Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:32:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 FATA MORGANA 2010 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
To jsme se tam ráno mohly míjet :lol: s holkou jsme tam dorazily krátce po deváté a dobrý, k poledni už se tam nedalo hnout, tak jsme vypadly, k Ludovi jsem se ani neproboxovala, jen jsem mávla na Věru aby mi hodila pytlíky se substrátem :roll: a doufala, že mně lidi nesežerou :lol:
A u pana Dvořáka jsem zalovila phal. pulchra, maxillarii schunkeanu a dendrobium bellatulum, všechno vypadají pěkné rostlinky. PET flašky sice nemusím, ale dceři se to líbilo.


sob 13. bře 2010 21:59:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 31. srp 2009 20:34:43
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Tay jsem dnes absolvoval hned dvě masové akce naráz. Nejprve Živá Exotika, podařený nákup: Phalenopsis lobii flava (krásný, kvetoucí jedinec) a Encyclia vitellina. Poté Botanická. Hodně lidí, ale líbilo se. Člověk poznal zase něco nového a z té jsem si odvezl Dendrobium unicum (nějaký typ z Vietnamu, má pahlízy cca 1,5 cm vysoké-vůbec se nepodobá tomu tradičnímu D. unicum) a poté Phragmipedium wallisii x caudatum :D Takže spokojenost.

_________________
http://myorchids.jalbum.net/orchids/


sob 13. bře 2010 22:03:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Honzo, to unicum je moc pěkné, taky jsem ho okukovala a má pěkně nasazeno na kvetení. Gratuluji k nákupu.


sob 13. bře 2010 22:46:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
no ja tam byl uz na vystave nekolikrat.nekdy se mi libilo nekdy ne.pred rokem to nebylo nic moc a kamose to dost sklamalo a ted tam uz nikdo nechce. no ale rozhodl jsem se ze zitra rano tam vyrazim. jsem zvedavy. monachicu budu mit taky tak mne to zajima. do drazdan mi ji taky dovezou s kvetama,uz mi to potvrdili :-) tak chci videt na co se mam tesit. na co se ale netesim jsou ty fronty, ja to proste nemam rad.zitra napisu jak se mi to libilo.
Teta píše:
miro píše:
no po tom co tady ctu nemam ani chut do te botanicke vyrazit.prijde mi to zasa jen takova hra na neco...



Miro, zvaž to - já taky nemám ráda návaly, ale tady se mi líbilo. Pofotila jsem si, takže spokojenost. U pána, co prodávala botaniku, jsem nakoupila (ač jsem si říkala, že tentokrát opravdu NIC!!!! - neodolala jsem). Setkala jsem se tam i s Ivčou, s tou jsem pak absolvovala "tour" po prodejním skleníku dole. Tam to bylo docela nahňácaný. Ale zase prodejce za to asi nemůže, protože to je normálně skleník, který není určen na takovouhle akci. Takže ty slepý uličky tam jsou, a nejde s tím nic dělat. Ale aspoň jsme si krokem hlemýždím prošly kolem všech polic a viděly, co mají. Líbilo se nám to, Ivča si tam koupila krásný Dendrobko - nobile hybrid. Něco měli na můj vkus drahý, něco akorát ceny, a něco zase levnější. Já jsem tam nakonec taky ještě malýho prcka objevila, co se mi líbil. Je to lepší, když s tebou někdo je. Je pravda, že sama bych tam asi do té tlačenice nešla, ale lidi byli fajn, nikdo neprudil, když jsi se někde potřeboval protáhnout a odejít, tak se snažili vyjít vstříc. A v těch kabátech to opravdu byl občas problém. Jinak Věrka makala jak barevná, jen jsme s ní prohodily pár slov. Nebyla možnost více.
A co se sortimentu týče - měli tu hodně hybridů, které sice mají třeba v baumaxech a podobných krámech, ale zase byly poměrně pěkný. A spousta lidí, co šla na výstavu, takovýhle sortiment taky očekávala. Takže myslím, že budou mít dobrou prodejní akci. Jó - mít více peněž, určitě bych odcházela s nějakou Vandou. Ty byly luxusní, ale ceny taky - ta, co se mi líbila - 3 květní stvoly, krásný kořeny - 1200,-. Ale zase ty 3 květní stvoly, že....Takže v tomto případě si myslím, že nebylo předraženo. Jen už nebylo za co....
Takže asi tak. Je to jen na tobě, jaký pocit z toho budeš mít, s jakou náladou tam pojedeš. Když si vezmeš sebou kámoše, tak to určitě bude bezva výlet.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 13. bře 2010 23:08:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Tak to ti miro doporučuji tam být kolem půl devátý- třičtvrtě na devět. To byla fronta max. o dvaceti lidech. Když jsme odcházeli, uvnitř už se nedalo pohybovat a venku byl neuvěřitelný štrůdl lidí. Sešli jsme do zásobních skleníků, kde prodává Terra koruna a také jakž takž prázdno. No když jsme odcházeli, tak se tam opět nedalo pohybovat. Jak někdo psal, že lidi byli seriózní, že se netlačili, tak to nemohu potvrdit, málem jsem se tam i pohádal, jak někteří dokáží být neurvalí. Ale něco jsem pokoupil, i když ne úplně co jsem si přál, protože to tam s sebou neměli.... :cry: :cry:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 14. bře 2010 0:20:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Tak když to mám od mámy kousek, tak jsem tam sjela ještě dneska ráno jen do zázemí a ulovila ještě phal. cornu cervi red "red star", phal. equestris alba a maxillarii tenuifolii. Měla jsem aspoň čas pozdravit Věru a v klidu to tam prolézt, Když jsem v deset lezla nahoru do lesoparku, už tam byly procesí lidí, takže se obávám, že tam Mira dneska ušlapou :lol: uvidíme večer, jestli se ozve, jak to přežil, ale snad ho odškodní pohled na krásný střapec zářivě žlutého dendrobium densiflorum a několik rostlinek renanthery monachicy a krásných sophronitid atd. Ty vitríny měli letos opravdu pěkné.


ned 14. bře 2010 12:27:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
já včera také stíhala exotiku i fata morganu-do té jsme se dostali po poledni a fronta už byla řádná, ale šlo to rychle..je fakt, že někteří jedinci pro foto by květy olámali, lidi ušlapali......je to hezké, mně se líbili netopýři :-D já koupila jen paphiopedilum parishii u p.Dvořáka :) dolů do prodejního skleníku jsme to vzdali, to už bych s nervíkama asi nevydržela...


ned 14. bře 2010 13:30:48
Profil

Registrován: pon 31. srp 2009 20:34:43
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
EvaJ: Jo jo, už má nasazeno, takže lehce rosit? Nebo ještě sušit?

_________________
http://myorchids.jalbum.net/orchids/


ned 14. bře 2010 14:27:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Tak, každý má svůj názor. Byla jsem docela zklamaná z výstavy. A taky plasty nemusím. A prodejní, no míň místa si už pořídit nemohli. Měli by počítat s tím množstvím lidí. Byla jsem v sobotu kolem poledne, odpoledne si myslím, že už bylo polámaných dost kytek. Na botaniku si netroufám, ale něco by mě i zajímalo. A s cenama, to fakt bylo někdy zvláštní. Ale, jak jsem řekla, každý má jiný požadavky. Já bych brala větší pohodu.


ned 14. bře 2010 17:28:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
JanMazac píše:
EvaJ: Jo jo, už má nasazeno, takže lehce rosit? Nebo ještě sušit?

záleží, kde je umístěné, pokud rosit, tak opravdu jen tak náznakem, spíš jakoby zvlhčit vzduch okolo.


ned 14. bře 2010 18:22:06
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: