Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 13. kvě 2024 17:06:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Prodám Cattleya 250,- 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
MAR píše:
Já zase nevidím rozdíl v tom, že spousta pěstitelů má své stránky, kde otevřeně nabízí rostliny i s cenami ... takže vlastně takový malý obchod ... a to nikomu nevadí ... a někdo má zahradnictví a to je průšvih ... ale hádat se nebudu. Asi jde o to, jak dlouho měl doma někdo kytku než jí prodá ... já třeba kšeftování moc nefandím. Já kytky spíš rozdám nebo vyměním. Ale jak tu bylo zmíněno ... jde o princip.

Hřebíček na hlavičku :-) Ať má svoje stránky a prodává, může sem klidně dát odkaz. Opravdu jste nepochopil(a), o co mi od začátku šlo.


stř 30. zář 2015 11:01:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. bře 2015 16:17:10
Příspěvky: 66
Bydliště: Čeperka
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Zdenka píše:
MAR píše:
Já zase nevidím rozdíl v tom, že spousta pěstitelů má své stránky, kde otevřeně nabízí rostliny i s cenami ... takže vlastně takový malý obchod ... a to nikomu nevadí ... a někdo má zahradnictví a to je průšvih ... ale hádat se nebudu. Asi jde o to, jak dlouho měl doma někdo kytku než jí prodá ... já třeba kšeftování moc nefandím. Já kytky spíš rozdám nebo vyměním. Ale jak tu bylo zmíněno ... jde o princip.

Hřebíček na hlavičku :-) Ať má svoje stránky a prodává, může sem klidně dát odkaz. Opravdu jste nepochopil(a), o co mi od začátku šlo.


Souhlas se Zdenkou. A rozdíl v tom rozhodně vidím, ti pěstitelé nabízejí rostlinky které sami vypěstovali a né,že je někde nakoupili v nějakém velkoskladu.

_________________
h.divis@seznam.cz


stř 30. zář 2015 11:09:21
Profil

Registrován: čtv 30. říj 2014 22:21:27
Příspěvky: 40
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Tak to jsem rád že jste mi otevřeli oči :-). Už to chápu ... takže fotky ne ale odkaz ano ... prima. Už ten rozdíl chápu. A možná si ještě jednou projdu tu inzerci ... určitě jsou tam samé rostliny vypěstované ze semínka ;-). Nikdo žádnou nikdy od nikoho nekoupil ... to je jasný ... Nevím jak jsem mohl být tak slepý :-). Děkuji


stř 30. zář 2015 11:33:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. bře 2015 16:17:10
Příspěvky: 66
Bydliště: Čeperka
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
MAR píše:
A možná si ještě jednou projdu tu inzerci ... určitě jsou tam samé rostliny vypěstované ze semínka ;-). Nikdo žádnou nikdy od nikoho nekoupil ... to je jasný ... Nevím jak jsem mohl být tak slepý :-). Děkuji


Vy také všechny rostlinky které rozdáte nebo vyměníte jste vypěstoval ze semínek, určitě ne. Někde jste koupil rostlinku která se vám rozrostla a tak jste ji rozdělil a někomu nabídl nebo vyměnil, ale určitě jste je nenakoupil ve velkoskladu za účelem výdělku. To je rozdíl mezi komerčním a soukromím prodejem.
Kdyby každý kom.prodejce jsem dával své nabídky tak se nám tady z toho stane inzertní stránka(což určitě nikdo z nás nechce). Pokud tady bude pouze odkaz na její stránky, tak ten kdo chce se podívá a popřípadě si něco koupí.

_________________
h.divis@seznam.cz


stř 30. zář 2015 12:05:13
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2912
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
MAR píše:
Tak to jsem rád že jste mi otevřeli oči :-). Už to chápu ... takže fotky ne ale odkaz ano ... prima. Už ten rozdíl chápu. A možná si ještě jednou projdu tu inzerci ... určitě jsou tam samé rostliny vypěstované ze semínka ;-). Nikdo žádnou nikdy od nikoho nekoupil ... to je jasný ... Nevím jak jsem mohl být tak slepý :-). Děkuji

Vážený(á). Nějak to asi nechápete. Takže polopaticky. Většina z nás pěstuje tyto rostliny jako koně byť si ty rostliny nakoupí ale peštuje je jako koníčka pro sebe a svoje uspokojení. Paní inzerující nenakupuje rostliny pro radost z pěstování ale obratem pro další prodej. Takže už chápete ten rozdíl? Kapišto? Pěstuji tyto rostliny bezmála 35let a pouze jako koníčka. Protože mám spoustu druhů a místa málo, musím se rozdělených rostlin zbavit a nemohu si dovolit mít několik kusů od jednoho druhu právě proto, že to mám jako potěšení a ne business. Takže jak vidíte, to nemá se semínky nic společného leč markantní rozdíl tu je. Navíc toto nejsou komerční ale zájmové stránky což je také značný rozdíl. A, protože to respektuji, tak pokud něco občas nabídnu, tak ne zde ale na svých stránkách a sem dám jen odkaz na moje stránky. Nevím ale asi tak by měla vypadat slušnost a respekt k adminovi a jeho snaze o neplacenou pomoc nejen začátečníkům.


stř 30. zář 2015 12:23:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Howgh, domluvil(a) jsem.


stř 30. zář 2015 12:56:55
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Míra píše:
MAR píše:
Tak to jsem rád že jste mi otevřeli oči :-). Už to chápu ... takže fotky ne ale odkaz ano ... prima. Už ten rozdíl chápu. A možná si ještě jednou projdu tu inzerci ... určitě jsou tam samé rostliny vypěstované ze semínka ;-). Nikdo žádnou nikdy od nikoho nekoupil ... to je jasný ... Nevím jak jsem mohl být tak slepý :-). Děkuji

Vážený(á). Nějak to asi nechápete. Takže polopaticky. Většina z nás pěstuje tyto rostliny jako koně byť si ty rostliny nakoupí ale peštuje je jako koníčka pro sebe a svoje uspokojení. Paní inzerující nenakupuje rostliny pro radost z pěstování ale obratem pro další prodej. Takže už chápete ten rozdíl? Kapišto? Pěstuji tyto rostliny bezmála 35let a pouze jako koníčka. Protože mám spoustu druhů a místa málo, musím se rozdělených rostlin zbavit a nemohu si dovolit mít několik kusů od jednoho druhu právě proto, že to mám jako potěšení a ne business. Takže jak vidíte, to nemá se semínky nic společného leč markantní rozdíl tu je. Navíc toto nejsou komerční ale zájmové stránky což je také značný rozdíl. A, protože to respektuji, tak pokud něco občas nabídnu, tak ne zde ale na svých stránkách a sem dám jen odkaz na moje stránky. Nevím ale asi tak by měla vypadat slušnost a respekt k adminovi a jeho snaze o neplacenou pomoc nejen začátečníkům.

Souhlasím s Mírou...ale ,někteří z nás svoje stránky nemají,ale vědí,že na tomto foru existuje...nabídka přebytků..a pod tímto si např já a někteří ostatní představujeme,že dotyčný nabízí to,co mu při pěstování přebývá,/při přesazování,rozdělení,keiky ap/...výše ceny je pak dohodou mezi nabízejícím a kupujícím....


stř 30. zář 2015 13:09:14
Profil

Registrován: čtv 30. říj 2014 22:21:27
Příspěvky: 40
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Děkuji za vysvětlení. A gratuluji k té době pěstování rostlin. Úctyhodný čas. Takže vážený ... pro ty vzadu polopatě ... sáhodlouze a mnoha slovy jste tu vysvětlil zjevné a pochopitelné. Alespoň dokážu ocenit, že tu někdo pod návalem spravedlivého rozhořčení dokázal vyjádřit myšlenku, nicméně mne mrzí, že tolik energie bylo vynaloženo zbytečně. Já vím naprosto přesně co tím chtěli zúčasnění říct a vím naprosto přesně jak se liší komerce od nekomerce, ale pokud někdo chce na něco poukazovat a tím něco říct, tak musí nejprve zformulovat "co" chce říct a také musí argumentovat. Což se tu rozhodně nedělo ... Problémem byl inzerát paní za zahradnictví, kde nabízí rostliny. Byl to standartní inzerát s fotografiemi a s textem co rostliny stojí a pokud má někdo zájem ať napíše. Žádná reklama, žádný e-shop s tisíci položkami, prostě nic proti ničemu. Kdyby někdo nepoukázal na to, že se paní zabývá dovozem a prodejem, nikdo by nic netušil. Takových inzerátu tu může být klidně tisíc a pokud by nikdo dotyčného neznal, všichni by byli šťastní a spokojení. Někdo ale o prodávajícím věděl něco víc a informaci se podělil s ostatními. A najednou je inzerát nevhodný. I když paní v reakci řekla jak se věci mají a pokud je její tvrzení pravdivé tak za půl roku takové inzeráty podala dva ... žádné zahlcení fóra komerčními nabídkami. Navíc kdo by tedy měl rozlišit kdo má právo dát inzerát a kdo ne. Já jako majitel květinářství tedy nemám právo soukromě inzerovat? Co když prodávám v obchodě karafiáty a soukromě mám koníčka orchideje? Taky tedy nemůžu? Hm ... Jako modelový mohu uvést jeden nejmenovaný inzerát s přebytky z Malajsie ... někdo přiveze kytky, nějakou dobu je má a pak je prodá. Hm ... nevšiml jsem si žádné strhující kritiky a vlně pobouření, že vlastně někdo udělal to samé ... Myslím, že hranice mezi koníčkem či koněm a byznysem (dá se použít i počeštěný výraz) je opravdu tenká a mnohdy se prolíná. Je spousta pěstitelů pro které je pěstování zároveň byznysem a naopak. Mám osobní zkušenost, kdy mi pěstitel nabídl rostliny, které 100% nevypěstoval sám, ale že je schopen je sehnat (dovézt). A to není ojedinělý případ. A jsou to vážení pěstitelé ... mimochodem u mě tím v ceně neklesli, jen poukazuji na argument, že "co si nevypěstujem to nenabízíme".
A co jsem chtěl říct těmi semínky? Pokud to tedy nebylo někomu jasné, rád vysvětlím ... 99% z těch, kdo tu rostliny pěstuje, je od někoho nebo odněkud koupil. Takže tvrzení, že si je sám vypěstoval je tak trochu zavádějící. A to že dotyčnému rostlina narostla, že se dá rozdělit znamená, že dotyčný rostlinu dokáže pěstovat a ne že ji vypěstoval. Takže vlastně jde o to, jak dlouho dotyčný rostlinu pěstuje (což jsem mimochodem už psal o pár příspěvků výše) ... takže když si milá paní ze zahradnictví rostlinu půl roku nechá a pak z ní ustřihne pahlízu, tak ji vlastně podle zdejších kritérií vypěstovala a prodává přebytek, že? ... Hm ... zvláštní ...
Co se týče odkazu ... tak ten zabere jeden příspěvek stejně jako samotný inzerát, ale navíc ještě musím klikat někde na dalších stránkách. Mě to jako úspora času moc nepřijde, ale to je asi otázka názoru. Navíc komerční odkaz je tedy z morálního hlediska košér narozdíl od inzerátu? ... Co na to říct?
Takže když to shrnu, tak tu vlastně někomu vadí, že někdo inzeruje zde na fóru zadarmo, když je to předmět jeho podnikání a zdroj obživy (pro paní ze zahradnictví jistě významná část), když tedy pominu tu tenkou hranici některých, kteří rostliny pěstují a jejich následný prodej může být už významnější finanční položkou. V pořádku ... tak by mělo být v pravidlech jasně napsáno, kdo smí a nesmí inzerovat. Protože pokud to tak není, není vlastně co řešit. Nemusí tady pak docházet k nesmyslné debatě, která v je nakonec vlastně stejně jen mlácení prázdné slámy. Navíc si myslím, že správce fóra má dost vlastního rozumu, aby dokázal rozeznat, kdy se jedná o případ, že si někdo z fóra dělá zadarmo e-shop a kdy jde o ojedinělý inzerát. Jen na okraj bych chtěl admina také pozdravit. Uplynulo už pár let co jsme se potkali. Tohle fórum je prima záležitost a dobře že něco takového existuje :).
Omlouvám se tedy všem, jichž jsem se jakkoli dotkl, jen nemám rád, když někdo do někoho vandruje jen proto, že mu prostě vadí. A když už, tak ať se alespoň dokáže vyjádřit a rozumně argumentovat.


stř 30. zář 2015 16:11:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Smysl té diskuze poněkud nechápu. Zabývám se tvorbou tzv. kříženin (primárních hybridů) a botaniky. Zisk mě nahradí sotva 50% nákladů a tak nevím- je to komerční nebo není?? Připravuji
Renanthera citrina
C. araguaiensis x C. velutina
Laelia fidelensis
Rhyncholaelia Aristocrat (glauca x digbyana)
P. mastersianum
C. trianae v. alba Aranka Germaske x C. mossiae v. wageneri
P. sanderianum
C.lawrenceana x Schomburgkia superbiens
L. sincorana x C. dowiana v. aurea
C. araguaiensis
C. dowiana v. aurea x Sch. tibicinis
Ty poslední byly vysety letos, ty zhora budou asi na jaře. Při větším odběru prodávám levně.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 30. zář 2015 16:22:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Prodám Cattleya 250,-
Ach jo. Ten někdo jsem já. A i když mi to už přijde dost jalové, prostě se ozvat musím. Trochu mne mrzí, že se mi podsouvá něco, co jsem na mysli neměla. A ano, jsem ovlivněná tím, co už jsem zažila, kdy se ze dvou "ojedinělých inzerátů" stalo něco poněkud jiného. Jen jsem prostě chtěla, aby paní inzerující jasně deklarovala, co je zač a co má v úmyslu. Což podle mne prostě neudělala. Svou profesionalitu připustila právě až po upozornění. A myslím, že jsem se vyjádřila i poměrně srozumitelně, jak by to bylo vhodné provést. A odkaz považuju za smysluplnější právě proto, že nabídka je široká a vybírat přímo na stránkách toho kterého prodejce je prostě pohodlnější. Nechtěla jsem rozpoutat bitvu, jen mám prostě ráda, když se věci nazývají pravými jmény (nebo alespoň zavedenými přezdívkami, abych nebyla "někdo"). Konečné rozhodnutí stejně bude na adminovi. Pokud tu paní inzerentka nabídne keiku, oddělek, pochlubí se svou pěstovanou rostlinou nebo poradí s něčím, s čím si někdo rady neví, myslím, že nejen já, ale i ostatní to oceníme. Panu MAR se tímto omlouvám, že jsem nebyla dostatečně schopná vysvětlit rozdíl mezi profesionálním (komerčním) prodejcem a soukromníkem. Jistě je dobré, že mne někdo zastoupil. Od toho je diskuze diskuzí. Ostatní členové promiňte.


stř 30. zář 2015 17:32:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron