Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 16:11:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Orchidea Bohemica 2011 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
HAKI píše:
orchidejky píše:
Věra píše:
A dopadlo to tak, že včera si členové orchidea klubu jeli k Ludovi pro rostliny,aby tam měli vůbec co dát, orchidejářů spousty a nikdo není ochotný své rostliny dát na výstavu......Věra

Tak trochu jsem čekal, že to bez Luda nepůjde :mrgreen:

Jako člen ĆOS musím říci že se vystavují kvetoucí kousky.Já tedy nevím načasovat aby kytky kvetly zrovna v tomto období-no umí to někdo? ;)

Načasovat se to nedá, ale aby nikomu nic nekvetlo, to je trochu divné a Haki myslím, že se ti tenhle argument nepovedl. Protože na stánku Čos byly vystaveny vždy tak dvě orchideje a tři bromelie. Pochopil bych argument, že nikdo nechce vystavovat, protože se o své kytky bojí (podle Luda, je to hlaní důvod proč nevystavuje, malý zájem a rozkradené kytky), což je u nás bohužel pochopitelné :roll: , ale pak bych pracoval na tom, abych zajistil bezpečnost vystavených kousků. Netvrdím, že bych to udělal lépe a rozhodně si nestěžuju jezdím na tu akci rád a pojedu i letos. Jenže říct v období velice dobrém pro kvetení podzimních rostlin (v mé sbírce, je teď nejlepší období), že to nejde načasovat, je jaksi směšné ;) Druhá věc je, proč Ludo kytky na výstavu má a třeba Lukscheiter, jakožto prodávající účastník výstavy jich neposkytl pro vystavení a připravení výstavních částí víc ;) Tohle by se dalo rozebírat do nekonečna, vždycky si můžeš najít nějaké pro i proti a není člověk ten aby se zavděčil všem. Můj závěr je takový, že bych měl rozhodně jinou představu o této akce, ale i tak si nestěžuju a zúčastním se jí ;) Ps: na Kociánce bylo vždy co k vidění a od pěstitelů, že by si to ti Moraváci přecijen dokázali načasovat :mrgreen:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 30. zář 2011 14:55:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Panečku to je reakce. :mrgreen:
orchidejky píše:
Načasovat se to nedá, ale aby nikomu nic nekvetlo, to je trochu divné a Haki myslím, že se ti tenhle argument nepovedl.

Ale povedl.Myslím že jsi také z HK .Přijď se podívat.
orchidejky píše:
Druhá věc je, proč Ludo kytky na výstavu má a třeba Lukscheiter, jakožto prodávající účastník výstavy jich neposkytl pro vystavení a připravení výstavních částí víc

Oba dva pánové jsou prodejci .Jak se zachovají je jejich věc.
orchidejky píše:
na Kociánce bylo vždy co k vidění a od pěstitelů,

Souhlasím, ale přece jen tato akce byla vždy v listopadu?(nejsem pamětník) a to budu mít už doma kvetoucí sad.No :)Brňáků jako členů je taky o mnoho víc nás v ČOS je jen hrstka.


pát 30. zář 2011 15:12:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Jako spoluorganizátor poslednich výstav v Brně musím říct, že je to načasováním výstav . Většinou konec října až listopadu. Tento termín byl vždy úspěšný. Na Kociánce to skončilo ne naší vinou ale tím , že Kociánka vydělané peníze nyní musí odevzdat nebo o to dostane od státu méně. Tak kdo by se unavoval že když z toho nic není , jen práce navíc. V Botanické zahradě jim nevyhovoval termín podzim a potřebovali jaro. Jenže na jarní výstavu nemáme dost kytek. A taky 4 dny výstavy o proti 10 nám nevyhovuje. Musíme udělat vlastními silami výstavu a ohlídat exponáty. Zaplatit lidi. Peníze se na to berou z prodeje orchidejí.
Když se za 4 dny moc neprodá není z čeho zaplati lidi. Je to začarované kolečko se vstupným ne 150 kč ale 40 kč. A dnes se už nenajdou ani organizátoři výstavy a někdo kdo by sponzoroval výstavu 15 000 kč když je kytek málo a musí se koupit ve velkoobchodě v naději, že je ještě na výstavě prodáte. Pokud se to nepodaří můžete si je dát doma na parapet. Většina orchidejářů jsou blázni a jsou ochotni udělat pro úspěšnou výstavu cokoliv. Ale všechno má své meze. Prodejci nikdy
nezajistili výstavu svými exponáty. Jde jim jen o kšeft. Na jaře koupit a do podzimu prodat. Vždy se spoléhalo na pěstitele.


pát 30. zář 2011 17:35:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Takový přístup se mi moc líbí, mrzí mě, že nejsem blíž, rád bych i přispěl tady, jenže nemám dostatek času, ale klidně bych vystavoval, klidně bych přidal ruku k dílu, klidně zadarmo, jde jen o dohodu, jeden den bych si určitě udělal, abych mohl stát u expozice, klidně s lidmi popovídal a myslím, že takových je víc. Vím, že je důležité dostat na výstavu velké množství lidí, ovšem nrmyslím, že veletrh hraček je dobrý nápad, protože pokud chci prodat, tak v případě rodičů je konkurence kytka a hračka pro potomka jasná volba a přitom asi týden nebo čtrnáct dní na to, je tam interier dekor, to už je jiná ;) Vím, že vše něco stojí, u nás všude běží reklama na veletrh hraček a ani zmínka o orchidejích, pokud přímo nehledám tuhle výstavu, nedozvím se, že je, to kociánka měla reklamu v zahrádkáři, O.B. nic. Nechci nikomu vytýkat co dělá špatně a už vůbec nutit někomu svoje názory, jen mě mrzí, že má tato akce takovou špatnou reputaci mezi pěstiteli, vždyť jsme malá zem, pěstitelů tady je hodně ale nic se tu neděje a přijít i o tuhle akci by byla škoda. Mám rád výstavy a různá setkání pěstitelů, připadá mi super, že přijede zahraniční prodejce a čím víc, tím líp. Vždyť je to pro nás šance dostat se ke kytkám z ciziny bez zdlouhavých objednávek, vysokého poštovného a pěkně si je můžeme prohlédnout. Mělo by se s tím něco dělat a zvednout prestiž této akce ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 30. zář 2011 17:58:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Já jsem dnes na výstavě byla s Luckou a Janou. Nebudu psát, jaké to bylo, jen stručně popíši průběh výstavy. Vstupné : 150 kč.
Expozice orchidejí se špatně hledá, nikde není ani letáček, natož nějaký poutač. když jsem konečně expozici našly, skládala se z těchto účastníků: stůl ČOS, docela pěkná dekorace. U stolu (tedy před ním) nikdo, jen pan Ondráček a pan Kratochvíl spolu debatovali; za stolem paní Kratochvílová (myslím, že to byla ona) připravená podávat informace - nebylo komu.
Vedle stánek, kde ze 75% byly hybridní phaly a oncidia a malý stojánek s pár kousky botaniky, většinou bez cen. Prodejci (Italové) neumí česky :-), ale domluvili jsme se. U stánku, kromě nás nikdo.
Naproti stánek Lukscheitera s obvyklou nabídkou a vedle stánek s nabídkou ozdobných květináčů. Když vyplníte dotazníček, dostanete květník nebo sušenku :o .
U všech stánků jsme byly samy, pravda, měly jsme možnost si vybrat opravdu v klidu. Mělo to jen jednu chybku - jaksi nebylo moc co. :cry:
Korunu tomu nasadila slečna, která, když přišla, tak pravila: já se na tuhle výstavu ptala u pokladny a oni vůbec nevědí, že tu jste.
Tolik výstava Orchidea Bohemica 2011.


pát 30. zář 2011 18:26:13
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Evo a kde myslíš, že je chyba?
Ve špatné organizaci, propagaci, nezájmu veřejnosti nebo jinde?
Docela jsem o tom přemýšlela. Neumím určit příčinu toho neúspěchu, na to si netroufám. Přiznám se, že když jsem jela na první ročník, byla jsem nadšená z možnosti nákupu, ale je nutno říct, že jsem do té doby nikdy nebyla na zahraniční výstavě. Druhý (loňský) ročník byl pro mě zklamáním, pozitivní bylo jen to, že jsme akci pojali jako sraz několika přátel z fóra.
Na letošní ročník nejedu. Hlavní důvod jsou zdravotní problémy, ale když to čtu, nejela bych ani tak.
Jen se zamýšlím nad tím, jaká je naděje, že bude ročník další. Přežije Orchidea Bohemica? Otázka je, jestli je vhodné udržovat při životě něco, co za moc nestojí a (podle mě) ani nemá perspektivu.
Hovořilo se tu o PeruFloře, její účast tu někdo sváděla na vnitropolitické změny v Peru. Myslím, že je to nesmysl, protože pokud vím, loni v Peru žádné změny nebyly a PeruFlora se zachovala stejně. Německé firmy nemají o Orchidea Bohemicu zájem a Ludo to po loňských zkušenostech odpískal. Je to jasné, kšeft je kšeft.
Organizaci výstavy zaštiťuje ČOS, když jsem se na pana Kratochvíla před třemi týdny obrátila s jednoduchým dotazem, neodpověděl, přestože jsem použila oficiální kontaktní email z webovek výstavy.
Je mi jasné, že organizace takového projektu není jednoduchá, přesně jak píše Roman. Ale přesto si myslím, že Orchidea Bohemica byla "ušita horkou jehlou", s velkýma očima, ale bez kvalitního zabezpečení jak prodejců, tak exponátů, ale taky bez náležité propagace a organizace. Pochopila jsem první ročník, chápu zklamání z druhého, naprosto nerozumím tomu, proč se koná letošní. :?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 30. zář 2011 19:00:44
Profil

Registrován: stř 08. črc 2009 14:33:27
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Vážení, na Orchideu Bohemicu nechoďte. Je tam jen Lukscheiter a další dva, ano slyšíte dobře, dva stánky. Žádná Peruflora nepřijela. Nic tam není, ani u vrátnice neví, že nějaká Orchidea Bohemica je. Neplaťte zbytečně 150 Kč vstupného jako já za nic.


pát 30. zář 2011 19:04:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Wiolan, nejdřív bych ráda dodala, že se konal i nultý ročník, který byl asi nejlepší. Byla tam Peruflora, Ecuagenera, nějací Němci a Ludo.
Já nedokážu posoudit, kdo, za co může a jako zákazníka mě to ani až tak nezajímá. Mě zajímá výsledek. Když se podíváš na stránky notoricky známých, jak německých, tak jihoamerických a asijských firem, již dnes tam najdeš termíny výstav minimálně na začátek příštího roku.
V loňském roce jsem diskutovala mailem s vedoucím projektu výstavy. ČOS je sice pořadatel, ale vedoucí projektu je jakási firma (nebudu jmenovat), která si asi do ničeho moc mluvit nedá (to je čistě můj názor),Pán mi napsal, že má dlouholeté zkušenosti s pořádáním výstavy hraček, a že neví, co se mi nelíbí. Když jsem mu napsala, že hračky nejsou orchideje a že na orchidejářské výstavy se vystavovatelé zajišťují minimálně půl roku dopředu, právě proto, aby stihli vyřídit všechna povolení, tak mi napsal velmi namyšlený mail, že on naprosto přesně ví, jak se výstavy připravují. No, to mu nikdo nebere, ale vloni začal oslovovat zahraniční firmy někdy v červenci.
Letos to bylo asi ve stejném duchu :evil:

A TO VSTUPNÉ 150 KČ, TO MĚ FAKT MRZÍ.


pát 30. zář 2011 21:21:59
Profil ICQ

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Tak jsme se dnes také jeli s manželem podívat na výstavu orchidejí. Zaplatili jsme 300 Kč vstupného a fakt tam byli jen ty 3 stánky. Vyzvedla jsem si objednané kytky od Lukscheitra, obešli jsme hračky a asi za hodinu jeli zase domů. Docela mě doma rozčílil podrobný pohled na vstupenku: vstupné 31 Kč, časopis 119 Kč. Časopis je nedílnou součástí vstupenky. Tak tedy máme doma 2 časopisy MODEL HOBBY za 240 Kč, ze kterých nás nezajímá ani slovo. Můžou si vůbec něco takového dovolit? Asi ano. No, alespoň mám poučení, že na takovou výstavu už nepojedu.


pát 30. zář 2011 21:35:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Orchidea Bohemica 2011
Evo ten manažer byl pan Tomáš Jalovec?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 30. zář 2011 22:11:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: