Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 12:30:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 CITES a orchideje 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: CITES a orchideje
radzak píše:
olaw píše:
Je opravdu suprová. Ještě je spoustu Restrepií, který si chci pořídit, ale vzhledem k tomu, co se tu píše o úmluvě Cites, tak snad raději začnu pěstovat kopřivy. :lol:
Dnes rozkvetla Restrepia antenifera
Obrázek

Na většinu orchidejí se problémy s Cites nevztahují.

Radku, v kontextu článků uvedených v předcházejícím příspěvku bych řekl, že CITES se vstahuje na veškeré orchideje. Jen některé jsou v příloze 1 (nejpřísnější ochrana) a ostatní v příloze 2.
Hezký den
Pavel


úte 18. led 2011 23:31:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: CITES a orchideje
pavelheger píše:
radzak píše:
olaw píše:
Je opravdu suprová. Ještě je spoustu Restrepií, který si chci pořídit, ale vzhledem k tomu, co se tu píše o úmluvě Cites, tak snad raději začnu pěstovat kopřivy. :lol:
Dnes rozkvetla Restrepia antenifera
Obrázek

Na většinu orchidejí se problémy s Cites nevztahují.

Radku, v kontextu článků uvedených v předcházejícím příspěvku bych řekl, že CITES se vstahuje na veškeré orchideje. Jen některé jsou v příloze 1 (nejpřísnější ochrana) a ostatní v příloze 2.
Hezký den
Pavel

Mám na mysli ty ve 2. příloze. S těmi nejsou problémy, protože nepodléhají registraci.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 19. led 2011 0:45:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: CITES a orchideje
Potřebovala bych poradit, proto poprosím o názor zkušenější, zejména ty, kteží mají zkušenosti s objednáváním orchidejí ze zahraničí.

Hledala jsem na Ebay a našla jsem tam několik kytek, které by mě zajímaly.
Jde mi o toto: kdybybych chtěla tuto kytku, jak je to s poplatky cites?
http://viewitem.eim.ebay.cz/Cycnoches-h ... 82618/item

Bohužel nejsem jazykově vybavená a tak musím používat překladač.
Translátor mi přeložil, že prodejce má poplatky zaplacené na všechny rostliny. Znamená to, že i já?
Prodejce je z Anglie, ale rostliny budou posílané z Malajsie, jestli jsem to dobře pochopila. Zajímalo by mě, jak to bude v praxi. Nerada bych šla proti zákonu. Když mi přijde balíček domů, musím to někde hlásit? Nebo to prochází celnicí automaticky a mě přijde nějaké upozornění, či jak to je?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 15. kvě 2011 17:55:46
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: CITES a orchideje
Podstané je odkud kytky přijdou. pokud je to mimo EU tak potřebuješ povolení . Pošleš žádost a přiložíš složenku o zaplacení 1000kč. A čekáš jestli ti vyhoví. Za měsíc přijde odpověď. Jak to řešit přes e-bay zatím nevím. Za tu dobu už nabídka nebude aktuální. Třeba bude dobré se zeptat. Když to vezeš osobně tak to řešíš na letišti. Mají to někde popsáno na svých stránkách.
Ale stejně je to celkem drahé. Poslední zkušenost bylo to za 6000kč. Nedá se to okecat. Bylo to vypsání JCD 360 kč. Vydání na letišti 825 kč. Pakovací poplatky na letišti a okolí 200kč. FYTO 945 kč. Benzin do Prahy 1200kč. dálniční známka 250kč.
clo + DPH 2300kč. Neplatil jsem žádost neboť to byly kytky na agaru.


ned 15. kvě 2011 21:15:15
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: CITES a orchideje
virens píše:
Podstané je odkud kytky přijdou...

Virensi děkuji za odpověď

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 16. kvě 2011 20:28:44
Profil

Registrován: pát 02. pro 2016 9:02:42
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: CITES a orchideje
Neví někdo jak to ted` vypadá s objednáváním orchidejí ze zahraničí (Tchaj-wan)?
Prodejce účtuje: cenu orchidejí, CITES, poštovné. Znamená to, že nic víc nemusím platit, jen čekát na orchideje?
NEBO
Psalo se v roce 2011: "pokud je to mimo EU tak potřebuješ povolení . Pošleš žádost a přiložíš složenku o zaplacení 1000kč. A čekáš jestli ti vyhoví. Za měsíc přijde odpověď...".


úte 30. kvě 2017 12:49:34
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: CITES a orchideje
Asi se to nezměnilo, je potřeba mít z čeho vybrat tedy katalog. Kytky si vyberete a objednáte dostanete Cites, kde musí být vypsány všechny objednané kytky podle rodů a toto pak pošlete na ministerstvo životního prostředí spolu s žádostí a tisícikorunou. Za měsíc Vám odepíší zda můžete kytky objednat.
A pak už to jde ráz na ráz, firmě řeknete, že máte povolení a můžou kytky poslat. Doprava z Taiwanu je tak 6000 Kč (píše taky Virens), takže kytek musí být hodně a to taky něco stojí. No a jak to přiletí, tak pak se jen platí, na letišti, fyto, celní deklarace, DPH. A jak to vše vyřídíte tak se vrátíte na letiště a tam vám vydají balík . Celá taškařice je za 4 hod vyřízená. A byli jsme kaskadéři jeli jsme vlakem a autobusem na letiště a tam jsme chodili pěšky.
No je to pokání.


úte 30. kvě 2017 19:18:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron