Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:20:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Orchids4You Praha Ládví 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Mencelu píše:
Tak už stříham metr :D
Akce se už blíží a já se těším!!!!
Po 6 týdnech mi konečně odpověděli z fi. BR Orquida, která se bude také této akce účastnit
mám objednané 2 rupicoli, tak pak dám vědět jak to dopadlo 8-)

Nemáte někdo nabídku z Ecuagenery? Díky Věra


úte 25. srp 2015 10:52:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. led 2009 17:18:09
Příspěvky: 250
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Třeba tady: http://www.czechorchidsociety.org/aktual.htm

_________________
http://jirikrc.rajce.idnes.cz/


úte 25. srp 2015 13:18:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
drroman píše:
Sun Moon -to jsou ti škmoocí co byli minulý rok? Tam jsem viděl akorát mrtvolky a né kytky.

Před dvěma lety jsem jim také podlehl. Objednal jsem si rostliny do Drážďan. to, co dovezli byly opravdu jen mrtvoly a hlavně byť objednávku potvrdili a zaslali předfakturu, tak přivezli do Drážďan sotva třetinu. Od nich už ani rostlinku.


pon 31. srp 2015 9:03:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 31. srp 2009 20:34:43
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Výstava je hezká. Expozice by tedy mohly být hezčí, ale prodejci mají nádherné kousky. Sun Moon Orchids mají krásná Paphiopedila (především Brachypetala, ale byla tam i Parvisepala, dále třeba helenae atp., v drtivé většině květuschopné rostliny- vše za 20 Euro), tam jsem zůstal nejdéle :D, Ekvádorci a Brazilici mají rozsáhlou nabídku a nevypadá to na umírající rostlinky, další taiwanec měl velké množství vzrostlých, zeleně kvetoucích rostlin rodu Cycnoches (myslím si, nezkoumal jsem podrobně). Němci měli rovněž pestrou nabídku, je zajímavé, že třeba i Sun Moon Orchids a Němci brali platbu v korunách. Dále tam byl Ludo, Lukscheiter, nějaké masožravky, skalničky.
Za sebe jsem spokojen, ač jsem si předem říkal, že si pořídím nejvýše 2 rostliny, tak jsem odcházel s 5 Paphiopedily (vietnamense, armeniacum, wenshanese, godefroyae, micranthum v. eburneum) :D


pát 18. zář 2015 15:14:32
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
První věc, jde se hlavním vchodem kulturáku a tam je teprve cedule se šipkou kam kudy cesta. My jsme oběhli kulturák kolem dokola.
Vybrali jsme si několik rostlin.Chtěla jsem botanický phal, taková dvoulistá mrňka a chtěli za ni 500 Kč. To mi připadalo moc. Manželovi k svátku jsem nakonec vzala Bifrenaria aureofulva, kvetoucí, pěkné listy, od Roellke. Jsem spokojená, jestli muž, nevím. Je trochu moc jemná na jeho vkus. A on Dendrobium williamsianum od TSG. A pak kříženiny D. Hibiki a D. Forsty Down. A ještě já pěknou rostlinu Stelis galeata, taky Roellke. Jediná chyba, poměrně šero. Jinak :mrgreen:


pát 18. zář 2015 18:04:31
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Díky za zprávy! Fotili jste někdo?


pát 18. zář 2015 18:19:15
Profil

Registrován: úte 04. srp 2015 14:21:57
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Tak jsem dnes byla na prodejní výstavě Orchids4you. Je to bomba!!! Těch asi 200 prvních návštěvníků bylo nadšeno. Je to první zdařilá výstava v ČR. Všeobecně se jí začalo říkat malé Drážďany. Sortiment rozsahem stejný, jenom prostor rozměrově samozřejmě menší. Sehnala jsem 27 druhů orchidejí s průměrnou cenou 15 €, takže lepší než v Drážďanech. Ještě, že zanikla Orchidea Bohemica. Po prvním dni není vidět úbytek rostlin a to je dobře, protože jdu zítra znovu. Nestihla jsem ještě kaktusy, masožravky a skalničky. Jen krátké podívání na jejich sortiment mě ohromilo.
Výhody:
- místo vstupenek pásky Tyvek, takže jsem mohla ven k blízkým bankomatům pro další peníze a klidně se vrátit zpět.
- restaurace a pizzerie v téže budově, ceny přijatelné, chuť oběda vynikající a opět bez komplikací zpět
- vstupné jen 100 Kč (Orchidea Bohemica 180 Kč), děti, důchodci a ZTP 50 Kč (Orchidea Bohemica 180 Kč)
Nevýhody:
- o výstavě ví asi jen málokdo, a tak prodejci už asi příště nepřijedou. Chtěli se ukázat a přivezli opravdu jen to nejlepší ve velikém počtu.

Tak mi připadá že fora a facebooky navštěvuje s velkou četností jen pár osob, co na nich diskutují nebo předvádějí svoje fotky a podobné akce kritizují, aniž by tam byli (předem i potom). Ve sdělovacích prostředcích nikdo nic bez peněz nezveřejní včetně veřeněprávních médií, byť by to bylo pro lidi sebezajímavější. Lituji proto Českou orchidejářskou společnost.


pát 18. zář 2015 20:15:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
Ten zelený Cycnoches byl warszeviczii, nádherně voněl. Kytky se fakt daly vybrat, ceny byly slušné, i když druhé Drážďany bych to nenazvala. Ale všichni byli velmi vstřícní a výběr byl slušný. Prostředí rozhodně příjemnější než v Letňanech. Přivezla jsem si taky něco, i když jsem spíš koukala než utrácela. Ale přivezla jsem si Angraecum magdalenae x scottianum s poupaty, první už se otvírá. A Den. Hibiki, to se mi už dlouho líbilo. Ale co bylo hlavní, potkala jsem se zase s fajn lidmi, pokecali jsme, bylo to bezva. Lipo, neviděla jsem tě, to mne mrzí. Odcházela jsem někdy před druhou, ale to jste tam asi ještě nebyli.


pát 18. zář 2015 21:50:33
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
No minuli jsme se o fous. Dobu trvalo, než jsme zaparkovali. Škoda. Dnes budu nováčky fotit a dívat se na kořeny, doufám, že dobrý pocit z nákupu přetrvá. ;)


sob 19. zář 2015 6:39:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Orchids4You Praha Ládví
spokojenost ,nákup slušný u Ecuagenery,jedna kytka u Lukse a 3 u Luda,plus novinky z výměny

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


sob 19. zář 2015 21:04:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: