Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 11:38:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 identifikace podle listů 
Autor Zpráva

Registrován: ned 10. led 2010 13:58:29
Příspěvky: 6
Příspěvek identifikace podle listů
Mám prosbu, zda mi někdo pomůže označit rostliny podle listů, abych jim mohla věnovat potřebnou péči a podmínky pro kvetení. Jsem úplný začátečník a v dostupné literatuře jsem našla vždy rozdělení podle květů a leckde vůbec nejsou listy vidět. Mnohokrát děkuji za pomoc.
Příloha:
22.JPG
22.JPG [ 53.07 KiB | Zobrazeno 7645 krát ]
Příloha:
23.JPG
23.JPG [ 64.35 KiB | Zobrazeno 7666 krát ]
Příloha:
24.JPG
24.JPG [ 54.6 KiB | Zobrazeno 7640 krát ]
Příloha:
25.JPG
25.JPG [ 39.3 KiB | Zobrazeno 7635 krát ]


ned 10. led 2010 14:27:20
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: identifikace podle listů
Pokud jde o rody, první a třetí rostlina jsou Phalaenopsisy, druhá a čtvrtá jsou Paphiopedila.
Pokud chcete konkrétní druhy, tak bez květů identifikaci provedete těžko.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 10. led 2010 16:27:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: identifikace podle listů
presnejak pise wiolan. koukam ze se vam tam uz dela i kvet, pak se urcite dejte fotku az to vykvete. a to jste koupila nebo je to od nekoho darek? jinak tie falenaky bych na jare doporucil presadit.evidentne to potrebuji.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 10. led 2010 19:58:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: identifikace podle listů
Ahoj, take souhlasim se vsemi.Co se tyce tech strevicnikovcu,tak ten prvni s delsimi uzsimi listy bude nejaky velkokvety hybrid-ten nevyzaduje takove teplo a ten se strakatymi listy bude nejspis do zelena ci bila a pokud to bude hybrid P.Maudie,tak bude bily se zelenymi prouzky-je nadherny a pekne dorustaji nove ruzice.Koupila jsem jej neteri a mel uz tam nekolik novych rostlinek a tak po 2 mes pokvete z nove rostliny zase.Ja mam problem s temi velkokvetymi-nechteji vykvest jen vyrostou nove rostliny,to ty mnohokvete nejsou tak line. Tak at ten strevic brzy vykoukne.


pon 11. led 2010 15:06:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 10. led 2010 13:58:29
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: identifikace podle listů
Díky moc všem, určitě fotku květu uveřejním. Všechny rostliny jsou z obchoďáku - ty 2 úzkolisté byly taky v jednom květníku, tak jsem je rozsadila - koupila jsem je na jaře, výprodej Baumax. I pro ty Phalaenopsis již mám připravené květníky (průsvitné) a počítám s rozsazením. Ještě jednou díky, snad se mi bude dařit a budu se mít čím pochlubit.


pon 11. led 2010 21:59:00
Profil

Registrován: ned 10. led 2010 13:58:29
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: identifikace podle listů
Ahoj všichni, tak už se popě krásně rozvinulo, jak předpověděla Danička, je to nejspí p. Maudie. Přesto prosím o potvrzení. Už jsem si nastudovala některé rady od vás dalších a stále podmínky upravuji.
Ještě mi přibyla do sbírky Cambria Nelly isler - na květníku a podle mého hledání na "orchideje.freepage.cz" je to Burrageara.
Tak se se mnou potěšte a doufám, že se mi povede dál. Lída
Příloha:
Paphilo.první květ.JPG
Paphilo.první květ.JPG [ 60.37 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]
Příloha:
Paph. celá.JPG
Paph. celá.JPG [ 89.51 KiB | Zobrazeno 7598 krát ]
Příloha:
Cambrie.JPG
Cambrie.JPG [ 34.14 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]
Příloha:
Cambrie-detail.JPG
Cambrie-detail.JPG [ 51.98 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]


sob 13. úno 2010 14:54:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: identifikace podle listů
Danicka píše:
Ahoj, take souhlasim se vsemi.Co se tyce tech strevicnikovcu,tak ten prvni s delsimi uzsimi listy bude nejaky velkokvety hybrid-ten nevyzaduje takove teplo a ten se strakatymi listy bude nejspis do zelena ci bila a pokud to bude hybrid P.Maudie,tak bude bily se zelenymi prouzky-je nadherny a pekne dorustaji nove ruzice.Koupila jsem jej neteri a mel uz tam nekolik novych rostlinek a tak po 2 mes pokvete z nove rostliny zase.Ja mam problem s temi velkokvetymi-nechteji vykvest jen vyrostou nove rostliny,to ty mnohokvete nejsou tak line. Tak at ten strevic brzy vykoukne.

No, ten úzkolistý může být vícekvětý a ty teplo potřebují. Ale v zimě při nedostatku světla je to relativní- ve dne 20, v noci 16.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 13. úno 2010 14:58:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: