Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23. dub 2024 17:35:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
 FATA MORGANA 2010 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. čer 2009 9:09:29
Příspěvky: 95
Bydliště: Okres Praha-východ
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Taky jsem tam dnes byla, co se týče prodeje v zásobním skleníku tak zmatek na zmatek a ceny v tom zmatku co koho napadne. Brala jsem Phal. Karin Aloha, neb mám ráda žlutou a bílé nobilko s tmavým okem. Fronta a strkanice v úzkých uličkách, přede mnou stály dvě paní - kamarádky se stejným phalem, první ho měla za 350, druhá za 420 a když se ozvala, tak prodejce potvrdil cenu 450. Za to jsem ho měla já, ale zase jsem měla o 100 levnější nobilko. Cenovky jsou holt jen někde a evidentně pravá ruka neví co dělá levá.
No přeji dobrý nákup a okoukněte si ceny. Fotky přidám později.


pát 12. bře 2010 21:20:22
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
EvaJ píše:
přivezla jsem si 4 kousky - Den. cuthbersonii sv.fialové, Den. alaticaulinum, Coel. mooreana a Coel. assamica. Kromě té poslední jsem je měla zamluvené u prodejce, který prodává v meziprostoru do studeného skleníku. A tu poslední jsem u něj objevila v přepravkách, když jsem mu prohrabávala, co že všechno má :lol: :lol: Z té jsem opravdu nadšená. U Luda jsem nebyla, ten prodává v zásobním skleníku.


Teď na to koukám a tu C. assamicu tam má ve větším množství? Tu hledám už nějakou dobu. No doufám, že zítra už nebude fuč. Takovej kup a za kolik pak jí má?????

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 12. bře 2010 22:38:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
olaw píše:
EvaJ píše:
přivezla jsem si 4 kousky - Den. cuthbersonii sv.fialové, Den. alaticaulinum, Coel. mooreana a Coel. assamica. Kromě té poslední jsem je měla zamluvené u prodejce, který prodává v meziprostoru do studeného skleníku. A tu poslední jsem u něj objevila v přepravkách, když jsem mu prohrabávala, co že všechno má :lol: :lol: Z té jsem opravdu nadšená. U Luda jsem nebyla, ten prodává v zásobním skleníku.


Teď na to koukám a tu C. assamicu tam má ve větším množství? Tu hledám už nějakou dobu. No doufám, že zítra už nebude fuč. Takovej kup a za kolik pak jí má?????


olaw, nevím, ale je to pěstitel, ne masový prodejce, takže možná byla jediná.


sob 13. bře 2010 9:08:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
no po tom co tady ctu nemam ani chut do te botanicke vyrazit.prijde mi to zasa jen takova hra na neco...

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 13. bře 2010 13:28:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
miro píše:
no po tom co tady ctu nemam ani chut do te botanicke vyrazit.prijde mi to zasa jen takova hra na neco...

Miro, hra to není, pokud jsi ve Fata Morganě nebyl, tak stojí za shlédnutí. A pokud chceš něco koupit, tak si určitě vybereš. Záleží, co očekáváš. Ale vidět třeba Renantheru monachicu v květu stojí určitě za to.


sob 13. bře 2010 17:20:41
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Miro, nejdřív mi přišlo, že jeli narychlo nakoupit do Hornbachu :lol: :lol: :lol:. Ale ty vitríny za to určitě stojí, jen škoda, že to bylo zaměřené spíš na epifytní orchideje a zástupci terestrických mi tam poněkud chyběli. Jinak je to moc pěkné. Mají tam i docela staré kusy rostlin, takže si člověk dokáže představit, jak ho ty jeho vystěhují z baráku :lol: :lol:. Jo a koupil jsem si Restrepia cymbula, Restrepia antennifera, Leptotes bicolor. Samý prcky. Jinak lidu, že si člověk nemohl ani vybrat. Každopádně co mě naštvalo je to, že botanická nasadila prodejcům vysoké nájmy, takže se tam objevili všehovšudy dva prodejci, což je dost do nebe volající :evil: :evil: :evil: :evil: A teď jsem zjistil, že moje Restrepia antennifera není ta, za kterou se považuje :evil: :evil: :evil:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 13. bře 2010 18:17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
miro píše:
no po tom co tady ctu nemam ani chut do te botanicke vyrazit.prijde mi to zasa jen takova hra na neco...



Miro, zvaž to - já taky nemám ráda návaly, ale tady se mi líbilo. Pofotila jsem si, takže spokojenost. U pána, co prodávala botaniku, jsem nakoupila (ač jsem si říkala, že tentokrát opravdu NIC!!!! - neodolala jsem). Setkala jsem se tam i s Ivčou, s tou jsem pak absolvovala "tour" po prodejním skleníku dole. Tam to bylo docela nahňácaný. Ale zase prodejce za to asi nemůže, protože to je normálně skleník, který není určen na takovouhle akci. Takže ty slepý uličky tam jsou, a nejde s tím nic dělat. Ale aspoň jsme si krokem hlemýždím prošly kolem všech polic a viděly, co mají. Líbilo se nám to, Ivča si tam koupila krásný Dendrobko - nobile hybrid. Něco měli na můj vkus drahý, něco akorát ceny, a něco zase levnější. Já jsem tam nakonec taky ještě malýho prcka objevila, co se mi líbil. Je to lepší, když s tebou někdo je. Je pravda, že sama bych tam asi do té tlačenice nešla, ale lidi byli fajn, nikdo neprudil, když jsi se někde potřeboval protáhnout a odejít, tak se snažili vyjít vstříc. A v těch kabátech to opravdu byl občas problém. Jinak Věrka makala jak barevná, jen jsme s ní prohodily pár slov. Nebyla možnost více.
A co se sortimentu týče - měli tu hodně hybridů, které sice mají třeba v baumaxech a podobných krámech, ale zase byly poměrně pěkný. A spousta lidí, co šla na výstavu, takovýhle sortiment taky očekávala. Takže myslím, že budou mít dobrou prodejní akci. Jó - mít více peněž, určitě bych odcházela s nějakou Vandou. Ty byly luxusní, ale ceny taky - ta, co se mi líbila - 3 květní stvoly, krásný kořeny - 1200,-. Ale zase ty 3 květní stvoly, že....Takže v tomto případě si myslím, že nebylo předraženo. Jen už nebylo za co....
Takže asi tak. Je to jen na tobě, jaký pocit z toho budeš mít, s jakou náladou tam pojedeš. Když si vezmeš sebou kámoše, tak to určitě bude bezva výlet.


sob 13. bře 2010 20:18:41
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Taky si myslím a ty vandy tam měli i za 650,- ale pouze hybridní, nic pro mě...

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 13. bře 2010 20:27:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
olaw píše:
Taky si myslím a ty vandy tam měli i za 650,- ale pouze hybridní, nic pro mě...



To měli, to máš pravdu. Ale já už neměla ani těch 650,-. Takže bylo celkem jedno, jestli se mi líbí nejdražší, nebo nejlevnější. Koupila jsem si prcka za 150,- - Dendrobium primulinum. Tak snad vydrží. Je to fakt minísek.


sob 13. bře 2010 20:48:31
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: FATA MORGANA 2010
Výstava jakžtakž, ty vitríny byly krásný a kvetoucí Renanthera fakt stojí za to. Byla jsem tam dnes ráno, takže lidí ještě moc nebylo, v poledne to bylo už horší. Co se týče Terry Koruny to byla hrůza, hybridy za dost vysoký ceny a co se týče botaniky, kterou jsem si ve čtvrtek objednávala telefonicky, tak to bylo ještě horší. Nejdřív to vypadalo, že si nic neodvezu. Mariana tvrdila, že nic z toho co jsem chtěla, nemá. Nakonec to Věra našla - měla totiž úžasný přehled o tom co tam mají. Tímto jí děkuji. Takže nakonec spokojenost. Ulovila jsem:
Phalaenopsis lobbii
Phalaenopsis amboinensis
Cycnoches chlorochilon
Chtěla jsem ještě jednu Renantheru a tu jsem bohužel nenašly.


sob 13. bře 2010 21:26:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron