Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 1:26:54



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Pyrrosia na výměnu 
Autor Zpráva

Registrován: sob 06. říj 2012 14:09:02
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
Příspěvek Pyrrosia na výměnu
Mám jeden větší "drn" Pyrrosie hastata, už teda rozdělený, kdyby někdo měl zájem o toto kapradíčko, rád se podělím. Nejlépe bych ji vyměnil za Pyrrosia lingua kdyby někdo měl, tu už dlouho sháním.


Přílohy:
pyrroska.jpg
pyrroska.jpg [ 57.44 KiB | Zobrazeno 5112 krát ]
Poznámka: oddělený trsík
DSCF8523.jpg
DSCF8523.jpg [ 91.44 KiB | Zobrazeno 5112 krát ]
IMAG0921_resize.jpg
IMAG0921_resize.jpg [ 128.15 KiB | Zobrazeno 5112 krát ]

_________________
Milan
http://www.niwatobonsai.estranky.cz/
ned 02. čer 2013 16:05:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pyrrosia na výměnu
TAK ta je moc krásná .Ale nevím co nabídnout . Mám něco jiného snad je to ono- Pyrrosia hitotuba je obdobou jihoamer. rodu Microgramma. Má tuhý list podle toho kde je zasazena je i do velikosti.V pucláku má list menší.V tom koši z Platyceriem je list délky-22cm.Ale je to spíš plazivec.Nemám ji zasazenou zvlášť můžu ji orvat z toho koše.Vždycky se ujmula.No tak takto.ještě dodám je to opravdu tak Romča mě svého času napsal toto -také jsme něco měnili spolu a pídil se po názvu.Cituju-"Také jsem nelenil a díky p.Dr. Haagerovi, řediteli botanky v Teplicích, jsem byl správně nasměrován k určení tohoto druhu. Jde o Pyrrosia hitotuba syn. P.lingua "


Přílohy:
jaká je v pucláku.jpg
jaká je v pucláku.jpg [ 189.39 KiB | Zobrazeno 5090 krát ]
Poznámka: Pyrrosia hitotuba
1P.jpg
1P.jpg [ 195.47 KiB | Zobrazeno 5090 krát ]
ned 02. čer 2013 17:15:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 06. říj 2012 14:09:02
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
Příspěvek Re: Pyrrosia na výměnu
no to vypadá moc hezky, jak je ten list cca dlouhý v tom pucláčku? a jak se pěstuje? Co se té hastaty týče, tak někdo mi říkal že spíš sušit a já ji teda rozhodně nesuším, spíš naopak je furt pod vodou. Do mrazů je venku i -10 a na jaře jde hned zase ven i s mrazíkama, roste to jak plevel :-)

Jinak klidne vyměním, mám ji spoustu.

_________________
Milan
http://www.niwatobonsai.estranky.cz/


ned 02. čer 2013 17:21:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pyrrosia na výměnu
Jééé super no já ji mám spíš jak doprovodnou rostlinu. U střevíců i katlejí a u toho Platyceria.Takže zaleju a nechám vyschnout nějak se s ní taky nepářu.V pucláku je 8 až 10cm.


ned 02. čer 2013 17:25:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pyrrosia na výměnu
Milan Karpíšek píše:
Nejlépe bych ji vyměnil za Pyrrosia lingua kdyby někdo měl, tu už dlouho sháním.

Milane má ji v nabídce Ecuanegera ale fotku na netu nemají prý ;) normální formy Pyrrosia lingua mají jednoduché, celé, špičaté vějířovité listy, které jsou poměrně tuhé.Víš jak by měla vypadat ?Asi tak.Snad je mrazuvzdorná proto ji možná sháníš. Mají ještě Pyrrosia porosa,Pyrrosia rugosa-ta by snad měla být delší listem.


stř 05. úno 2014 12:03:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pyrrosia na výměnu
Ještě to upřesním trochu-Pyrrosia lingua je druhem rostoucím i mimo tropické oblasti až do výšky 2500m.n.m.Roste častěji na skalách než jako epifyt někdy i na zemi.Listy pergamenové tuhé mohou být i nepravidelně zubaté a teď to nejlepší délka listu je od 30-prý až 50cm.Při dobrých světelných podmínkách je barva listu tmavě zelená až hnědozelená.Tak to já se těším. Přivezu si ještě P.rugosa uvidím jak budou rozrostlý protože se něco stane jako doprovod k pafíčkům. :)
A tahle je taky dobrá Pyrrosia polydactyla údajně nejatraktivnější druh tohoto rodu.Listy tuhé .Patří mezi tzv.humusové kapradiny pěstování v děrovaných miskách se substrátem .Jedna teda zvláštnost :roll: prý velice přitahuje vlnatky takže kontrola rubu listu nutná. Červec se na tuto kapradinu přímo soustřeďuje.

http://tcf.bh.cornell.edu/imgs/robbin/r ... _7622.html


ned 16. úno 2014 16:31:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron