Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:05:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Coelogyne cristata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Pana Mandlíka už nějaký ten rok znám. Tenhle člověk má jedno plus -jakýsi cit pro přírodu ,to každý nemá ,a ty nádherný pahlízky o tom taky vypovídají. I když kytičku nevlastním tak teda čumím.A taky jak ho znám stále zkouší a to je dobré u mě má 1*.Vychází mě že náš koníček je pěkně hravej. ;)


ned 11. bře 2012 9:55:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Souboj jsem nějak nestíhal sledovat. Na čí straně je míč? :(


ned 11. bře 2012 10:06:11
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Celý souboj je v kompostu :!: Obě strany se vyfaulovaly a už nemá kdo hrát :mrgreen: Bohudík ;)
Hekzý den
Pavel


ned 11. bře 2012 10:17:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Míra píše:
Protože mně nikdo nebude nazývat lhářem vstupuji naposled abych Vám ukázal "typicky zcvrklé" pahlízy Coelogyne cristata. Dávám nejen kvetoucí rostlinu ale i detail pahlíz, jak mají vypadat aby rostlina vydatně kvetla. Obrázek kdo lže si uděláte již sami. Co se týká Vás, kteří si přeze mně objednali u kamaráda rostliny, Vaše požadavky jsem mu předal včetně adres a telefonů. Postupně se s Vámi spojí a pokud to půjde vykryje Vaše požadavky. Fotografie byly pořízeny dnes v 6:45.
Přeji Vám mnoho úspěchů.

Míro,nádhera, kcete ti to přes celý rok, fakt není co dodat.Nebyla jsem tu dlouho(výstava ve Fata Morganě),ale tohle jsem nečekala, vždycky jsi dobře poradil,ale nemá cenu se dohadovat. Jak jsi velice pěkně napsal, pěstoval jsi orchideje 20 let bez fora a rostly ,kvetly, a budou i bez něj.....těším se brzy na shledání......Věra


ned 11. bře 2012 13:27:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Po takzvaném uzrání jsem došel k závěru, že bych se Vám měl pane Mandlíku za svou přehnanou reakci omluvit. Jak jsem už někde psal, normálně jsem člověk klidný a jen tak mě nic nevytočí, takže se ještě jednou omlouvám. Také bych se chtěl omluvit všem zúčastněným, že museli tyto negativa číst.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 13. bře 2012 21:40:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
No, Jardo, krásně jsi uzrál :mrgreen: Smekám.
Škoda, že takto nedokáže uzrát každý ;)
Hezký den
Pavel


úte 13. bře 2012 22:00:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Uzrávání ve správný čas má svoje kouzlo ať je myšleno od kohokoliv. Dobrá dobrá…………..


úte 13. bře 2012 23:00:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
pavelheger píše:
No, Jardo, krásně jsi uzrál :mrgreen: Smekám.
Škoda, že takto nedokáže uzrát každý ;)
Hezký den
Pavel

Pavle , musím se k tobě přidat, kéž by bylo takových lidí více. Věra


stř 14. bře 2012 11:23:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Příloha:
P1140738b.jpg
P1140738b.jpg [ 58.58 KiB | Zobrazeno 4275 krát ]
Dobrý den, chtěl bych se také připojit k diskusi nad Coelogyne cristata. Všiml jsem si toho, že orchideje, které mají pahlízy tak v přírodě prodělávají období sucha a tyto zásobní orgány pomáhají rostlinám přežít. Dost často se stává, že květní pupeny se diferencují právě v období sucha. V této době také předpokládám jsou pahlízy částečně svraštělé. Nemyslím že by rostlině prospělo úplné scvrknutí pahlíz, ale pouze částečné tak cca na 50% objemu. Na podzim je dobré tedy omezit zálivku a nechat pahlízy částečně svraštět. Ještě důležitější ale myslím je nechání rostliny venku až do příchodu prvních mrazíků, samozřejmě s ochranou proti dešti. Mě kvete C. cristata celkem obstojně, ale žádný zázrak to není. Na goole vidím i rostliny bohatěji kvetoucí.
Letos tedy zkouším letnění až do té doby, pokud to bude možné. Při částečně seschlých pahlízách je také odolnější k lehkému mrazíku. Jsem zvědavý, jestli tímto způsobem vyprovokuji rostlinu k velmi bohaté násadě květů. Jde totiž o chladnomilnou orchidej z vysokých poloh a domnívám se, že potřebuje takhle potrápit, aby ukázala pravou krásu. Takhle také pěstuji např. Laelia speciosa z Mex. , která pochází z výšky 2500m, podobně jako C. cristata a letos mi u ní narostly 3x větší pahlízy než pěstiteli přede mnou. Zejména po ranní mlze se sama nacucá k prasknutí. Snímky přikládám.


Naposledy upravil zaruba dne pon 26. říj 2015 20:51:32, celkově upraveno 3



pon 26. říj 2015 16:35:11
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Zaruba: celý tento již starý hádavník vznikl jen proto, aby jeden pěstitel ukázal druhému že má pravdu. No pravdu měli tak trochu oba. Viděl jsem krásně nakvetlé C. cristata se scvrklými pahlízami, i s plnými. Obojí je možné, když to "ostatní" je příznivé. Pahlíza je prostě zásobárnou a dokáže se opakovaně měnit z plné na svrklou a opačně. C. cristata se dá pěstovat "tvrdě" na kůře, i "tučně" v květníku, záleží na přístupu. V prvním případě neroste tolik, má kratší internodia a kompaktnější růst.
Když tak pošlete fotky.


pon 26. říj 2015 17:33:22
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron