Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:29:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Drážďany 2019 
Autor Zpráva

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Drážďany 2019
Také jsem účastník té objednávky. Jak píše pan Klát,,cena byla směšná",nebo prostě taková jaká byla a tak jsem krátce po objednávce psal prodejci. Požádal jsem ho o informaci o velikostech rostlin. Odpovědi jsem se nedočkal,trochu mne to mrzelo. Ve čtvrtek,když jsme přijeli na výstavu,tak jsem vyhledal onoho prodejce a pokukoval jaké prodává Paphiopedila. No nebyl jsem moc nadšen. O to bylo větší překvapení,když jsem rozbalil bednu,jak krásné a veliké rostliny nám přivezli. Že nepřivezli dvě objednané rostliny mne potom až tak nemrzelo. Hned druhý den jsem je zasadil do nového substrátu a nyní už budu jen čekat,jak si zvyknou na nový domov a doufám,že i zdárně porostou.


ned 31. bře 2019 19:13:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Drážďany 2019
Komunikace s nimi byla obtížná. Fakturu neposlali ani po urgenci a přebírání rostlin bylo stresující. No, konec dobrý, všechno dobré. Teď jak to vykvete:http://www.orchid.or.jp/orchid/people/tanaka/orchid/org/newpaph6.html

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 31. bře 2019 20:15:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Drážďany 2019
Vlastně jsem si vzpomněl,že když byla výstava orchidejí v roce 2018 ve Vídni v Botanické zahradě,tak tam jedna firma prodávala květuschopné Paphiopedilum anitum za 200 euro. Bylo bez květního stvolu,ani náznak tam nebyl. Sice větší než ta,co jsem koupil,ale ne zas o moc. Pak tam ta stejná firma prodávala Paphiopedilum Woessner Black Wings (P. anitum x P. rothschildianum) s květním stvolem za 150 euro. Příští rok bych si podobnou koupi klidně nechal líbit. Třeba se opět ozvou. Všem pěstitelům přeji zdárný a bezproblémový růst. Kdy by mělo nastat první kvetení si netroufám říct.


pon 01. dub 2019 19:33:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: