Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 4:24:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
 webovky 
Autor Zpráva

Registrován: ned 05. pro 2010 17:36:24
Příspěvky: 135
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: webovky
jana23 píše:
Na tyto stránky jsem se tu už ptala. Mám objednané dvě rostliny. Pán psal, že do Německa pojede pravděpodobně v půlce února. Bude záležet na počasí.


Já mám objednanou jednu a včera mi taky psal že musím vydržet do půlky února. Jen bych se chtěla ještě zeptat jaké kdo s ním máte zkušenosti

_________________
Mějte se sluníčkově Renča


pát 28. led 2011 14:03:34
Profil

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: webovky
Míra píše:
Nevím, ale pokud jde o květuschopné rostliny, tak nevidím přemrštěnost cen. Jako v baumaxu to není. Tam koupíte orchidea mix ale tady jsou se jmény, což zvyšuje jejich cenu. Na to je potřeba si zvyknout. Ceny jsou obdobné jako všude v zahraničí.


Já teda nevím ,ale ty ceny jsou tam přemrštěný . Sic tu kytku chci ale vocaď pocaď .V zahraničí se dá koupit levněji hlavně pokud je toho víc nebo se tam jede. Díval jsem se jen na Gongory a 650 bych jim fakt nedal i kdybych tu kytku moooc chtěl. Valnou většinu Gongor co mám mám z německa a cena nepřelezla 14 € což je +- 350 .Takže tak


pát 28. led 2011 17:00:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: webovky
To je o tom, jaký kdo má možnosti. Většina německejch firem má poštovný +/- 18eur, obvykle se platí i za převod bance. Cesta a vstup na Dráždanskou výstavu něco stojí, směna peněz taky. Navíc každej tu možnost jet tam nemá. Přepočítávala jsem si cenu u Schwertera odkud rostliny pocházejí a vyjde to podobně. Aspon u rostlin, které zajímají mě. Reklamace tu bude taky asi jednodušší než rostlinky posílat zpátky do ciziny.


pát 28. led 2011 17:10:16
Profil ICQ

Registrován: stř 24. lis 2010 17:51:48
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: webovky
Přesně tak, berou ty kytky od Schwertera a je tu výhoda, že si pro ně jedou osobně. Loni jsme si od něho nechávali poslat orchideje a když jsem to přepočítala a porovnala tak je tato nabídka určitě výhodnější. A ty Gongory má Schwerter za 19.95 eur


pát 28. led 2011 17:20:26
Profil

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: webovky
kajmii píše:
To je o tom, jaký kdo má možnosti. Většina německejch firem má poštovný +/- 18eur, obvykle se platí i za převod bance. Cesta a vstup na Dráždanskou výstavu něco stojí, směna peněz taky. Navíc každej tu možnost jet tam nemá. Přepočítávala jsem si cenu u Schwertera odkud rostliny pocházejí a vyjde to podobně. Aspon u rostlin, které zajímají mě. Reklamace tu bude taky asi jednodušší než rostlinky posílat zpátky do ciziny.


To je otázka najít si toho prodejce s dobrejma cenama . A taky objednávka ,objednávat po jedný kytce je blbost. u deseti kytek je poštovné de facto 18 : 10 .tak se jedna kytka prodraží pouze o 1,8 €. To vše ovšem záleží na úvaze každého . Pokud jim někdo ty peníze za to dá jeho věc.


pát 28. led 2011 17:22:47
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: webovky
Já to beru tak, že je dobře, že se v Čechách objevil někdo další. Je jasný, že pokud udělá víc lidí vetší objednávku v Německu, vyjde to určitě levněji, ale pokud chci třeba jen jednu - z důvodu omezených možností místa, tak si myslím, že pokud to budou kvalitní rostliny, tak ta cena není zase tak přemrštěná. Zatím mám pocit, že jediný kdo prodává přes net a má normální ceny je Lukscheiter. Ludo má taky u některých druhů začně přemrštěné ceny, alespoň na můj vkus a přesto u něj taky nakupuju, jako spousta jiných.


pát 28. led 2011 22:12:47
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: webovky
Minimoa píše:
Míra píše:
Nevím, ale pokud jde o květuschopné rostliny, tak nevidím přemrštěnost cen. Jako v baumaxu to není. Tam koupíte orchidea mix ale tady jsou se jmény, což zvyšuje jejich cenu. Na to je potřeba si zvyknout. Ceny jsou obdobné jako všude v zahraničí.


Já teda nevím ,ale ty ceny jsou tam přemrštěný . Sic tu kytku chci ale vocaď pocaď .V zahraničí se dá koupit levněji hlavně pokud je toho víc nebo se tam jede. Díval jsem se jen na Gongory a 650 bych jim fakt nedal i kdybych tu kytku moooc chtěl. Valnou většinu Gongor co mám mám z německa a cena nepřelezla 14 € což je +- 350 .Takže tak

Ale například Schwerter počítá 35 Euro za nanipulaci a zaslání. Nikdo nedá nic zadarmo. Ano kytky jsou přijatelné ale poštovné ne. Je potřeba velké množství rostlin aby se to vyplatilo. I Ecuagenera chce 66 dolarů za to,,že to doveze. Lidi uvědomte si, že každý obchod něco stojí a nikdo nechce prodělat. Pokud chcete levné věci, nakupujte v Baumaxu a to křížence a ještě bezejmenné. Chcete- li kvalitní rostliny a s názvem, vyrovnejte se z cenovou relací. Musíte se rozhodnout co chcete!! Zapomeňte na to, že koupíte Mercedes za cenu Trabanta.


pát 28. led 2011 23:15:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: webovky
Od Ecuagenery čekáme na jaře zásilku. Účtují 30US poštovné, 20% přirážku a odečítají slevu 10%. Průměrně vyjde rostlina na 350 Kč (ceny objednaných rostlin v katalogu mezi 10-35US). Toť aktuální údaje.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 28. led 2011 23:42:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: webovky
Mě to tedy nepřijde vůbec drahé, mám objednaných ,,zatím´´ 5 rostlin samou botaniku a i s poštovným se do 400,- kč v pohodě vejdu a nemusím se o nic starat. A pokud navíc rostliny budou v super stavu a to určitě budou vzhledem k pracovnímu působení majitele obchodu nevidím žádný problém.


sob 29. led 2011 7:56:34
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: webovky
A ještě k cenám u Schwertera. Také u něj hodně nakupuji a nemůžete porovnávat ceny, pokud nevíte velikost rostlin. Schwerter mi také poskytl seznam rostlin z jeho pěstíren. Tam jsou ceny od 5 Euro ale jsou to rostliny malé, kde budete čekat 5-6 let na květy. Dospělá rostlina stojí daleko více. Takže porovnávání cen třebas těch Gongor je možné jen tehdy, pokud porovnáme i velikost rostlin. Dospělá bude stát daleko víc než mladá rostlinka. A ještě něco. Letos mne v jeho seznamu nic nezaujalo až na jednu rostlinu. Požádal jsem je, aby mi napsali cenu poštovného. Odpověděli mi, že mají smlouvu pouze s přepravní službou a ničím jiným neposílají tedy vždy 35 Euro za přepravu. V mém případě by se to tedy nevyplatilo. Rostlina by stála 12,95 a přeprava 35. Tady se Vás musí dát více dohromady a udělat velký nákup, pak to vyjde dobře.


sob 29. led 2011 11:25:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: