Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:06:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Objednávky od zahraničních firem 
Autor Zpráva

Registrován: stř 12. led 2011 20:24:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Objednávky od zahraničních firem
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o informace jak si objednávat orchideje od zahraničních firem, které je vozí na výstavy např. Drážďany či Vídeň. Platí se na místě? Jaká je velikost rostlin? Je nějaká přirážka? Jakým stylem se vyzvedávají rostliny přímo na výstavě? Do kdy si musím rostliny objednat? Jaká je kvalita rostlin? Můžu poprosit o nějaké web. stránky? Nikdy jsem si orchideje takhle neobjednávala ;) Předem děkuji za informace. Eva


stř 12. led 2011 20:34:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Projdi si stránky tady v tom vlákně, hlavně Drážďany. Jsou tam odkazy, nabídky a i některé odpovědi na tvoje otázky. Pak napiš, co ti není jasné.


stř 12. led 2011 21:34:30
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Většinou postačí najít firmu, která vystavuje, najít si její ceník, vybrat a objednat. Do objednávky napsat že chcete odběr na výstavě a měnu, v které budete platit. Pokud mají ceník v dolarech, tak se platí v dolarech. Pošlou Vám obratem potvrzení, kde jsou ceny a přirážka. Tu má každá firma jinou. Požádají o odsouhlasení a je to hotovo. Pak se můžete těšit na setkání. Při něm máte v ruce jejich doklad a platíte dle dohody. Rostliny je dobré překontrolovat. Například Peruánci ale mají ceník již v eurech ale například Ecuagenera v dolarech což je výhodnější.


pát 14. led 2011 13:45:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Já už si takhle objednávala a letos se chystám zase...už mám do Drážďan pěkný seznámeček :-) Ale chci se zeptat, jestli se vám někomu stalo, že při kontrole rostlin na místě, se vám rostliny nelíbily, byly ve špatném stavu atd. Co pak?


pát 14. led 2011 15:55:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
proste jsem rekl ze se mi nelibi a ze ji nechci. pokazde mi dali za pravdu a neprotestovali. oni moc dobre vedi ze rostlina neni v poradku,kdyz v poradku neni, a jen to zkouseji aby se ji zbavili :-))
tercinka píše:
Já už si takhle objednávala a letos se chystám zase...už mám do Drážďan pěkný seznámeček :-) Ale chci se zeptat, jestli se vám někomu stalo, že při kontrole rostlin na místě, se vám rostliny nelíbily, byly ve špatném stavu atd. Co pak?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 14. led 2011 18:50:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Člověk se nesmí bát ozvat. Pokud Vám nesedí velikost rostliny nebo pochybujete o její kvalitě dejte to prodejci vědět. Obvykle se lze nějak domluvit. Například taková Ecuagenera mívá kolísavou kvalitu rostlin, ale naprosto spolehlivě reklamované zboží vymění. Dokonce v případě, že Vám pošle rostliny domů a Vy nebudete spokojená pošlou po reklamaci nové rostliny.
Na druhou stranu existují i jiné odstrašující případy viz viewtopic.php?f=41&t=1165&start=20
S pozdravem
Pavel


pát 14. led 2011 19:39:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 12. led 2011 20:24:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Děkuji za info ;) Ještě bych se ráda zeptala jaký máte názor na to jestli je výhodnější si rostliny přímo vybrat na výstavě, kde si můžeme vybrat pěkné rostliny, tedy pokud to nebude od lidí přebrané či si je raději předem obědnat a vědět, že to co chci si domů přivezu :P . Podle těch seznamů se mi zdá, že nabízené rostliny mnohem levnější např. oproti rostlinám v Čr. Přirážka u rostlin kupovaných přímo na výstavě bude asi mnohem dražší :?: ...


pát 14. led 2011 22:36:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
Hodně záleží, co komu vyhovuje. Já si radši v klidu projdu nabídky, zjistím si něco o rostlinách a pak vznikne dloooouhý seznam toho, co potřebuji :D . Takže další studium a škrtání, až zůstane únosná mez hlavně pro peněženku. Na výstavě něco objevím, v tu chvíli si přesně nedokážu vybavit, jak je rostlina velká v dospělosti, jaké chce podmínky. Takže buď ji nechám ležet a doma si nadávám, nebo si přivezu něco, z čeho se pak vyděsím. Na výstavě se vybírat dá, je toho hodně.
Znám na druhou stranu lidi, kteří dopředu zásadně neobjednávají, nechtějí kupovat zajíce v pytli, a hlavně nakupování na výstavě si doslova vychutnávají, přeměňují se tam v lovce :D


pát 14. led 2011 23:06:06
Profil ICQ

Registrován: stř 12. led 2011 20:24:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
:P nejhorší bude to velké množství rostlin, jedna hezčí než druhá a člověk pak neví jaké přivézt domů :D Já to asi určitě nakombinuji, nějaké si objédnám a nějaké koupím na místě. A uvidíme :D :D


sob 15. led 2011 1:01:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Objednávky od zahraničních firem
To je celkem rozumné. Podstatné jsou osobní zájmy. Kdo si chce dovést trofej, tak asi nebude nic objednávat. Kdo si chce dovést konkrétní druh, přitom ne moc běžný, patně objedná, jinak nemá jistotu, že jej tam sežene. Prodejci vozí na výstavy obvykle zlomek své nabídky.


sob 15. led 2011 22:56:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron