Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:12:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Große Orchideenausstellung Görlitz 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Große Orchideenausstellung Görlitz
termín výstavy je 14. - 16.10.2011
Vstupné: 2,00 €
http://www.kulturwegweiser-ol.de/de_DE/ ... il/8283566
Mám to 50 km, docela bych se jela podívat.
Byli jste tam někdo v minulosti?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


sob 24. zář 2011 9:06:57
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Große Orchideenausstellung Görlitz
Byla jsem včera s Tetou a Mirem na téhle výstavě.
Třeba někoho bude zajímat malé info, zde jsou fotky (některé jsou dost mizerné, dostala jsem nový foťák a ještě spolu nekamarádíme)
http://verkat.rajce.idnes.cz/Vystava_or ... z_Nemecko/

Pro ty, koho fotky oslovili pár informací.
Výstava se koná jednou za dva roky v bývalém pivovaru na ploše o trochu větším než je sál Orchidea Bohemica. Vstupné bylo 2 eura. Výstava byla malá, ale moc hezky udělaná. Exponáty byly na třech naaranžovaných ostrůvcích, k tomu jedna vitrína. Němci to pojali na můj vkus velmi povedeně. Věnovali se i začátečníkům v pěstování. Na třetině sálu byly židle a na velkém plátně se dokola promítal filmeček a orchidejích, ale ve smyslu pěstování, drobné návody, rady jak přesazovat, co s kořeny, vysvětlení rozdílů mezi monopodiální a sympodiální rostlinou atd. Moc povedené. Nechyběl ani stůl, kde byly pro představu na talířkách nasypané různé komponenty substrátů a podobně.
Ranní návštěvníci z 90% němečtí důchodci, a my tři :lol: . Později přišlo i dost mladších lidí, ale žádné nepřehledné davy to nebyly. Což mi vyhovovalo, člověk měl klid na prohlídku i na nákup.
Co se týká prodejců, z těch velkých tam byly dva.
Wlodarczyk, z 90% vše co prodával bylo v květu nebo na květ nasazovalo. Ceny přijatelné, dle Mira a poznání nižší než mívá v Drážďanech, kytek stovky. Perlou bylo nádherně nakvetlé Dendrobium (na jedné fotce je vidět za drátěným pletivem) za cenu 80 euro.
Druhý prodejce byla firma Orchideen Lehradt se stejně úžasnou nabídkou. Ceny podobné jako U Wlodarczyka, rozdíly +-2 až 3 eura jednou ve prospěch jednoho, jindy druhého.
Pak prodávali své přebytky asi čtyři prodejci zřejmě z německého orchidea klubu. Ceny velmi nízké, Teta si koupila například mladé Bullbophylum graveolens za 2 eura, já Coelogyne cristata krásný trs s nasazeným květním stvolem za 5 euro.
Nechyběl stánek s časopisy o orchidejích, s keramikou a s potřebami pro orchidejáře.
Dovezla jsem 10 orchidejí (nejsou všechny pro mě), všechny nakvétající nebo kvetoucí.
Encyclia prismatocarpa, 2x Maxillaria picta, 2x Coelogyne cristata, Bulbophyllum medusae, Nanodes porpax (trs jako dvě dlaně asi s 20 květy), Coelogyne parishii, Dactylorhiza purpurella a Pogonia ophriglossoides.
Takže za mě moc povedená akce, absolutně nesovnatelné s OB v Praze, tohle byla opravdu výstava, ale v porovnání s Drážďanami bylo tohle malé, komorní.
Ještě perlička na závěr. Rozdíl mezi českou a německou mentalitou. Ludovi loni na OB v Praze rozkradli lidé spoustu orchidejí a to byli za pultem tři. Zde nechal téměř čtvrt hodiny Wlodarczyk svůj stánek bez dozoru a lidé způsobně čekali až se vrátí, aby mohli zaplatit co si vybrali.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


Naposledy upravil wiolan dne úte 18. říj 2011 17:57:56, celkově upraveno 1



ned 16. říj 2011 8:23:55
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Große Orchideenausstellung Görlitz
Díky za zprávu. Mít to 50km, tak se tam taky vypravím. Navíc si myslím, že ty fotky nejsou vůbec tak špatné. Někteří "fotografové" tohle nezvládnou ani po celoživotním úsilí :mrgreen:
Hezký den
Pavel


pon 17. říj 2011 21:09:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Große Orchideenausstellung Görlitz
pavelheger píše:
Díky za zprávu. Mít to 50km, tak se tam taky vypravím. Navíc si myslím, že ty fotky nejsou vůbec tak špatné. Někteří "fotografové" tohle nezvládnou ani po celoživotním úsilí :mrgreen:
Hezký den
Pavel

díky Pavle. ;)
Škoda, že je ta výstava jednou za dva roky. Moc se mi tam líbilo :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 18. říj 2011 17:56:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: