Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 18:49:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Coelogyne pandurata 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Coelogyne pandurata
Tak se mi pěstitel neozval s tou kytkou,ach jo.Kdyby jste prosím o někom věděli kdo by měl oddělek,dejte mi prosím vědět.Jinak mi nezbývá než ji někde sehnat.Děkuju :( :P


čtv 22. říj 2009 19:33:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Hani, budeš asi muset počkat na jaro, teď i kdyby někdo měl rostlinu na dělení, tak už asi do toho nepůjde.


čtv 22. říj 2009 23:11:05
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Hanko, zkuste napsat majiteli těchto stránek http://kolar.or.sweb.cz/ . Byla jsem u něj ve skleníku před několika dny, Coelogyne má hojně zastoupené, dovezla jsem si oddělky od Coelogyne rochussenii a Coelogyne parishii. Jestli má i panduratu nevím, ale za optátní nic nedáte. Pan ing. Kolář je velmi ochotný, ale musím Vás varovat, rostliny poštou nezasílá. Musela byste k němu osobně nebo někoho poslat. Jinak povídání s tímto pánem je hodně zajímavé, orchideje si dovezl ze svých cest po světě, takže počítejte s návštěvou na několik hodin, než Vám své království ukáže.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


Naposledy upravil wiolan dne pát 23. říj 2009 12:54:01, celkově upraveno 1



pát 23. říj 2009 11:29:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Wiolan ten sídlí někde v Praze, mám pravdu?


pát 23. říj 2009 11:33:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Věrko, má dole na stránkách adresu i telefonní číslo.
Pokud k němu budete chtít jet, musíte se ohlásit předem. Je velice vstřícný, s přáteli jsme ho přepadli v počtu pěti lidí. Paní Kolářová je velmi milá, udělala nám do skleníku kávu a pak už jsme jen povídali a povídali. Dovezla jsem si od něj již zmíněné Coelogyne, Gongoru armeniaca, Rossioglossum grande (i s poupaty - právě mi vykvetl první květ) a dostala jsem Xylobium pallidiflorum.
Jsem liberečák, z jízdy autem po Praze mám hrůzu, ale zvládla jsem to pomocí mapy.cz i bez navigace až před dům pana Koláře. Jede se tam moc dobře, není to složité.
Určitě jeho návštěvu doporučuju, i když, v tuto dobu mu kvete málo co, pozval nás znovu na jaro.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 23. říj 2009 11:46:38
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Wiolan,moc vám děkuji za tip na pana Koláře.Před časem jsme si vymněnily pár mailů,ale jak píšete,poštou neposílá k mé obrovské škodě.Do Prahy tady se mnou nikdo nepojede i kdybych si vybrala třeba pět kytek,prostě mám smůlu.Nevím o nikom,kdo by bydlel někde poblíž a kytky mi třeba i vyzvedl a poslal.Sice mě to hodně mrzí,ale nic není hned a budu usilovně pátrat,snad se zadaří. :P


pát 23. říj 2009 12:34:09
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
No Hanko, kdybyste měla na jaře zájem, můžu Vám orchideje od pana Koláře koupit a poslat. Jen byste si s ním přes maily domluvila jaké rostliny a za jakou cenu a já bych Vám je jen vyzvedla a poslala, to není problém. Platbu byste si dohodla s panem Kolářem nebo byste poslala peníze mě a já je předám. To je na Vás, jak chcete. Do jara je daleko, ale moje nabídka platí.
Jak jsem psala, moc toho v tuto dobu ve skleníku nekvetlo, ale něco přece jen, tak kdybyste chtěla kouknout, pan Kolář mi dovolil fotit
http://verkat.rajce.idnes.cz/Na_navsteve_u_pana_Kolare/
Mimochodem, ty první fotky jsou z Liberce, takhle to u nás vypadalo před týdnem ve čtvrtek ráno, když jsem k panu Kolářovi vyjížděla. Při návratu to bylo ještě horší

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 23. říj 2009 12:53:24
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Písnu vám do sz. :P


pát 23. říj 2009 14:13:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
wiolan, díky za tip, vzhledem k tomu, že mám od podzimu rodiče v Praze, je to zajímavá možnost, myslím, že se tam na jaře taky nasomruju :lol:


sob 24. říj 2009 19:00:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Hanko, důkazem kvality rostlin od pana Koláře je zjištění, že mi pokvete Coelogyne parishii, kterou mi oddělil. Včera jsem objevila květní stvol, skáču kolem ní radostí :lol:

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 30. říj 2009 16:43:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: