Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 8:06:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Výstava orchidejí Praha Letňany 
Autor Zpráva

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Výstava orchidejí Praha Letňany
Upozorňuji na Mezinárodní výstavu orchidejí, která se koná od 3.-5.10.08
v Praze 9 Letňanech (Pražský veletržní areál), 3. a 4.10. je otevřeno 10.00-18.00, 5.10. 10.00-16.00, vstupné 100,-. :)


stř 27. srp 2008 11:14:28
Profil
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda toto dosti tvrdé vstupné platí i pro penzisty, nebo zda mohu čekat o něco méně.
Děkuji zaodpově'd


stř 01. říj 2008 17:58:55
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Tak jsem se díval na jejich stránky 100 základ , bez poplatku jen ZTP-P. Jiná alternativa není uvedena.


stř 01. říj 2008 20:48:09
Profil
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Tak vstupné je 150 a neni to výstava orchidejí, ale hraček a jsou tam tři stoly s orchidejema a jeden s masožravkama a jeden s kaktusama. Moc sem se těšil a jsem dost naštvanej


pát 03. říj 2008 17:53:25
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Jelikož pracuji na úspěchu brněnské nemezinárodní výstavy a pražskou mezinárodní nemohu navštívit počkám co o ni řeknou zasvěcení kteří ji šli osobně navštívit. Taky fotky se snad objeví a bude možné srovnání.


pát 03. říj 2008 18:47:33
Profil

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Musím s Martinem souhlasit. Místo výstavy 5 prodejních stánků,
zhruba na ploše 100 m2. Jedině stánek Terra Koruny byl z poloviny
výstavní (ta zajímavější část) a v prodeji běžný sortiment této firmy.
Dva prodejci z Německa ve společném stánku, peruánci s předem objednanými rostlinami a ekvádorci měli na stánku pár ložených orchidejí, v kterých se zájemci přehrabovali. Podle toho rostliny po dvou hodinách vypadaly.
S mezinárodní výstavou tato akce neměla nic společného.


pát 03. říj 2008 21:07:06
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Bohužel, musí potvrdil Martinova slova (skoro všechna). Nečekal jsem nic světoborného, ale slova, kterými by se dal vyjádřit dojem z Orchidea Bohemica se hledají opravdu těžko.
Ale popořádku:
"výstava" se koná v rámci dalších dvou veletrhů hraček a hobby. Je však jen její miniaturní součástí. Prodejci orchidejí jsou již předem inzerovaní Peruflora (Peru), Equagenera (Equador) a dále Kopf (Německo), Terrakoruna (ČR) a zřejmě přebytky pražských členů ČOS. Doplňují je jedny masožravky a jedny kaktusy. Vlastní výstava čítá jeden malý koutek s paphiopedily a cca 2 malé kmeny s několika epifytními orchidejemi. Toť vše. Přiznávám, že nabídka rostlin v prodeji je celkem bohatá, ale pro takovýto kroužek prodejců by se hodil pro zcela jiný typ akce.
Kdybych nevyzvedával opravdu velkou zásilku předem objednaných rostlin od jihoameričanů, asi bych se dožadoval náhrady cestovních výloh a vrácení vstupného a parkovného.
Hezký den
Pavel


pát 03. říj 2008 21:19:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
A bohužel, někteří co měli objednané rostliny dnes vybalovali netvářili se nikterak vesele. I když jsem posílal upozorňovací maily na tuto akci
nenesu žádnou vinu jak tato akce dopadla. Sám jsem mírně postižen , ale nějaká ztráta je vždy. Měli být květuschopné ale polovina byla tak malá, že nepřežijí. Ti co nikdy takto nekupovali jsou SILNĚ rozladěni a
chtěji reklamovat. No uvidíme jak dopadnou. Problém je taky v tom , že tyto firmy dokáží dvakrát potvrdit úplnost objednávky ale ve finále je těch rostlin
mnohem méně a je třeba počítat a rozbalovat .


sob 04. říj 2008 19:40:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Na výstavě v Praze jsem byla hned v pátek po otevření. Že bude málo vystavovatelů jsem věděla asi týden dopředu. Nalákala jsem tam již v létě spoustu známých a jejich známých (představa o mezinárodní výstavě byla jaksi trochu jiná), tak doufám, že mě nezbijou a nebudou po mě chtít úhradu vstupného. Jela jsem pro objednané věci - od Peruánců bylo dodáno vše, co bylo objednáno od Ecuagenery byla dodána tak polovina z objednaných rostlin. Nedokážu až tak posoudit stav rostlin (takto jsem objednávala poprvé), možná mám kliku. To co mě bylo dodáno je většinou květuschopné a v docela dobré kondici. Ale na to je ještě strašně brzo hodnotit. No, byl to nultý ročník, tak uvidíme, zda se najde schopnější pořadatel než je DART-EXPO.


ned 05. říj 2008 22:12:19
Profil ICQ

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Výstava orchidejí Praha Letňany
Zdravím všechny, i já jsem byla zklamaná z výstavy, která vlastně výstavou ani nebyla. Jedinou radostí byly objednané orchideje od firmy Peruflora, fakt pěkné a květuschopné rostlinky (snad je nezahubím). Z výstavy z Drážďan nemám dobrou zkušenost s balenými orchidejemi od firmy Ecuagenera, tak těm jsem se raději vyhnula. Ikdyž to byla spíš moje chyba, že jsem orchideje hned na místě nevybalila a neprohlédla. Teď už jsem to udělala. Firmu Terrakoruna vídám pravidelně na burzách, tady lehce přitlačili na ceny, no a od Němců jsem odcházela s Bulbophyllem blumei poté, co jsem si řekla že už po platbě peruáncům si fakt žádnou orchidej nemůžu koupit. I oni byli z celé akce zklamaní a už je tady asi neuvidíme....Jinak doprava šílená - to jsem si ještě po cestě říkala jestli všechny ty auta jedou na ochideje....nakonec jsem parkovala u obchodního centra Letňany, jinde se nedalo. Na výstavu jsem nalákala spoustu svých známých, ty už mi poděkovali. No vidíte, měli jsme si raději dát spicha u stánku s buřtama a popovídat si o orchidejích. :)


pon 06. říj 2008 8:55:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron