Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 7:01:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Drážďany 2018 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Nepříjemné je že má mrznout. Ráno -8 a po setmění určitě zas. Zavazadlový prostor pod autobusem není vytápěný a koupené kytky by tam mohly zmrznout nebo aspoň nastydnout (to je pak někdy jejich pomalá smrt)

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. bře 2018 1:23:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Ty mrazy snad trochu povolí. Každopádně kytky si beru vždy do autobusu. Do zavazadlového prostoru bych je nikdy nedal. Nemám jich mnoho :)


stř 21. bře 2018 0:53:11
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Nedá mi to a musím se připojit k varování o firmě Ecuagenera.
Objednala jsem si u nich 2 kytky a až poté si četla loňské příspěvky z Drážďan.
Prohlížela jsem si je tedy pečlivě a nakonec jsem si nevzala ani jednu. Že jsem u jedné neviděla ani jeden živý kořen - neviděla jsem všechny - to bych asi zkousla. Ale druhá měla jednoznačně 2 mokré hnilobné fleky na listech.
Takže za mě - Ecuagenera ne.


pát 23. bře 2018 1:25:12
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Drážďany 2018
kvusta píše:
Nedá mi to a musím se připojit k varování o firmě Ecuagenera.
Objednala jsem si u nich 2 kytky a až poté si četla loňské příspěvky z Drážďan.
Prohlížela jsem si je tedy pečlivě a nakonec jsem si nevzala ani jednu. Že jsem u jedné neviděla ani jeden živý kořen - neviděla jsem všechny - to bych asi zkousla. Ale druhá měla jednoznačně 2 mokré hnilobné fleky na listech.
Takže za mě - Ecuagenera ne.

Tak naopak. Ecuagenera je jedna z nespolehlivějších a nejsolidnějších firem. Vesměs všechny firmy a to i i nás, pokud dodají kytky bez květináčů tak zakracují kořeny. Ecuagenera má pěkné rostliny. Navíc při převzetí je možno konkrétní rostlinu z objednaných lehce odmítnout.
Je jedna z mála, která když dodá špatný druh což se mi stalo tak spolehlivě dodá to, co měla. Objednal jsem si St. conatu, po 3 letech vykvetla a byla to anfracta, Zaslal jsem foto květů, a rostliny s jejich vysačkou a jejich faktury, kde uvádějí conatu. Další rok v Drážďanech jsem ji u nich opravdu měl a anfraktu nechtěli zpět. Také mi odešla rostlina od nich do 14 ti dnů. Opět jsem nafotil jak zašlou rostlinu tak fakturu a další rok jsem opět měl rostlinu novou a vše zdarma. Zkuste něco podobného reklamovat u Němců nebo kdekoliv jinde. Jen se Vám vysmějí. Za ta léta, co jsem u nich nykupoval se mi staly tyto dva případy a zachovali se přímo excelentně na rozdíl od jiných.


pát 23. bře 2018 1:37:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Mají blbý zvyk obal kořenů navlhčit, takže jsou často shnilé. Kytky uschlé na troud se vzpamatovávají líp. Rozhodně bych od nich bral jen to, co neseženeme zapěstované od Němců (byť dražší a třeba původně od stejné firmy)

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 23. bře 2018 8:18:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Každý rok jsem od nich bral velké množství kytek a nejen pro mně. Nikdy jsem s nimi neměl problém. O Němcích nemám žádné iluze. Mnohdy mizerné kytky, z velké části to vůbec není to, co bylo objednáno a rostliny mají ještě hůře zasazené a to přímo v promočeném sphagnu a zasypané žulovou drtí. Mnohdy téměř bez kořenů nebo se shnilými kořeny ale na to se přijde až doma při přesazování. U Ecuagenery na mně nikdo nespěchá a pokud chci mohu si rostliny při odběru prohlédnout a špatné nepřevzít.


pát 23. bře 2018 10:24:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Kdyby se někdo chtěl podívat : https://zdenka3.rajce.idnes.cz/Drazdany_2018


pát 23. bře 2018 12:02:38
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Míra píše:
Každý rok jsem od nich bral velké množství kytek a nejen pro mně. Nikdy jsem s nimi neměl problém. U Ecuagenery na mně nikdo nespěchá a pokud chci mohu si rostliny při odběru prohlédnout a špatné nepřevzít.


Je fakt, že mě nechali kytky v klidu prohlédnout a s odmítnutím neměli vůbec žádný problém.
Asi je to jako u všeho ostatního - hodně záleží na prvním dojmu. Bylo to moje první objednání u nich, proto to špatné hodnocení.
Děkuju Zdence ( a asi i její sestře) za fotky. Je to vždycky moc hezké se tam ještě jednou v klidu vrátit. :P


pát 23. bře 2018 14:34:36
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Příloha:
P1280688a.jpg
P1280688a.jpg [ 54.81 KiB | Zobrazeno 4401 krát ]
Příloha:
P1280703a.jpg
P1280703a.jpg [ 90.35 KiB | Zobrazeno 4401 krát ]
Příloha:
P1280704a.jpg
P1280704a.jpg [ 71.67 KiB | Zobrazeno 4401 krát ]
Mně zase trochu vadí že se dost často prodávají jiné podobné druhy a uvádí de něco jiného. Kupoval jsem Oncidium cebolleta a je to ascendens. Bylo to od Orchids&more. Nyní jsem koupil od Němců podle mne O. cebolleta a prodejce stále tvrdil že to je ascendens, protože to měl na jmenovce. Ty rozdíly uváděl jiné než jsme tu řešili. Nakonec jsem to koupil i s jmenovkou O. ascendens, ale myslím, že to je spíše cebolleta. Byla to jediná rostlina co jsem v Drážďanech našel a tak jsem ji tam nemohl nechat. No nekupte to za 35Euro :) . Pokud je to O. ascendens tak by to musela býti výrazně odlišná forma, která se tváří jako cebolleta a to i květem.
Na konci výstavy jsem ještě objevil jednu rostlinu od Kopforchideen. Tam zase bylo na jmenovce O. cebolleta ale mě to připadá spíše jako kříženec s ascendens. Dám to všechno do příslušného vlákna.


pát 23. bře 2018 14:35:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Drážďany 2018
Míra píše:
Každý rok jsem od nich bral velké množství kytek a nejen pro mně. Nikdy jsem s nimi neměl problém. O Němcích nemám žádné iluze. Mnohdy mizerné kytky, z velké části to vůbec není to, co bylo objednáno a rostliny mají ještě hůře zasazené a to přímo v promočeném sphagnu a zasypané žulovou drtí. Mnohdy téměř bez kořenů nebo se shnilými kořeny ale na to se přijde až doma při přesazování. U Ecuagenery na mně nikdo nespěchá a pokud chci mohu si rostliny při odběru prohlédnout a špatné nepřevzít.

Není Němec jako Němec. S tím sphagnem a žulou to myslím bylo u Schwertera a Orchods & Moore (když tak mě opravte nebo doplňte), a nebo u kytek od nich přeprodávaných. A taky ve sphagnu to je u některých asijců (od nich to mají někteří Němci) a u Japonce (ten má perfektní špeky!). Ale například s paní Elsner jsem velmi spokojen. Kolumbijci (Orchid Walle) měli menší sortiment, ale větší a levnější rostliny, i s mnoha živými kořeny.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne ned 25. bře 2018 1:26:10, celkově upraveno 1



pát 23. bře 2018 23:53:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron