Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 18:06:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Prodej Pleionek 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Prodej Pleionek
Tak jsem se dnes zase rozčílil ...
Jedna nejmenovaná česká "firma" nabízí pahlízky pleionek Iana Butterfielda z jeho letošního katalogu, za ceny o více než 100% vyšší :shock: :twisted:
Dokonce nabízí rostliny, kterých Ian uvolnil do letošního prodeje jen několik kusů a nikde jinde nežli u něho se nedají sehnat :twisted:
Po dohodě s Ianem přikládám odkaz na stránky Maren Talbotové, kde naleznete jeho letošní katalog a můžete si rostliny objednat přímo od něho, nebo alespoň porovnat ceny překupníků.
http://www.heritageorchids.co.uk/Butter ... 3-2014.pdf
Nechci nikomu kazit obchody, ale takovéto jednání nme neskutečně s..., zvláště, když se dotýká mých přátel.
K.


stř 23. říj 2013 14:50:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Dobrý den. Karle je jistě chvályhodné, že se snažíte myslet na své přátele, ale bylo by dobré dát i kontakt na tu tzv. zlou firmu, aby bylo možné porovnání. Jinak mi přízpěvek připadá spíš jako nekonkretní výkřik ve stylu mnohých předvolebních hesel.


stř 23. říj 2013 16:31:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Pavle, necháme to jak to je. Úplně bude stačit, když dám tuto možnost porovnat si ceny a když se pan prodejce, který mimochoden navštěvuje očas i toto forum, chytí za nos. ;)


stř 23. říj 2013 18:33:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
No ale to je právě ono. Vy tu možnost nedáváte. Ale nechme to být, respektuji Vaše rozhodnutí.


stř 23. říj 2013 18:36:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Ahoj Karle, tak jsem si prošel obě nabídky, pár cen z primárního katalogu přepočítal a na žádnou cenu, která by překračovala 100% původní nabídky nenalezl. U velmi drahých kusů mi to vychází na přirážku odhadem 30% u drahých kusů po cca 80% u levnějších (tedy pokud se oba díváme na stejného prodejce, což ale předpokládám, zase tolik jich u nás není). Pokud například porovnám ceny cypripedií z velkoobchodů s cenami v mnohých evropských nurseries je 50 až 100% naprosto běžný rabat. A tak vlastně nechápu, v čem vidíš problém? Dotyčný vzal oficiální, veřejně dostupnou nabídku, "něco" přihodil pro sebe a nabídl případným českým zájemcům. Samozřejmě, může v tom být spousta ALE, ale já v tom zatím nevidím nic nasr...ní hodného ;) . Každopádně ale díky za primární zdroj. Pokud by někdo uvažoval o větším nákupu, jistě by se oplatilo, brát přímo u zdroje.
Hezký den
Pavel


stř 23. říj 2013 20:31:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
No, mě to tedy vychází při kurzu libry 31 Kč u více než poloviny položek 105%, ale primárně mi vadí právě tak vysoký rabat. V Anglii platí, že školky většinou neprodávají dalším anglickým zahradnickým firmám, ale jen konečným zákazníkům, chápu, že u nás je situace jiná a to je právě to co mě štve a proto jsem dal odkaz na Ianův katalog.
K.


stř 23. říj 2013 20:57:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Chtě nechtě musím ještě do této diskuse vztoupit. Karle, je přece úplně jedno za kolik kdo co prodává. V době internetu je docela snadno dohledatelné,zda někdo nemá v nabídce příznivější ceny za to samé zboží. A, mimochodem, i v Anglii jsou určitě zahradní centra, která nepěstují ale nakupují a i zavedené školky, krom své produkce, jistě nabízí i rostliny vypěstované v jiných podnicích. Přece nikdo nemá takovou kapacitu a podmínky, aby dokázal produkovat všechno. Naopak zákazníci chtějí co nejširší sortiment. A uspokojit zákazníka chtějí jistě i v Anglii. I tam je slovo živnost odvozeno od slova živiti se.


stř 23. říj 2013 21:42:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Karle, pořád mi vrtají hlavou Tvoje závěry ohledně velikosti rabatu. Nedalo mi to a prošel jsem je všechny. Přes 100% jsem se dostal jen v 6 položek (jedná se o ty nejlevnější 3 a 4 librové). V průměru mi to vychází na nějakých 60%.
Co se prodejních zvyklostí u anglických školkařů, tak tam nemám nejmenší informace, ale jak zmínil zahradník, zdá se mi přinejmenším zvláštní, že by školky nepřeprodávaly svoje výpěstky obchodníkům a dalším firmám. Vžyť na tom přece obchod vždycky stál a myslím si, že bude stát i dál. Jeden umí pěstovat a jiný zase prodávat. Obvykle tyhle dvě věci moc dohromady nejdou.
Hezký den
Pavel


stř 23. říj 2013 22:32:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Prodej Pleionek
Já se také nedohaduji o salátech nebo maceškách. V žádném Anglickém marketu jsem za ta léta neviděl prodávat jedinou pleionku ;)
Za to vyřizuji téměř denně požadavky anglických prodejců na velkoobchodní dodávky rostlin, protože u nich je prostě nekoupí.


stř 23. říj 2013 22:47:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: