Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 0:56:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze 
Autor Zpráva

Registrován: ned 05. dub 2009 10:16:09
Příspěvky: 3
Příspěvek Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Ahoj domácí pěstitelé orchidejek,
dnes jsem navštívil krásnou výstavu orchidejí v Českých Budějovicích kde měli orchideje všech barev a velikostí. Objevil jsem zde českého výrobce dělených Klima váz a získaný kontakt na něj Vám posílám, http://www.orchidejshop.cz

p.s.: přeji hodně úspěchů v pěstování orchidejí, Michal


Přílohy:
Poznámka: dělená Klima váza
dělená klima váza.jpg
dělená klima váza.jpg [ 37.86 KiB | Zobrazeno 6120 krát ]
ned 05. dub 2009 10:51:31
Profil

Registrován: ned 05. dub 2009 10:16:09
Příspěvky: 3
Příspěvek Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Ahoj domácí pěstitelé orchidejek,
dnes jsem navštívil krásnou výstavu orchidejí v Českých Budějovicích kde měli orchideje všech barev a velikostí. Objevil jsem zde českého výrobce dělených Klima váz a získaný kontakt na něj Vám posílám, http://www.orchidejshop.cz

p.s.: přeji hodně úspěchů v pěstování orchidejí, Michal


ned 05. dub 2009 11:18:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Já nebudu hlasovat, protože se mi zdá, že varianty možných odpovědí nejsou správně položeny. Chybí mi tu také zcela negativní vyjádření a to ve smyslu praktičnosti tohoto způsobu pěstování. Podle mého názoru je tu nebezpečí, že při bujnějším růstu kořenového systému muže dojít k problému s nebezpečím ulámání kořenů ato při přesazování. Tato váza je sice dělena na dva díly ale přesto se mi zdá hrdlo jako velmi úzké. Dále by mně zajímalo zda existují i různé velikosti, to není nikde uvedeno. :!: Je to sice můj subjektivní názor, který je nepřesný z důvodu neznalosti této vázy v praxi, ale pro obecné pěstování orchidejí se mi jeví jako nezpůsobilé.(minimálně nevhodné) :!: :!:

_________________
Ať se daří.


Naposledy upravil Radek dne ned 05. dub 2009 21:59:42, celkově upraveno 1



ned 05. dub 2009 20:30:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Jak jsem se zmínila jinde, nesdílím toto nadšení pro módní hit, jsem spíš konzervativní, takže si počkám, až jak se to osvědčí. Snad by to opravdu mohlo najít uplatnění pro ty, co chtějí mít phalenops v suchém paneláku a nedaří se jim jinak docílit potřebné vlhkosti, ale kdybych čekala s přesazením, až bude ze substrátu mazlavá zelená kaše, tak by ta kytka zaručeně zdechla. Taky by mně zajímalo, jak to vyřeší s hnojením, resp. se zasolením kořenů, když není možnost jak to důkladně bezpečně propláchnout. A znovu tvrdím, že ta cena je přemrštěná, výrobní hodnota bude nějakých 50Kč.No, budoucnost ukáže. ;)


ned 05. dub 2009 21:35:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Katko, Váš názor se mi zdá jako střízlivý. Je několik PROTI, které mluví proto, být v tomto ohledu opatrnější. Zaprvé, i příslušenství k pěstování třeba zrovna orchidejí podléhá módě což může být i tento náš případ. Zadruhé, je zbytečné okamžitě jakmile se objeví "zaručeně převratná novinka" si ji hned běžet koupit. Toto zase podléhá marketingové strategii, kdy se samozřejmě prodejce snaží co nejvíce prodat. Za další, by se měl člověk držet svých osvědčených praktik a né bezhlavě věřit, že se bez tohoto a tohoto neobejde. :!: Ne, já se vůbec nebráním něčemu novému, ale ůplně mě (jak říká jedna naše "oblíbená reklama") irituje když se objeví něco takového jako je tato "váza" kde je evidentní, že na prvním místo je upřednostňován komerční zisk před pravdivou praktickou využitelností. :!: :!: :!:

_________________
Ať se daří.


ned 05. dub 2009 22:22:11
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Dle mého jsou tyhle klima vázy nesmysl. Jendak generace pěstovaly kytky v košíkách a hliněných květináčích, a že jim to fungovalo(a bylo to hezké), a druhak pěstovat něco v průhledným plastu mi příjde fakt trapně neestetické. Někdo si chce asi nahrabat na tom že jsou orchideje módní, ale opravdu k úspěšnému pěstování jsou tyhle kraviny naprosto zbytečné.
Argumenty typu "nevyzkoušels nevíš" neberu:-)
Karlos


pát 10. dub 2009 7:32:12
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Souhlasím s Karlosem, příroda je příroda.....


pát 10. dub 2009 8:21:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Napsaly jste to velmi výstižně,taky si to myslím a přidám snad ještě,že kolik takových váz by se vešlo třeba na okenní parapet,kde se snážíme našporovat,co nejvíc místa.Taky kořeny potřebují luft,myslím,že by jim tam v té bani nebylo dvakrát nejlíp.Tak snad by se hodily někde do nějaké vily,kde je hodně místa,mě se taky tento způsob pěstování nelíbí. :cry:


pát 10. dub 2009 8:26:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Jak pěstovat orchideje v dělené Klima váze
Také jsem byla na výstavě v Č.Budějovicích a tudíš jsem klimavázu viděla na vlastní oči.Mě osobně se tato novinka vůbec nelíbí.Váza nemá žádný odtok a orchidej se tam vkládá i se substrátem,takže i estetika je pryč.


pát 10. dub 2009 20:09:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: