na tomto fóru ničím nepřispěl jak napsal pan povýšený. Pokud má někdo z Vás jiné mínění, můžete se se mnou spojit na mém mailu, který naleznete na http://orchidea-mandlik.webnode.cz/. Jsem ochoten Vám pomáhat jako dosud ale nemohu už na této diskusi dále fungovat. Pokud si to totiž projdete, je tady několik osob, které si hrají do ruky a jiné názory jsou pro ně nepřijatelné. S olawem jsem měl střet ve fotografiích, kdy jsem jen vyjádřil názor a panu cenzorovi se nelíbil a v druhém případě pěstuji odlišně než on. Přeji Vám hodně úspěchů. Nejsem závislý na tom, aby mně někdo obdivoval byl jsem bez veřejnosti 20 let a mohu bez ní být i nadále. Přeji Vám mnoho úspěchů.


sob 10. bře 2012 21:18:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Není tohle všechno zbytečné? :(

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 10. bře 2012 21:38:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Radku, je. To je na tom to nejsmutnější :(
Hezký den
Pavel


sob 10. bře 2012 21:46:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. led 2009 17:18:09
Příspěvky: 250
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Pánové, chováte se jak .... nevím co napsat. Tímhle stylem chování již skomírá jedno fórum, tak zachovejte alespoň toto. Škoda těch, kteří odcházejí a mají dát co ostatním. Nechce se mi psát SZ, vždyť pěstování snad zajímá všechny a rady jsou taky pro všechny.

_________________
http://jirikrc.rajce.idnes.cz/


sob 10. bře 2012 22:01:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Coelogyne cristata
Protože mně nikdo nebude nazývat lhářem vstupuji naposled abych Vám ukázal "typicky zcvrklé" pahlízy Coelogyne cristata. Dávám nejen kvetoucí rostlinu ale i detail pahlíz, jak mají vypadat aby rostlina vydatně kvetla. Obrázek kdo lže si uděláte již sami. Co se týká Vás, kteří si přeze mně objednali u kamaráda rostliny, Vaše požadavky jsem mu předal včetně adres a telefonů. Postupně se s Vámi spojí a pokud to půjde vykryje Vaše požadavky. Fotografie byly pořízeny dnes v 6:45.
Přeji Vám mnoho úspěchů.


Přílohy:
orchideje 829.jpg
orchideje 829.jpg [ 82.72 KiB | Zobrazeno 9223 krát ]
orchideje 830.jpg
orchideje 830.jpg [ 68.35 KiB | Zobrazeno 9223 krát ]
orchideje 831.jpg
orchideje 831.jpg [ 121.1 KiB | Zobrazeno 9222 krát ]
ned 11. bře 2012 7:49:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron