Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:00:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 ZAJIMAVE CLANKY O ORCHIDEJICH 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ZAJIMAVE CLANKY O ORCHIDEJICH
cheron píše:
Kto nemá možnosť dažďovej vody a nechce kupovať kojeneckú vodu, je možné zakúpiť si destilátor vody: http://nizkeceny.cz/recenze-zbozi/elektronikadestilacni-pristroj-liveon-h2o/

A čo sa týka Phalov v chladnej miestnosti - ide to. Poznám pani, ktorá ich pestuje na parapete, ale má často otvorené okno (samozrejme aj v zime), pričom ich každý deň málinko zalieva (nikdy ich nemáča celé). Napriek tomu je krásne rastú a kvitnú ...


No u mě to nějak nešlo. On bude asi rozdíl jestli je to na parapetu v bytě nebo v ZZ. V bytě je suchý vzduch a tak se rostlina lépe ubrání houbovým chorobám. V ZZ je daleko vlhčeji. Samo, že jsem zkoušel málo zalévat a pouze přicmrndávat. Když to bylo hodně málo tak gumovatěly listy a opadávala poupata- takže nemělo smysl je trápit. Když jsem zalil více tak flekatěly listy a rostlina odcházela. Po přenesení do tepla v obýváku hned všechno ustalo. Větrání v zimě je zabiják pro všechny rostliny a myslím že pro Phaly dvojnásob. Buď vzduch proudil mimo rostliny nebo je snad musela mít z plastu. Takové informace si v hlavě dávám do škatulky neuvěřitelné :P Viz. můj příspěvek v rubrice "Právě kvete".


ned 05. úno 2017 14:27:36
Profil

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: ZAJIMAVE CLANKY O ORCHIDEJICH
orchidejky: "Vodivost jsem u ní měřil, když jsem měl ještě kytky doma a vždy byla do 250, spíš kolem 150, takže to je ještě ok. Nastínil jsem to spíš jako alternativu pro někoho, kdo má pár kytek, nemá dešťovku, a chce jim dopřát něco lepšího než vodu z vodovodu."

děkuju - mě to zaujalo, protože v práci kde mám pár kytek by se to velmi hodilo!!


pon 06. úno 2017 21:22:07
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: ZAJIMAVE CLANKY O ORCHIDEJICH
Pro zajímavost: http://www.theenglishgarden.co.uk/news- ... adagascar/


pát 06. říj 2017 5:58:29
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: ZAJIMAVE CLANKY O ORCHIDEJICH
Na světě je toho ještě tolik neobjeveného :) Na Madagaskar jezdí od nás kaktusář Petr Pavelka. Pořádá tam výpravy- ale za sukulenty.


pát 06. říj 2017 15:33:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron